Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhatároztam, hogy végigviszem...

Elhatároztam, hogy végigviszem, de micsináljak a gazdival?

Figyelt kérdés
Nemrég kutyaséta közben megismertem egy asszonyt, kiderült hogy van egy 4 hónapos magyar vizsla kanja, és kéne sétáltatni. Ma elmentem, és fény derült arra is, hogy a kutyát eddig szinte egyáltalán nem nevelték, illetve rosszul, az izgatottsági-és energiaszintje pedig ez idő alatt bajnoki szintre emelkedett. Hatalmas darab már most, és egy PILLANATRA sem áll meg. Tehát elvittem, de csak hámja volt, ami ugye hát nem ideális. A megfordulásos módszert alkalmaztam, és egy óra alatt annyit elértem, hogy szakaszonként laza pórázon jött mellettem, persze kis szakaszonként. És végre RÁM nézett, ami nála nem kis szó. De rettenetesen hozzászokott a húzáshoz, és arra gondoltam, kicsit rá kéne rakni a retriever pórázt, mert az enyémet is azzal neveltem kiskora óta, és hamar rájött a lényegre. Viszont a gazdái, egy idős házaspár, biztos hogy fenntartásokkal kezelné a gondolatát, vagyis állatkínzónak kiáltana ki, mert nem ismerik ezt az eszközt. Tényleg az lennék? :D Vagy ha nem, akkor hogyan tudnám meggyőzni őket? És várok további ötleteket, hogyan juttathatnám a tudomásukra, hogy az én kutyám is 4 hónapos... és...hm, ég és föld. :D Szóval, hogy ne tekintsenek hülyének és állatkínzónak. Megszerettem azt a kutyát és szeretném "megnevelni", és ők ezt támogatják is, csak kissé maradiak. Köszönöm szépen előre is.

2013. aug. 1. 22:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Én sima nyakörvet javasolnék, folytatva a fordulásos módszert!
2013. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Honnan tudod előre, mit szólnak hozzá, ha még nem kérdezted őket? El kell magyarázni, mi a lényege, attól, hogy maradiak, még nem biztos, hogy értetlenek, mi több, hülék lennének.
2013. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Eddig mindig azt tapasztaltam az utcán, hogy nézdmá szegény kutyát fojtó van rajta... De a nyakörvet említettem nekik, és azt mondták tétován, megnézik a tápboltban. :)
2013. aug. 1. 22:18
 4/23 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Én még sosem hallottam azt, hogy valaki azt mondta volna valaha is, hogy né már fojtón van.

Tegyél rá azt amit gondolsz vagy jónak látsz.

2013. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha soha nem vitték ki,tele van energiával,amit le kellene vezetni,mielőtt fegyelmezni,tanítani kezdenéd.Jó lenne lefuttatni előtte,bringával,vagy amire lehetőség van.A fojtót is szokták ha nagyon nincs más alkalmazni,de csak átmeneti megoldásként.
2013. aug. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%
Ha megszeretted,inkább fogadd örökbe,mert senki sem szereti,ha a szivességért cserébe,rájuk eröltetnek valamit.vagy vidd el simán sétálni,mert a gazdiknak vsz.csak ennyi az igénye és azt,hogy ezt hogyan csinálod ne kösd az orrukra.Nekik lesz egy nyugisabb vizslájuk,te meg boldogabbá tettél egy ebet.
2013. aug. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A kutya négy hónapos korában nincs lemozgatva és nem tud pórázon jönni, és te vagy állatkínzó? Jólvan ám...


Gondolom, a haltit még annyira sem néznék jó szemmel, esetleg, ha elmagyaráznád, mire jó és hogy működik.

Azt remélem, tudod, hogy attól, hogy neked szépen fog jönni láb mellett a kutya, a gazdáit ugyanúgy fogja húzni?

2013. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

Biztos én is maradi vagyok, de 4 hónapos kölyökre nem raknék semmilyen formában fojtó pórázt/nyakörvet, maximum később és azt is akkor, ha már nagyon tele a t*köm és hetek óta próbálkozom a pórázfegyelemmel és nem jutunk előre. De nem 1 óra próbálkozás után egy olyan kiskutyával, akiben tombol az energia. Nem csoda, h nem sokra mentél vele. Alap dolog, h a kutyától eleve akkor várhatunk el pórázfegyelmet (egyrészt meg kell értenie mit is akarsz tőle), másrészt ha rendszeresen le van mozgatva.

Szóval ahogy írtam, maradnék a nyakörv + fordulós módszernél, de előtte lemozgatnám a kutyát ill. a helyedben elkezdeném trükkökre is tanítani, h agyban is fáradjon.

2013. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Állítólag volt sétáltatva, és épp ez a baj, mert hozzászokott hogy úgy vontathatja a nénit, mint egy veszett mozdony. Tehát nem tiszta lappal indulok. :) De ha "csak sétáltatnám", kiszakadna a karom. Nem tudom, hogyan lehetne lefárasztani az elején úgy, hogy ne essen bennem és benne se kár. :D
2013. aug. 2. 15:02
 10/23 anonim ***** válasza:
Családi házban laknak?
2013. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!