Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyafuttató pótolhatja a...

A kutyafuttató pótolhatja a sétát?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, lefárasztja a kutyát a futtatóban való játék más kutyákkal, vagy a gazdival, úgy mint egy séta?

2013. aug. 2. 22:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%

A mi környékünkön sincs sajna futtató. Illetve fél óra sétára van egy kb. 20nm-es bekerített rész, ahol eddig úgy 4x voltunk de csak 2 pad van ott és egy kuka, kutya pedig sehol.

A séta olyan, mint egy vadászat a farkasoknál. Te irányítasz de a kutya közben elvégzi a dolgát, más kutyákkal és emberekkel, különféle állatokkal találkozik, megismeri a környéket. (ami azért is nagyon jó, mert ha na adj Isten elszökne, haza tud találni)

Egy ideális séta általában úgy zajlik, hogy pórázon sétálsz a kutyával, aki szorosan melletted jön úgy 10-15-20 percig. Lényegében, míg elérsz egy helyre, ahol el tudod engedni. Ott pedig a kutya biztonságosan játszik ,szaladgál stb.

Aztán hazafele megint pórázon séta.

Sajna ezt nem mindenki teheti meg, mert sok helyen nincs futtató de még egy normális park sem.

A lényeg, hogy nem helyettesíti a futtató a sétát, mert a sétán ketten vagytok, egymásra hangolódva gyalogoltok lényegében. De a futtatón meg szocializálódik a kutya, játszik stb.

2013. aug. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
35%

"A séta olyan, mint egy vadászat a farkasoknál. "

"Egy ideális séta általában úgy zajlik, hogy pórázon sétálsz a kutyával, aki szorosan melletted jön úgy 10-15-20 percig."

Mondjátok, hogy nem csak én érzem a feloldhatatlan ellentétet a két mondat között...

2013. aug. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
26%

Már pedig ezt szakkönyvben olvastam, nem is egy helyen. Az írókkal beszéld meg a dolgot kérlek, ha ellentétnek érzed. :)


A vadászatnak nem az a lényege, hogy póráz nélkül mozogjanak az állatok, hanem a csapatmunka többek közt... miért ne lehetne pórázon együtt dolgozni?

2013. aug. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne ugyanezt póráz nélkül véghezvinni?
2013. aug. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
95%

Nem mondtam, illetve írtam egy szóval sem, hogy nem lehet. :)

Lehet én vagyok maradi, de olyan helyen, ahol autók, buszok és egyéb tömegközlekedési eszközök jönnek-mennek (a sok össze-vissza emberről nem is beszélve) én inkább azt tanácsolom, hogy az ember vigye csak pórázon sétálni a kutyáját, mert akármennyire is jól nevelt az az állat, a környezetedről ezt sosem mondhatod el...

Nem egy olyan esetről tudok, hogy elütöttek egy szófogadó kutyát, mert valaki ittasan vezetett. Pedig a kutya a járdán volt, csak épp 7-8 méterre a gazdától. :/

2013. aug. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
30%

Egyrészt nem mindenki lakik olyan helyen, ahol úristenbármikorkiugorhatazútraésmeghalhat-veszély van, úgyhogy az ideális sétát ne erre a szituációra építsük már.

Másrészt csak azért, mert a kutyán nincs póráz, nem kell 7-8 méterre lennie tőlem. Az enyémek ismerik a "vissza" parancsot, ami azt jelenti, hogy "most besorolsz mellém/mögém, és addig ott maradsz, amíg el nem engedlek" - mi így indítjuk és végezzük a sétát, és közben is használom, ha szükséges, például ha úton megyünk át. Teljesen biztonságosan, póráz nélkül - nálam itt kezdődik az ideális.

És akármilyen a terep, biztosan nem tartom magam mellett őket 20 percig, max. kettőig, különben szegények a járda közepére kakálnak mögöttem. Nem kell túlzásba vinni a fegyelmet...

2013. aug. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Nem parázom túl a dolgot de az említett sajnálatos esetben akkor is könnyebb megvédened a kutyádat és elrántani a kocsi elől ha pórázon van. Nem kell minden szavamat kiforgatni, én sem úgy értettem, hogy egész séta alatt a s*ggemben kell, hogy legyen szerencsétlen jószág. Az akkor is tény, hogy sosem tudhatod előre, hogy mi fog történni, és ezen az sem változtat, hogy póráz nélkül ugyan, de melletted van a kutyád. :) Ez egyébként sem egy olyan dolog, ami első pillanattól kezdve megy a kutyáknak, meg kell tanulniuk. Gondolom nem kell a szádba rágnom, hogy valamelyiknek hamarabb megy, másoknak lassabban. :)


Bizonyára büszke vagy arra, amit elértél a kutyáddal, szép dolog. De attól még, hogy te úgy látod, ez neked bevált és jól működik, nem kell mindenki másnak is így látnia.


