Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim csak a magyar...

A szüleim csak a magyar fajtákat fogadják el. (? )

Figyelt kérdés

Már van egy pulink, de töprengek egy másik kutyán. Ők nagyon megszállottak, ha a magyar fajtákról van szó. Ez egy szintig nagyon is dicséretes, de ha van egy fajta kutya, ami nagyon tetszik, akkor nem azért nem fogom megvenni vagy elhozni menhelyről, mert nem magyar fajta. Egyébként nézegetem a magyar fajtákat is.

Erről mit gondoltok?



2013. aug. 2. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Az ő házuk, az ő pénzük, az ő szabályaik, avagy ajándék lónak ne nézd a fogát.
2013. aug. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Én is szeretem a magyar fajtákat, de egy szinten túl ez elvakultsággá lesz, pont, mint a túlhajtott, irritáló "magyarkodás". Innentől kezdve elítélem.

(Tévedés ne essék, szeretem a hazámat, büszke vagyok a magyarságomra, de amikor ez már gyűlölködésbe csúszik át, azt ki nem állhatom.)


Sajnos magyar fajtákban nem túl nagy a választék - a kuvasz, komondor, erdélyi kopó nem valók épp mindenkinek, a pumi, mudi, puli jó fejek, de horribilis mozgásigényük van és szörnyen csahosak, akkor marad a vizsla, ami meg sajnos egyre inkább beltenyésztett... :( Mind munkakutyák. Ha valaki egy nyugisabb, könnyen kezelhető kutyát szeretne, akkor nem igen talál.


Mondd a szüleidnek, hogy a menhelyről vagy (magyar...) tenyésztőtől vett kutya is "hazai termék". :)

2013. aug. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

2. vagyok.

Bocs, kérdező, a gyűlölködést meg elvakultságot nem a szüleidre értettem, csak próbáltam kontextusba helyezni a dolgot. Nem akartalak megbántani.

2013. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szívemből szóltál, második. :)
2013. aug. 2. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Magyar agár?

Szerintem a legjobban ő illik bele a városi életformába a magyar fajták közül, meg még a vizsla, a többi tényleg nehéz eset.

2013. aug. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem mudim van és úgy védem a fajtát mint egy anyatigris (és nem, nem ugat, nevelni kell-ene-...) de őszintén szólva hidegen hagy, hogy magyar fajta. Annyi van benne, hogy ugyan van más kedvenc fajtám de őket nem védem annyira, mert nem tűnnek olyan sérülkénynek, divatosak, mindenki ismeri őket. Míg a mudival sok bántást kaptam, leszólják, nem ismerik. De ez azért zavar mert előtte megszerettem. Tehát mindig az kell, hogy számítson, hogy te mit szeretsz, nem az ilyen szabályok mert minden ember egyedi. Most mi értelme magyar fajtát venni, ha nem illik hozzád, nem tetszik? Csak tönkretennéd mindkettőtök életét.
2013. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy kertes házban élünk vidéken. A mudi is tetszik, de csak fehérben. :))

2013. aug. 2. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Vizsla :) Magyar fajta, nincs gond a szőrével, okos, közepes méretű,hűséges, barátságos kutya. Szomszédunknak van és először amikor meglátott nagyon jól reagált rám, bár igaz hasonítok egy kicsit a szomszéd lányára :D
2013. aug. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!