Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának mennyi mozgás...

Egy kutyának mennyi mozgás igény kell? (rottweiler) A választ előre köszönöm.

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Minél több, annál jobb. Főleg szabadon futkározás az igazi. Persze, ebben a melegben a rotik nem szeretnek mozogni, így estére, vagy kora reggelre kell tenni az idejét .Amúgy egyedfüggő is a dolog.
2013. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rottweilert,ha nem mozgatják, ellustul és elhízik. Sok mozgásra van igénye, emellett pedig szellemi kihívásokra is.
2013. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az uszkárommal is napi minimum 3 órát kell mozogni. Gondolom egy rotival ennél jóval többet.
2013. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2es vagyok. Nem kell egy rottival se 3 óránál többet mozogni. Én reggel és/vagy este viszem, attól függ milyen az idő. Mindkét séta általában elengedős, szaladgálós, kb. 45 percesek. Mivel most meleg van, napközben jól elvan kinn, vagy éppen benn. Van, hogy játszom vele a két séta között, de van,hogy nem. Általában a séták alatt is vannak játékok: elbújok, vagy éppen kiviszem terepre valamelyik játékát és azt dobom el úgy, hogy ne találja meg egyből. Ezek tök jól lefárasztják. Persze vannak mozgékonyabb és kevésbé mozgékonyabb egyedek, illetve a szukák általában több mozgatást igényelnek.


Kölyök és növendék korban viszont csak annyit mozogjanak, amennyit maguktól tesznek, nem szabad még futtatni őket, illetve akadályokon ugráltatni, mert az ízületeiket megterheli.


A kérdéshez meg csak annyi: egy kutyának mozgás igénye van, nem pedig kell. Mozgás kell, de nem mozgás igény kell...

2013. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,annyit fogok vele mozogni amennyit csak lehet.Szellemi kihívás alatt nem igazán tudom mit értett ha csak nem olyasmire gondolt hogy :

ülj,fekszik,agy pacsit,ugass.Amúgy nagyon okos kutya.

2013. aug. 3. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!