Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hol tartjátok a kutyátok?...

Ti hol tartjátok a kutyátok? Kint, bent? Aki kint tartja az ilyen melegbe beengedi vagy, hogyan oldja meg?

Figyelt kérdés
Én kin tartom, de hiába van árnyékban ma egész nap nem evett alig kelt fel, holnap tuti beengedem szegényt.
2013. aug. 4. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az enyém ha akar bejön, de ilyen melegben nem is nagyon hagyom kint, csak estére
2013. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Be szoktam néha hívni, mert a konyhakő még elég hűvös, de pl. a sufni talapzata téglákból van, és árnyékos, ott is elvan hosszú ideig.

Inkább télen van, hogy többször beengedem, hogy átmelegedjen.

2013. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem németjuhász kutyám van, télen nyáron kint van, nagy viharba illetve szilveszterkor engedem be, mert fél.. Nyáron a garázst nyitom ki mert, ott elég jó idő van neki, lakásba melegebb van, felesleges lenne beengedni, Egyébként a kutyának elég ha van árnyék, megkeresi a leghüvösebb helyet a kertbe, meg ivóvize legyen, meg leszoktam locsolni vizzel hogy kicsit hűtsem. Ha nem eszik nagy melegbe azzal nincs semmi gond, én is kevesebbet eszek inkább csak sok folyadékot iszok. Állatnál is igy van, 2-3 napig lehet kevesebbet eszik, utána pedig valószínű vissza fog térni az étvágya.
2013. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk kinti-benti mindkét kutyánk. Általában tavasztól őszig kinn vannak napközben, este benn. Ami érdekes, mert tavaly, mikor még csak egy kutyánk volt, akkor ilyenkor nyáron be se akart jönni, mert ugye kinn hűvösebb volt :) Most meg inkább benn szeret lenni este.

Napközben nem nagyon szoktuk beengedni őket, legalábbis a meleg miatt nem, van árnyék, van vizük, elvannak. Bár valamelyik nap, mikor olyan meleg volt, akkor beengedtük őket, illetve tegnap is.


Télen meg napközben is benn vannak, és gyakran kimegyünk, ill. kiengedem őket rövidebb időre. Ezt idén újra kell majd gondolni, mert a kinti-benti tartástól volt az egyiknek felfázása és mivel a kinti házba nem mennek be, így nem tudom ezt még hogy oldom meg :/

2013. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekünk bent van mindig. de te rendszeresen ( kb óránként ) locsold le langyos vízzel, nehogy hőgutát kapjon, mert akkor annyi neki
2013. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4es vagyok.


5ösre ne hallgass! Nehogy lelocsold, mert pont attól is lehet baja! Ha mindenáron hűteni szeretnéd, akkor csak a hasát langyos vízzel pocsold be és kész! A fejét/hátát nem szabad.

2013. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kinti-benti kutyák. Bármikor bejöhetnek és élnek is a lehetőséggel.
2013. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kinti-benti vegyesen. Ilyen melegben szinte egész nap bent alszik és este aktívkodunk, sétálunk, ha már lehűlt a levegő. Van árnyékot adó fa kint, de mióta az egyik rokonunk kutyája árnyékos helyen, cserélgetett víz mellett hőgutát kapott, csak rövid időkre merem kint hagyni. Ez a közel negyven fokos meleg nem kutyának/embernek való idő:S
2013. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Benti a kutyusom :)
2013. aug. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Árnyékos,fás kertünk van,gyakran locsolunk,így kinn sincs gond,de be is jöhet,ha akar.A bundája pedig rövidre van nyírva.
2013. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!