Adtam egy tanácsot a kérdezőnek, innentől vagy megfogadja, vagy nem. De nem szöszölök tovább azzal, hogy mások ne értsék állandóan félre mindegy egyes szavamat. :)

2013. aug. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
30%

"A séta olyan, mint egy vadászat a farkasoknál. "

"Egy ideális séta általában úgy zajlik, hogy pórázon sétálsz a kutyával, aki szorosan melletted jön úgy 10-15-20 percig."

Mondjátok, hogy nem csak én érzem a feloldhatatlan ellentétet a két mondat között..."


hát ebben pedig nagyon is igaza van akuminak. és -pedig többször is átolvastam- még mindig nem lett eléggé világosan megmagyarázva ahhoz hogy ne gondolnám még mindig azt hogy a két dolog ne ütné egymást.


ha már a farkasos/vadászós példánál tartunk:

egy kutyának az sose lesz természetes érzés hogy a gazdi mellett kell kullognia pórázon x ideig.

viszont az, hogy szabadon van ellenben a vezér kontrollja alatt (tehát néha x méterig gazdi mellett gazdira figyelni stb) sokkal jobban kimeríti a vadászat feelingjét a kutya számára, mert mindenki szabadon van és a vezér(gazdi) felügyeli a sétát(vadászatot). de most nincsen kedvem ezt oldalakon keresztül jobban kifejteni.


úgy látszik nem sikerült lenyelni azt a keserű megjegyzést hogy hűű de nagy dolog ha a kutya póráz nélkül tud fegyelmezett lenni. pedig bizony az a nagy büdi helyzet hogy minden egyes gazdi aki képes így közlekedni a kutyájával valóban igen büszke lehet magára amellett hogy még a saját kutyája is bizonyosan az. (akinek pedig ez nem tetszik nincsen eltiltva a lehetőség elől hogy ő is ugyanolyan bizalommal közlekedhessen a kutyájával. nah de ehhez nem kis meló kell, az meg ugye nem mindenkinek fekszik hogy az ilyenért meg is kell dolgozni ám)


mért is?

ugyanis ez jelzi azt hogy a gazda tökéletes kontroll alatt tudja tartani a kutyáját, aki tökéletesen figyel rá, és nem utolsó sorban megbízik benne. (valóban nem kis dolog!)


"Ez egyébként sem egy olyan dolog, ami első pillanattól kezdve megy a kutyáknak, meg kell tanulniuk. Gondolom nem kell a szádba rágnom, hogy valamelyiknek hamarabb megy, másoknak lassabban. :) "


gondolom neked sem kell azt a szádba rágni hogy ha nincsen meg a megfelelő tekintély -stabil pozíciód- akkor a kutya hiába tudja azt tökéletesen hogy engedély nélkül nem megyünk le a járdáról ha őt ez nem érdekli te meg a popódat verheted a földhöz is akkor sem fogja érdekelni mit mondasz és szépen lelép. szóval nem a megtanításon múlik a dolog sikere.


namármost. ha a farkas vadászatnál tartunk mint példa:


az alfa sem rak pórázt a falkatagokra nehogy a vadászat közben bármi történjék, tudom is én megrezzen egy bokor és elszalad. vagy engedély nélkül megindul és felökleli őt egy gazella, tudom is én. általában tökéletes kontroll alatt vannak a tagok így azok nem tesznek semmi olyat ami veszélyes lenne.


"Az akkor is tény, hogy sosem tudhatod előre, hogy mi fog történni, és ezen az sem változtat, hogy póráz nélkül ugyan, de melletted van a kutyád."


valóban nem tudhatod sosem hogy mi fog történni. de azt egy jól felépített stabil falkában tökéletesen tudni fogod hogy a kutyád -történjék bármi- nem fog engedély nélkül pl. elindulni. az út szélén állva elgázolhat egy autó, de ezt ugyanúgy megteszi ha a pórázzal a kezedben vársz arra hogy áthaladhass pl az úttesten.

más elképzelhető hirtelen bekövetkező esetekben pedig a kutya simán kiránthatja a pórázt is a kezedből.

és akkor adódik a kérdés: ha megfelelően tud a kutya közlekedni póráz nélkül és a pozíció is rendben, miért kellene pórázra fogni?


"De attól még, hogy te úgy látod, ez neked bevált és jól működik, nem kell mindenki másnak is így látnia. "


ez nem arról szól hogy bevált vagy sem, hanem arról hogy a kutya számára a legtermészetesebb legyen a séta főleg ha már a vadászattal példálózunk. márpedig a vadászatban senki nincsen megkötve. egy stabil falkában stabil rendszerek vannak. ugyanezt hivatott "szimulálni" a kutya számára a póráz nélküli kontroll alatt tartott séta. és a kutya számára ez az ideális séta. hogy van egy vezetője, aki figyel rá, akinek be kell tartania a szabályait, akiben megbízhat.

