Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyafuttató pótolhatja a...

A kutyafuttató pótolhatja a sétát?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, lefárasztja a kutyát a futtatóban való játék más kutyákkal, vagy a gazdival, úgy mint egy séta?

2013. aug. 2. 22:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
A séta nem azért kell, hogy lefárassza, hanem azért, hogy minél több ingerrel megismerkedjen.
2013. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%
Igen,ez nagyon jó a kutyáknak.Zacskót érdemes vinni,mert a jobb helyeken felszedik a gazdik amit pottyant.
2013. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
31%
Én falun lakok és még a közeli városban sincs kutyafuttató. Beagle kutyám van amit nem tudok visszahívni ezért sétáltatva van és biciklizni is szoktunk. :)
2013. aug. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%
Fatal error, nem értem a kérdést. A séta az az, amikor elmentek otthonról valahová, szóval hacsak nem a futtatón laksz, akkor a futtató nem pótolja, hanem kitölti a sétát, legalábbis nagyrészt.
2013. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nyilván. Nekem még nincs kutyám, csak tervezem, hogy lesz. A közelemben, olyan 10 percnyire van egy kutyafuttató, és érdekelt, hogy elég lesz-e a kutyának, ha oda viszem le.
2013. aug. 2. 23:28
 6/31 anonim ***** válasza:
56%
Ki mit tart kutyafuttatónak. Nekünk a kutyafuttatóban van erdő, mező és folyó is, mi ott szoktunk sétálni. Ami a panelok közt van zárt kutyafuttató, azok között van akkora, mint a lakásunk meg van akkora is, mint a nagyszobánk. De az udvarunknál mind kisebb. Tehát szerintem az az ideális, ha olyan nagy, nyílt terepen "bandázik" a kutya, ahol sok új inger van, tudnak nagyokat szaladni, van hely órákon át sétálni, vannak őzek, nyulak, fácánok. Ha ez nem adatik meg, akkor viszont kombinálni kell a más kutyákkal való bandázást (ami történhet egy kicsi zárt futtatón is) a fizikai lefárasztással (valami más területen) és az új ingerekre is találni kell megoldást.
2013. aug. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%

Mit nem adnék, ha lenne nálunk is futtató.

Kérdező!

A helyedben azt csinálnám, h hétköznap kutyafuttató, hétvégén viszont erdőn/mezőn kirándulás, nyáron úsztatás!

2013. aug. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%

Hát mit nevezel elégnek? Baromi gyorsan meg fogja unni, ha csak annyi az élete, hogy döglik otthon, meg rohangál a futtatón. Lehet a futtató a napi fő sétaprogram, de hétvégente egy-egy kirándulás, vagy néha egy kör a környéken máshová sokat dob a kutya komfortérzetén.

Ha meg kölyköd lesz, akkor egyenesen kötelező változatos helyekre hordani, hogy ismerkedjen mindenféle ingerrel, környezettel, meg úgy általában megtanulja feldolgozni az ismeretlen dolgok jelenlétét. Mondom, nem minden nap, de heti rendszerességgel.

2013. aug. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
93%

Budapesten a Kis-Duna partjától 2 percnyi sétára lakunk. Így evidens, hogy legfőképp itt sétálunk. Aztán ősztől kora nyárig vannak városi sétáink is, mert azért unalmas tud lenni a part egész évben, főleg sötétben, sárban.


De az alkalmankénti lakótelepi, kutyafuttatós, kertvárosi sétákat leszámítva nem tudnám elképzelni úgy a kutyás életemet, hogy csak a lakótelepen körözök pórázon a kutyával, meg a kis "kutyakarámba" viszem le szabadon engedni...én előbb kattannék be, mint a kutya...

A kutyafuttató jó labdázni, kutyákkal bandázni...de az új ingereket, szagokat, élményeket szerintem nem pótolhatja.

És a kutyák legnagyobb része sajnos kénytelen beérni jó esetben azzal, hogy naponta 2-szer legalább a futtatóban szabadon lehet fél órát...legtöbbjük pórázon mászkálja csak körbe a háztömböt...

2013. aug. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem elég. Nálunk az esti nagy séta úgy néz ki, hogy elsétálunk a tőlünk 5 percre lévő futtatóba, ott elvagyunk egy órát a többi kutyával, aztán még sétálunk 1,5 órát. ha véletlenül 2 órára a futtatóban ragadunk, a 1,5 óra séta akkor sem maradhat el, hiszen az neki a legizgibb.
2013. aug. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!