Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kínai meztelen kutyákról...

Kínai meztelen kutyákról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha leírnátok tapasztalataitokat a kutyusokkal kapcsolatban. Tervezek egy ilyen kutyust, és bármilyen tanácsnak örülnék. Előre is köszönöm!
2009. máj. 23. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Undort kiváltani néhány emberből kitűnő választás! De mivelhogy kutya, és attól függetlenül a kutya tulajdonságok megvannak benne, és ha téged nem zavar, hogy genetikai mutáció, akkor HAJRÁ!
2009. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
ezzel a kutaval ki tudnának kergetni a világból nagyon csunya
2009. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Elsősorban mire lennél kíváncsi a kutyussal kapcsolatban?

Milyet szeretnél? Hobby-ra, vagy kiállításra, tenyésztésre?

Szőröset/powder puff/ vagy kopaszkát?

Abból is 3 fajta van, tru hairless, Ő a legkevésbé szőrös,

médium , Ő más szőrösebb kicsit háttájékon,

hairy, Ő a legszőrösebb kopaszka, viszont gyönyörű sörényes,megfelelően kozmizva a legszebb.

Nekem egy powder puff és egy hairy-m van.

A powdereket hetente 2-3-szor alaposan át kell fésülni, arcát, nyakát havonta legalább nyírni kell, és legalább havonta fürdetni. A kiállítási kutyikat naponta kell fésülni, hetente fürdetni.

A kopaszkákat sűrűbben kell füröszteni, van, aki naponta, de szerintem 4-7 naponta elég. A bőrüket, ha száraz, krémezni kell, és nyáron, ha sokat van kinn, és világosabb bőrű, naptejjel kenni, mert leég. Hidegebb időben bizony fáznak, így öltöztetni is kell Őket.

Nyírni a szőrösebb fajtát, ha csak hobby kutyi, ízlés szerint, ahogy neked tettszik.

Nem egy érzékeny fajta amúgy.

Viszont az egyedüllétet nem bírja, így ha nincs másik kutyid, és napközben egyedül hagyod, bizony fellármázza az egész utcát, viccen kívül. Ez esetben semmiképpen nem ajánlom, mert roppant embercentrikus kutya, levakarhatatlan, hízelgős,bújós öleb.

Nagyon okos, intelligens, szinte emberi tulajdonságokkal bír.

Emberekkel, és más állatokkal, kutyákkal is barátságos.

Evésben sem egy válogatós fajta, bár, ha kopaszkát veszel, vigyázni kell a fogaira, mert sok esetben hiányos lehet. Ez nem hiba, ilyen fajta.

Szerintem, akinek már volt ilyen kutyája, soha többé más kutyára nem vágyik.

Én a powderkémet felnőtt korban kaptam már, a kicsit 6 hónaposan, de imádom Őket.

Hidd el, semmivel sem igényel több gondozást, mint más szobakutyusok, hiszen Őket is napi, heti rendszerességgel ápolni kell, pl. yorki.

Bármi kérdésed van, írj nyugodtan e-mail-t, szívesen segítek, ill. ha nem tudod, honnan vehetsz biztonsággal, akkor is.

Nagyon sok "ál" kopaszt hirdetnek manapság, nehogy becsapjanak.

Üdv.

2009. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Utlsó, tudnál képet linkelni a kutyusaidról?

Nekem ő tetszik nagyon, szerintem gyönyörű:

[link]

2009. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Mellesleg meg bennem az olyan emberek keltenek undort mint pl a 21.52-es és 22.19-es:P:D
2009. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Hát Ő tényleg gyönyörű!

Hirtelen ezeket kapartam elő.

Sajnos nem egy profi minőség, amiért elnézést.

Üdv.

[link]


[link]


[link]

2009. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
2009. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy így szétszórtam, nem vagyok profi a képfeltöltésben.

A fehér sörényes fekete kutty szerintem hairy, vagy legalább médium, mert óriási haja van.

Gyönyörűűű!!!

2009. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen Mindenki válaszát! :)

Gyönyörű szép kutyusaid vannak! :)

Én igazából kopaszkát szeretnék és kizárólag hobbi célra, de mindenképpen tenyésztőtől kívánok venni venni, nem szeretném ha a kutyának bármilyen baja lenne. Mivel Egerben lakom, a siroki O'Vamos kennelre gondoltam, róluk már sok jót olvastam! Árakban esetleg mire számíthatok?

2009. máj. 24. 08:09
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Köszönöm a képeket, egyszerűen fantasztikusan gyönyörű mindekét kutyusod! Kopaszkákba nekem a hairy hairless tetszik, aminek nem foltos a bőre, szóval a tiéd nagyon gyönyörű:) A powderka is, gratulálok hozzájuk:)
2009. máj. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!