Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff csontnál morog, miért?

Amstaff csontnál morog, miért?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves szuka Villám nevű "nyakán lévő fehér folt miatt" Amstaff kutyám,nagyon rendes és jó kutya, chipeltetésnél Villám kivételével minden kutyát 3an fogtak szájkosár stb, Villámka meg csak ült és hagyta,hogy a doki dolgozzon.Nagyon ragaszkodó az egész családot szereti,engem fokozottan mivel én cserélek vizet,én adom a kaját,én viszem sétálni.Amikor a kaját oda adom neki mondta a barátom akitől vettük a kutyát,hogy a kaját nekünk kell uralni ezért kiskorától kezdve tanítom neki,ma már megtanulta, és csak akkor nyúl hozzá a kajához ha én rámutatok, ha ott is hagyom néz és várja akézmozdulatomat addig áll felette,ennek nagyon örülök,ha konzerves kaját kap vagy ilyesmit akkor simogatom is kajálás közbe még a fejét is és csóválja a farkát nem zavarja,de amint csontot kap akkor oda adom neki óvatosan kiveszi a kezemből és ha már csak legugolok mellé látszik rajta,hogy nagyon mérges és félti,ha hozzányúlok morog,de annyira látszik,hogy olyankor más kutya és ha megette mint ha misem történt volna jön oda,pedig előbb még morgott.Arra lennék kíváncsi,hogy náluk ez valamilyen reflex szerű dolog?Mért csak csontnál morog? Nem szabad,hogy morogjon akkor sem,mit tehetek ez ellen?

2013. júl. 28. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmilyen fajta kutya semmilyen körülmények között nem moroghat a gazdájára.Most még a csontnál morog,de nem lehetetlen,hogy később más helyzetben is fog.

Ha megoldható,vidd el párszor rehabilitációs foglalkozásra hozzájuk,a fajtához nagyon értenek és egy ilyen foglalkozás nem drága.

[link]

Több helyen is van az országban sulijuk.Én több mint 20 évig kutyáztam,versenyeztem,bemutatóztam,és még én is rengeteg új dolgot tanultam tőlük.

2013. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne a tanfolyamokat keresd,hanem a rehabilitáció-szocializáció foglalkozásokat.
2013. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért morog mert Amstaff,hanem mert nem tisztel.
2013. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Azért nem kell rögtön elítélni a dolgot :) Fel kell építeni a kapcsolatot, a bizalmat, a rangsort. Ez egyeseknél úgy működik, hogy leverik a kutyát a legkisebb morgásnál is, mondjuk x hetes korban, másoknál meg úgy, hogy szépen lassan építik fel a kapcsolatot a kutyával :)
2013. júl. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

főleg a tápos kutyáknál van ez.

a csont finomabb, izgibb étel, amit már félt tőled. el kell érned hogy a kutya megértse te bármilyen helyzetben bármire jogot formálhatsz.


viszont ez egy olyan dolog amihez célszerűbb valóban megfelelő segítséget kérned. magam is a cerbit ajánlanám már csak abból az elfogultságból is mert ők nagyon otthon vannak a bull típusú kutyákban és azok rehabilitácójában.

2013. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Ezzel a válasszal mi volt a baj?

"el kell építeni a kapcsolatot, a bizalmat, a rangsort. Ez egyeseknél úgy működik, hogy leverik a kutyát a legkisebb morgásnál is, mondjuk x hetes korban, másoknál meg úgy, hogy szépen lassan építik fel a kapcsolatot a kutyával :)"


Jézusom, pontozzátok már le, mert azt találta mondani, hogy nem kell megöklözni a kutyát, hanem esetleg bizalmat kéne benne kialakítani!! Igen, lehet tiszteletlenség, de ha csak és kizárólag a csontra morog, nem elképzelhető, hogy félti tőletek? Kap valami bazi jó dolgot, erre közeledik a gazda, hogy feltehetőleg elvegye, magáévá tegye, soha vissza nem adja. Ha tudná, hogy a gazdi elveszi, de vissza is kapja tőle, sőt, talán még jól is jár vele, ugyanúgy féltené?

Ezen a kutya soha nem moroghat a gazdájára mondaton mindig kibukok...próbálj csak megütni egy olyan kutyát, amelyik félelemből morog (mert nem csak olyan agresszió létezik, ami dominanciaproblémából fakad...), és harapás lesz a vége, megjegyzem, nem a kutya hibájából.

Ki kéne deríteni, hogy miért morog. Csak a csontját félti vagy valóban nem tisztel benneteket?

Itt például csak 11 fajta agressziót különítenek el, ami megjelenhet kutyáknál, ebből nem csak egy lehet felelős a csont őrzéséért.


[link]

2013. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4. kommentelő : Sosem bántottam a kutyámat,inkább rákiabálok,akkor tudja,hogy nem szabad és lesüti a fejét.
2013. aug. 4. 00:43
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő:

Ez,hogy nem tisztel a kutya ez mit jelent? Kifejtenéd bővebben?

2013. aug. 4. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!