Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta? Vagy keverék?

Fajtatiszta? Vagy keverék?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és árulnak kutyusokat petshopban. Szerintetek keverékek?! Most eltekintve attól hogy van törzskönyv vagy sem.

2013. máj. 8. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2013. máj. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekik nem az lenne az érdekük, hogy minél több kutyát minél magasabb áron eladjanak? Most eltekintve attól, hogy ez is egy nagy f.szság, de ha így tartják a kutyákat akkor ki veszi meg? Csak a második videót néztem meg, de én egy olyan kutyát maximum azért vennék meg hogy megmentsem, de nem azért mert tetszik.
2013. máj. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te ezt nem látod. Innen jönnek a kicsik a boltba. Ezek a szülők és az ő tartási körülményeik.
2013. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az még mindig nem egyértelmű hogy egy petshopban keverékek vajon a kutyák?
2013. máj. 8. 17:37
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem tök mindegy? Te nem látod hogy tartják őket?????
2013. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Egy tuti: nem egészségesek és marhára azt támogatod a megvételükkel, h a szerencsétlen szülei továbbra is így éljenek.
2013. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor most hagyjam ott? De ha én nem veszem meg, megveszi más.
2013. máj. 8. 17:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ezt az egész kutyát árulnak petshopokban dolgot ahogy van betiltanám... (mondjuk más állatokat se áruljanak így)


"A Közép- és Kelet-Európában fillérekért felvásárolt kutyák egy része nem rendelkezik sem a kötelező oltásokkal, sem törzskönyvvel, ennek ellenére, hogy - általában hamis okmányok kíséretében - akár húszszoros felárral adják tovább az állatokat az olasz vevőknek. A helyi kereskedők egy fajtatiszta kutyáért 600-800, de akár 1000 eurót is elkérnek. "


én is láttam ilyeneket olaszoknál és spanyoloknál, borzalmas állapotban vannak sokszor a kicsik.


Itt Csömörön is van egy ilyen kutyagyár ahonnan az olaszok kamionnal viszik a kicsiket, egyszer voltam... volt olyan francia bulldog szukájuk aki süket volt és vak de alatta volt egy alom kölyök

2013. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Úristen. Csak a második videot néztem meg, a többit nem is merem.

Ilyenkor azért csak dilemmában van az ember, pláne ha látja hogy honnan jön. Ha valaki nem hozza el, akkor vagy elviszi más.. vagy ott pusztul el.. a második esélyesebb. Ha nem veszi meg őket senki, nyilván ott pusztulnak el. Ha viszont megveszi őket, akkor meg támogatják a további szaporulatot. Nagyon durva..

Egyébként nem, nem fajtatiszták. Gondolj bele, minden kutya párosodik minden kutyával..abból nem lesz fajtatiszta kiskutya. Még ha ugyanolyan fajtájúak is pároznak, itt már durva beltenyészet van. Lehet hogy itt megveszed, aztán haza viszed és elpusztul, vagy orvoshoz járhattok hetente. Ráadásul lehetnek olyan idegrendszeri dolgok is náluk amit az orvos sem tud kezelni. Én nem támogatom az ilyet.. iszonyatosan sajnálom azokat a kutyákat. De az sem megoldás ha ott maradnak.

2013. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor egy dolgora kell gondolni: nem arra, h majd megveszi más, hanem arra, h ha senki se veszi meg, akkor nem lesz értelme gyártani őket.
2013. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!