Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz valami baja ha megint...

Lesz valami baja ha megint megfürdetem?

Figyelt kérdés
Kb. 3,5-4 hete fürdettem meg a kutyámat( 2éves spániel ), de ebben a nagy melegben minden vízbe belemászik utána pedig poros lesz,és eléggé koszos és büdös.Pénteken viszont jönnek hozzánk vendégek kerti főzésre és nem szeretném,hogy lefulladjanak a kutya szagától. Tudom,hogy csak 3-4 havonta lehetne fürdetni,egy évben kettőnél többször nem is szoktuk fürdetni,de ha most esetleg megint megfürdetném lenne valami baja?
2013. júl. 31. 12:37
1 2
 11/13 anonim válasza:
Kedves 10-es! Nem azon van a hangsúly, hogy "gyógysampon", hanem azon, hogy a kérdező kicsit sűrűn fürdeti a kutyust és ha olyan samponokkal teszi, amire ugyanúgy rá van írva, hogy gyógysampon (amiket te is leírtál: Bobi... stb.), akkor csak tönkre vágja a kutya bőrét. Én csak azért mertem ajánlani a Leniderm-et, mert azzal LEHET hetente fürdetni. Ettől függetlenül talán te adtad a legmegfelelőbb megoldást: inkább menjen el a kedves kérdező a kozmetikába és ott kérjen sampont.
2013. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
nagyon jó min. inkább kölyök samponnal lehet,max havonta egyszer.A sampont néhány deci vízben fel kell oldani,ne töményen érje a kutya bőrét.Utána alaposan,folyó vizzel teljesen ki kell mosni,öblíteni a bundából.
2013. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor sem jó megoldás az általad említett gyógysampon, hidd el.

Az én kutyám bőrproblémás volt 1,5 éves koráig, alaposan tájékozott vagyok ebben a témában.

A gyógysamponok egészséges kutyabőrre-szőrre nem valók, mert pont ez által okozhatnak zsírosodást, bőrszáradást, stb.

www.zanni.hu

2013. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!