Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék kutyákról tapasztalatok?

Keverék kutyákról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nos 12 éves lány vagyok, nagyon szeretnék egy kutyát.Inkább keveréket, mert olyan sok szerencsétlen kutyus van a menhelyen, akkor meg minek tömjük a tenyésztők tárcáját.Na naponta kb. 8 órát lenne egyedül, (suli miatt), úgy tervezem, hogy megírom a leckémet, és utána csak vele foglalkozom.Természetesen szünetekben nem lenne ennyit egyedül.Szóval az lenne a kérdésem, hogy bírni fogja-e az egyedül létet, hogy mik a keverék kutyusokról a tapasztalatok, hogy ha van nektek, akkor melyik menhelyről hoztátok, hogy mennyire ragaszkodók, ez nekem nagyon fontos, hogy nagyon ragaszkodó legyen, és egészségügyileg hogy állnak?A válaszokat előre is köszönöm!
2013. aug. 4. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Menhelyről érdemes,ahol lehet vele ismerkedni,elmondod milyen kutyát szeretnél és segítenek kiválasztani,javasolni neked megfelelőt.Ragaszkodni akkor fog,ha foglalkozol vele,de vannak alapból is kedves,ragaszkodó kutyák.Nem baj,ha nem kölyök,ők méginkább tudják értékelni a biztonságot,szeretetet.Az enyém gyeptelepről jött,ahol sajnos altatnak és a körülmények sem rózsásak.Akkor is és azóta is nagyon hálás kutya.
2013. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindjárt kezdődik a suli. Ha még nincs kiszemelted, én inkább egy nyugis felnőtt kutyát javasolnék, mivel az már könnyebben kibír 8 órát magában. Egy kölyök valószínűleg nem szokná meg iskolakezdésig a szobatisztaságot.

Ha kintre akarjátok, akkor sem ideális a kölyök, mert az első pár hónapban szintén érdemes magatokkal a házban tartani, hogy kialakuljon a kötődés és a bizalom közöttetek.

2013. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ja panelba lesz, köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. aug. 4. 23:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Mostani kutyám menhelyről van, nagyon ragaszkodó. Kibírnak annyi időt, de mivel lassan kezdődik az iskola, én is inkább felnőtt kutyát javasolnék.

A menhely jó választás nagyon! :) Az én kutyám egészségével semmi gond nincsen. Aktív, játékos, és nagyon barátságos is.

Arra azért figyelj, hogy a szüleiddel ezt a témát alaposan beszéld meg. Nekik is szeretniük kell a kutyát, és nekik is kell majd vele foglalkozni, hiszen családtag lesz.

Az rendben van, hogy első sorban a te kutyád, de az ő családtagjuk is lesz.

2013. aug. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!A szüleim elváltak, így anyukámmal élek, eléggé magányosak vagyunk, és ő is szeretné a kutyát, nekem nincsenek barátaim, nincsen testvérem, nagyon magányos vagyok, és anyu ezért is szeretné a kutyát, hogy legyen nekem egy ,,testvérem".
2013. aug. 5. 11:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre nagyon jó "gyógyír" tud lenni egy kutya. Meglátod ezután lesznek kutyás barátaid és többé nem leszel magányos :)

De azért a nagy szeretetben ne kapassátok el, a nevelés nagyon fontos, különben a fejetekre nő. Olvassatok sokat a témában és vágjatok bele :)

2013. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!Bele is vágunk!:)
2013. aug. 5. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!