Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fajtiszta kutyák gazdái...

A fajtiszta kutyák gazdái miért nézik le azokat akiknek "csak" keverék kutyájuk van?

Figyelt kérdés

több helyen tapasztaltam már és nagyon idegesítő ez a tény..


sokaknak nincs pénze fajtisztára, vagy nem akarnak (igen ilyen is van).. vagy pedig rossz sorsú kutyákon szeretnének segíteni és menhelyről hoznak haza egy keverék kutyust...


miért több valaki attól, hogy vesz szaporítótól egy ideggyenge, problémás kutyát csak, hogy elmondhassa, neki fajtiszta kutyája van..


tudom nem csak ilyenek vannak de a legtöbben akik lenézik a keverékeket, ilyenek



2013. aug. 2. 14:47
1 2
 11/19 anonim válasza:
95%
Nekünk otthon 10 keverékünk van! És még senki nem nézett le!
2013. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

Komolyan mondom ez a keverék kutyások mániája, hogy őket lenézik azok, akiknek fajtatiszta a kutyájuk. HÁT NEM! De valamiért mégis szeretik ezt gondolni, ezen az oldalon is rengeteg ilyen provokáló kérdést olvastam már, de konkrét esetet senki sem tudott említeni, csak azt szajkózzák, hogy márpedig őket lenézik. Senkit nem érdekel milyen kutyád van, illetve hogy honnan vetted, ha normális és ápolt, akkor senki nem fog megszólni vagy lenézni, az sem akinek éppen félmilliós kutyája van.

Engem meg speciel baromira nem érdekelne, hogy ki mit gondol a kutyámról, nem tudom neked miért van kisebbségi komplexusod.

2013. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
96%

Ami azt illeti, én az ellenkezőjét jóval gyakrabban tapasztalom... "Képes voltál ennyi pénzt adni egy kutyáért? Hülye vagy?!?!" "Miért nem inkább menhelyről hoztál ki egyet, nincs neked szíved?" "Az enyém legalább nem olyan agyontenyésztett génhibás korcs, mint a tied." "Nem vagy normális, hogy pénzt adsz kutyáért."


Ismét tisztelet a kivételnek.

2013. aug. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 zsuzsabazsa ***** válasza:

Megmondom őszintén én még egy olyan fajtatisztás kutyással sem találkoztam aki a keverékeket becsmérelte volna. A keverék kutyák el vannak ismerve annak, hogy keverék és kész.

Olyannal már igen és többször is, hogy két azonos fajtájú közt vannak rivalizálások.Az egyiknek a gazdája becsmérli a másik ugyanolyan fajtájúnak a kinézetét, merthogy a sajátja szerinte szebb és a másiknak meg ez a hibája meg az a hibája.

2013. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat... elgondolkodom rajtuk
2013. aug. 3. 09:56
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

nekem keverék kutyám van, nagyon sokan odajönnek hozzá, megnézik, megsimogatják, fajtatiszta kutyákkal is jönnek ismerkedni. eddig még senkit nem zavart, hogy keverék.

nem szidni szokták hanem inkább megdicsérik milyen okos. legutóbb egy amstaffos gazda jött oda hozzánk nevelési tippekért. szóval mondhatnám, hogy nem is értem a kérdést, de lehet, hogy csak jó helyen lakom :)

2013. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Vele meg szinte az ellenkező esett meg többször. Fajtatiszta a kutyám és mások el akarják velem hitetni, hogy már pedig ő keverék, vagy pedig más fajta. Ilyeneket kaptam már, hogy ő spániel, uszkár, puli, tacskó...

A buta embereket nem lehet meggyőzni, ez van. :D

2013. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 vickielikepou válasza:
A kutya az kutya.Lehet fajtiszta vagy keverék,az mindeggy,de a lényeg az,hogy egy keverék is képes úgy szeretni a gazdiját mint egy fajtiszta.Nem kell különbséget tenni!Az miénk keverék és remek házörző nagyon szeretjük és tudom,hogy ő is minket!Attól,hogy nem fajtiszta még nem kell elítélni!Akiknek pedig fajtiszta kutyájuk van,azok csak azért mondják le a keveréjeket,mert ők nem tudják,hogy egy keverék is tud olyan lenni mint egy fajtiszta😃.
2013. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 vickielikepou válasza:
Az is igaz persze,hogy nem mindenki nézi le a keverékeket,a miénket pl.senki sem,inkább szeretik őt.
2013. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!