Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor tényleg itt senki...

Most akkor tényleg itt senki nem üti meg a kutyáját?

Figyelt kérdés
Hogyan büntettek keményen egy domináns kutyát?
2013. aug. 1. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Egy domináns kutyát (mint ahogy az összes többit) nem veréssel kell belátásra bírni, hanem mentálisan kell "legyőzni".


Egyébként meg a fizikai büntetést, tehát a verést, ütést használják a gazdik a legrosszabbul általában. Ha mondjuk egy 40 kg-s nőnek van egy közel 60 kg-s rottija, na azt megnézem hogy veri meg úgy, hogy ő jöjjön ki győztesen a dologból!

2013. aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Egyébként meg a büntetésnek egálban kell lennie azzal, hogy mit követett el. Nem lehet mindenre csak csapkodni, ütni.


A kizárás a falkából pl. egy nagyon kemény büntetés tud lenni, ha jól csinálják.

2013. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
kölyökként van némi orrba pöckölés ha harapdál de kb ennyi... a verésnek semmi értelme, a kutya semmit se tanul belőle, aki használja meg az is rosszul. Negatív megerősítés a verésen kívül rengeteg minden lehet, felesleges a kezet emelni a kutyára, elég ha a NEM szót alaposan megtanítja az ember... a legnagyobb büntetés pedig a falkából kizárás és nem a verés
2013. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Én sosem tagadtam, h nem a jutifalatos módszert szeretem, hanem a parforce-t és ha a kutya valami rosszat tesz, arra nem annyit mondom, h ejjnye.


Sz@rrá nem verem, de nem is simogatom meg...


Amikor kajáért támadt meg majdnem, akkor konkrétan kétszer rávertem olyat, h nekem is fájt.


Lehet lepontozni nyugodtan, nem zavar. A kutyám működik, jól működik, tipikus alfából omega lett, barátságos emberekkel és kutyákkal is.


DE!!!! és ez fontos: másnak nem ajánlom a módszert, inkább jutifalatozzon.

2013. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az zavar hogy a kutya nem tisztel, csak fél tőled a verés miatt?
2013. aug. 1. 21:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok a verés híve, de néha-néha ráütök a kutyámra. Nálunk pl. nem jöhet be a házba a németjuhászunk, ezt tudja is, de egyszer-egyszer előfordul, hogy betolakszik, ilyenkor először rászólok, hogy "kifelé", általában kimegy, de ha nem, ráütök egy kicsit, és rögtön kimegy. Általában csak ebben az esetben ütök. Ha mondjuk ellopja a cipőm, rákiabálok határozottan, hogy NEM, és leteszi. Ma például kint hagytam az uborkákat, amiket a kertben szedtem, ő pedig elvett párat és szétmarcangolta. Rajtakaptam, de nem ütöttem, csak dobbantottam egyet a lábammal, csúnyán néztem rá, és mérgesen kérdeztem, hogy "mit csináltál?!". Rögtön megértette, hátrahúzott fülekkel lapított, szégyellte magát. Volt, hogy simogatni kezdtem, ő meg harapdált. Meguntam, és levegőnek néztem, ettől szegény annyira szomorú volt. Elég büntetés volt neki.
2013. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
HA nem tisztelne, akkor nem csinálna meg olyan dolgokat, amiket. Nem fél tőlem egy percet sem. Ugyanis sosem felejtem el utána kioldani a helyzetből.
2013. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha nagyon hülye, szokott kapni egy orrba csapást, seggbe billentést, fülhúzást...de nem naponta és mindenre
2013. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk egy szuka van aki ki szokta érdemelni, hogy oda csapok bár nálam a lenyomom a földre és addíg szorítom a hátára fordítva amíg le nem nyugszik és mikor elengedem is úgy marad, ami bejön, elég nehezen kezelhető a kis hölgy főleg mivel 7 kutyánk van itthon és nagyon szeretne ő lenni a Jani, ő az egyetlen aki kekeckedik és helyre kell tenni a többieknek elég egy határozott nem vagy egy csúnya pillantás.

Én amit alapból látok pl nála, hogy a szándék ami igazán fontos, alapból elég durván szoktunk bunyózni és néha kap jó nagyokat a játék hevében de amikor igazán eldurran rá az agyam akkor felesleges lenne nagyon odavágni, bőven elég a leszorítás vagy egy kisebb pofon mert ezután is nagyon magába száll... legalább 2-3 hét kell neki ezután, hogy megint próbálkozzon, de hát kitartó a lelkem

2013. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Hali nekem utcáról befogadott rotti keverékem van,én nő vagyok (nem,nem 40 kilós :D ) nálam előfordult jó párszor,hogy csak úgy értette meg,hogy valami nem ha kapott egy nagyot.

Tisztel,szeret én is őt,okos ügyes,de ő is már omega.

Első verésem akkor lett,amikor valami döghúst kezdett el a parkban enni én meg megpróbáltam elvenni ő meg odakapott,na ott gurult el a gyógyszerem,azóta úgy veszem el a kaját,ahogy csak kényem kedve tartja :D

2013. aug. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!