Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni a kutyám...

Mit tudok tenni a kutyám vadászösztönével? Mert már megint elkapott egy rigót.

Figyelt kérdés
Cavalier king charles spániel, lány, 3 éves.
2013. júl. 16. 21:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Ha látod, amint éppen hajtja a rigót, vagy egyéb kisebb állatot, erőteljesen szólj rá, ha ez nála nem használ fogd meg a nyakánál és teperd le a földre, de NE bántsd. Csak tartsd egy kicsit a földön, tudja hogy te vagy az úr.
2013. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

O_o

Egy kutyából nem tudod az alap ösztönöket kiirtani.

Jesszus... "fogát törném" "roh.adék kutyám", ember,neked nagyon nem való kutya,ha így beszélsz róla...

Szegény kutyust sajnálom h ilyen gazdája van....

2013. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogy beszélsz te a kutyádról ? Mi francért vettél madarász spánielt ha ennyire "zavar " ? Vagy mi a francért vettél egyáltalán vadász kutyát?
2013. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Bocsánat, csak kicsit elég rendesen felidegesített, mert vagy 10 perce ölte meg. De legalább gyorsan, fájdalom mentesen...

#1

Próbáltam rákiabálni, de iylenkor le se szar. Ha a labdát eldobom neki, és miközben kergeti, vissza tudnám hívni, akkor a madaraknál is működne. De ezt hogyantudnám elérni? Sok méteres pórázzal? Hallgatni egyébként hallgat rám. Eltudom úgy dobni neki a labdát, hogy előtte mondom neki a "marad" -ot, és ott is marad. Sétánál mögöttem jön, ajtókon én megyek ki/be előbb.

Egyébként egy barátomék találták az utcán, én meg befogadtam.

2013. júl. 16. 21:32
 5/21 A kérdező kommentje:
Vagy ha szereznék egy madarat, és azt oda tenném a kutya mellé, és ha ránéz, rászólok, illetve ha nem hallgat rá, hozzá érek, ezzel kizökentve, akkor le tudom erről szoktatni? Illetve ha ezt egy papagájjal csinálnám, akkor csak a papágajról szokna le, vagy minden madárról? Mert riugót meg verebet nem tudom hogy tudok szerezni...
2013. júl. 16. 21:37
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A szerencsétlen madarat olyan gyorsan ölné meg,hogy reagálni sem lenne időd.Tapasztalatból mondom sajnos.Nagy baromság ezt papagájjal vagy más szerencsétlen madárral csinálni.

Ha ennyire zavar az,hogy egy madarászásra kitenyésztett fajta kutya madarászik,ajándékozd el jó helyre.

2013. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 sippara ***** válasza:
Egy egész egyszerű, betonbiztos "állj" parancsra lenne szükséged. Ha ezt kombinálod azzal, hogy adsz lehetőséget a kutyának a vadászösztön más irányú levezetésére (ebben vadászkutyások tudnak segíteni, sajnos nekünk épp ellenkező irányú a problémánk :)), nagyrészt megszűnhetnek az ilyen esetek.
2013. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kanna vagy elektromos nyakörv, elszántság, szükség esetén szakember, legközelebb meg intelligensebb fajtaválasztás.
2013. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ez eléggé zavar, mivel így nem lehet sétálni. Amint meglát egy madarat, elkezd oda húzni, bekapcsol a vadászás funkció, elfelejti hogy ki ő, hogy én ki vagyok, hogy a tiltó szóra mit kell tenni, stb. Ha meg el van engedve játék céljából, és hamarabb veszi észre a madarat, mielőtt én eltudnám kergetni, megvan a baj.

Hogy tudnám neki ezt a betonbiztos állj -t megtanítani?

És hogyan lehet a vadászösztönt másképp levezetni? Mert labdázni napi 3x szoktam vele, nem is keveset. Itthon is néha előszoktam venni, vagy van neki csipogós izéje, azzal is szoktunk. Vagy eldobom, és egyből megy rohan érte, vagy eldobom, marad, majd kis idő után mehet érte, és a fű miatt keresgélnie kell, a látásával ott nem sokra megy.

Meg attól is félek, hogy egyszer egy nagyobb madárhoz megy, az meg kikapja a szemét. Mert ami nem kutya vagy ember, és mozog, arra ő megy.

2013. júl. 16. 22:02
 10/21 A kérdező kommentje:
Elektromos övet, és egyéb kínzást nem szeretnék alkalmazni. Inkább a vadászösztön másképp való levezetése, a betonbiztos állj érdekelne. Időm lenne rá, hiszen itt a nyári szünet.
2013. júl. 16. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!