Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartjátok a kutyátokat...

Hogyan tartjátok a kutyátokat a lakásban?

Figyelt kérdés

Azoknak a válaszát szeretném kérni akik panelben laknak, dolgoznak és kutyájuk van. Hogy bírja az egyedüllétet? Nem rág meg semmit? Nem kakilja és pisilja össze az egész házat?

8-9 órát kibir egyedül a kutyus.


2013. febr. 17. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
REggel 1 óra séta-futkosás (igen 5-kor kelek). Délután 4 körül hazaérek gyors pisi-kaki, este 7-8 óra felé megint egy nagy séta-futkosás. Kibírja simán, alszik egész nap. Nem rombol, nem csinál semmit.
2013. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagytestűm van, még több időt is kibírna, ha muszáj lenne neki. Kölyökként semmiképp sem bír ki ennyi időt egy kutya sem. Én 5 hónapos koráig vittem magammal dolgozni, további 2 hónapig anyósomék jártak hozzá délben pisi/kakira, 7 hónapos korától pedig már kibírt 8-9 órát pisi/kaki nélkül.

Kezdetben volt némi kár a lakásban, de utóbb kiderült, hogy ez nem a kölyök kornak volt betudható, hanem kalcium hiány volt.

Az egyedülléthez szoktatni kell, nálunk ez pár nap alatt megtörtént, egy hangja sincs egész nap a szomszédok szerint :) Bár ő alapból sem az az ugatós fajta.

2013. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lakótelepen lakom a 1,5 éves lány tacsimmal. Semmi baj nincs vele. Van a lakásban 1 macskaalom, illetve esténként hosszan megsétáltatom. Általában nem okoz kárt (persze, amiben tudna, nem hagyom elől).

Kölyök korában voltak kisebb károkozások (asztal láb, 1 tonnányi papír, könyvek), de melyik kölyök nem tesz ilyet? :) Az átlag 8-10 órát végig szundikálja, aztán meg megyünk sétálni, és játszunk. Ha este megyek el valamerre, akkor meg anyukám vigyáz a kutyusra, mert éjjel utál egyedül lenni.

2013. febr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Reggel 8:00-8:30 között séta, aztán elmegyek dolgozni. 17:30-ra érek haza. Egyszer direkt webkamerán keresztül figyeltem az eseményeket, és a kutyus konkrétan átaludta a napot. Néha felkelt, ivott egy kicsit, szaglászott, aztán visszafeküdt.

Soha semmi márt nem, okozott még és nem pisilt be, igaz, felnőtten került hozzám.

Szóval 17:30-ra hazaérek, 18:30-kor elindulunk sétálni, és egészen este 9-ig megyünk, tehát 2,5 órát. Ezután vacsi. :)

2013. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb. 9 és fél órát kell kibírnia a kutyáimnak (2-en vannak). Változó, hogy mikor vannak egyedül, mivel diákmunkában 3 műszakban nyomom, szóval van, hogy nem megyek, van hogy éjszakába, reggel vagy délután. Nálunk nincs ebből probléma, pedig mindkét kutyám felnőtt korában került hozzám. A második az elején kicsit stresszelt (leszedte a függönyt meg hasonlók), de olyan 4-5 nap múlva abbahagyta. Szobatsiztaság természetes, rágni sem rágnak, az egyiknek volt egy olyan rossz szokása, hogy a ruháimat kiszedte a szennyesből, de erről is leszoktattam egy webkamera segítségével:)
2013. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és ha délelőttösbe megyek, akkor lusta vagyok kivinni őket sok időre, ahhoz 4-kor kéne kelnem, úgyhogy csak egy negyed órát vannak lent. De megszokták, hogy délután van a nagy séta, ez minden műszakhoz jó, valamikor dél és 3 körül szoktunk elmenni sétálni.
2013. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sippara ***** válasza:
husky-német juhász keverék kan, napi 8-9 órát van egyedül általában, reggel fél órás eü séta, ha valamelyikünk hazaér, eü séta, ha a másik is hazaér, megyünk labdázni, aztán este bandázás a futtatón :) szobatiszta, nem rág, nem tép, alszik :)
2013. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!