és ha nem vagyunk a kutya számára stabil pozícióban -vezetők- akkor valóban nem lehet sétálni póráz nélkül, mert a kutya nem figyel ránk, nem tartja be a szabályainkat utasításainkat stb stb. és innen nézve a séta a kutya számára minden csak nem egy jó érzést keltő vadászatot "szimulálni" hivatott közös program.


nincs mit ezen magyarázni, a két mondat valóban full ellentétes, üti egymást. de ezt csak az értheti aki a kutyájával már eljutott arra a szintre hogy póráz nélkül tudjanak közlekedni. csak az látja a különbséget.

2013. aug. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
28%

Jaj nem igaz, hogy nem értitek miről beszél a 62%-os. Én szinte sosem használok pórázt, sőt lábhoz sem nagyon hívom őket séta közben MERT MEGTEHETEM. De nem mindenki remeteként él a pusztában! A város közepén ahol egy tűt nem tudsz leejteni a tömegtől, mégis mi jó abban ha szabadon van a kutyád? Ugyanúgy semmit sem tud csinálni, szaladgálni, játszani ilyen helyen nem lehet. Nem hiszem hogy ilyen helyzetben élvezni lehet a sétát. Ha meg láb mellé hívom akkor nem mindegy, hogy van-e rajta póráz vagy sem? Amikor már odaértek a szabad terepre, akkor már ő is írta, hogy elengedi.

Arról nem is beszélve, hogy ugye ez lenne a természetes, a törvény is. Amivel amúgy nem értek egyet és én sem tartom be mindig, de szerintem vannak olyan helyzetek amikor teljesen jogos és logikus, a baj csak az, hogy ők nem tesznek különbséget helyzetek között. Például olyan helyzetben amit a válaszoló leír. Ilyen helyeken tényleg bármi történhet, és hiába tökéletes a te kutyád (ami nem is létezik de mindegy) mert rajta kívül ott az egész világ amit nem tudsz irányítani. Egyszer például ránk dobtak egy petárdát amikor a járdán sétáltunk a forgalmas út melett. Most az én kutyám ugyanott állt amikor elszállt a füst, de azért valljuk be ez a legtöbb kutyánál nem valós elvárás, szerencsétlen normális hogy megugrik ha a füle mellé dobnak egy ilyet, még egy ember is. Ha pórázon lett volna mellettem, talán azért rám nem merik dobni, vagy jobban meg tudom védeni a testemmel, szerencse, hogy nem lett baja. Vagy vegyünk mondjuk egy embert a tömegben aki fél a kutyáktól... Amire persze mondhatod, hogy nem a te gondod és leszrod, de aztán csodálkozol ha ugyanazt kapod vissza kutyásként a társadalomtól.

Amúgy szerintem a futtató nem pótolja a sétát. Amikor a városban járok látok kutyafuttatókat és elszörnyülködök. A legtöbbél a szobám nagyobb sőt néha még a spájz is, hogy a bűzt már ne is említsem vagy hogy milyen ostoba helyeken vannak (kórház mellett, játszótérnél - na persze, had utáljanak még jobban az anyukák...). Egyszerűen nem tudom épp ésszel felfogni, hogy várhatják el, hogy a kutyák csak itt mozoghassanak szabadon. Boldog vagyok, hogy nem a városban élünk.

2013. aug. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
23%

én értettem már előzőleg is azt amit írt. de ha már ennyire érted a válaszolót akkor volnál szíves ezt a két mondatot úgy összehozni hogy ne üssék egymást?


"A séta olyan, mint egy vadászat a farkasoknál. "

"Egy ideális séta általában úgy zajlik, hogy pórázon sétálsz a kutyával, aki szorosan melletted jön úgy 10-15-20 percig."


csak mert ha te nem értetted volna, én erről beszéltem. az meg amit te is leírtál nem meríti ki a kutya számára a vadászatot -ha már ezt hoztuk fel példának- sőt. hacsak nem épp munkába/ból siettek pocsék lehet a kutyának állandóan tömegben lófrálni séta/vadászat címszó alatt.


mellesleg jót találtál be, én jobban félek a petárda zajoktól mint a kutyám. erre fele bőven mennek a tüzi játékozások is, főleg húsvétkor, nah akkor napokig. igaz itt nem divat a másikra dobálni. viszont szeretnek a kocsikból kiordítani amíg arra várunk hogy átkelhessünk az úttesten...

azt pedig szintén nemhiába írtam le hogy egy stabil falkában működik a póráz nélküli élet. mert a kutya teljesen megszokja idővel a zajokat meg az ingereket és ezen alapulva szintén egyre megbízhatóbb lesz. viszont tény, a kötelező póráz miatt ígysem-ugysem érdemes vitázni. én teljesen megfeledkeztem erről, nálunk ez nincsen szabályban.

2013. aug. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!