Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről mi a véleményetek? A...

Nagy568 kérdése:

Erről mi a véleményetek? A napokban 1 éves akita kan kutyámat sétáltattam Békéscsabán este felé, és találkoztunk egy felnőtt boxerrel kannal ami póráz nélkül volt, a gazdája így sétáltatta.

Figyelt kérdés
A boxer meg akarta támadni a kutyámat és rá szóltam illetve a gazdája is rá szólt. A kutyám szépen viselkedett mivel rá szóltam. Azon vagyok föl háborodva hogy bocsánatot sem kért a boxernek a gazdája, rá rakta a pórázt és el húztak, igaz hogy kiabáltam a majom , birka gazdája után hogy miért sétáltatja póráz nélkül, ha nem tud neki parancsolni. Mit csináljak ilyenkor ha idegen kutya meg akarja támadni a saját kutyámat, vegyek valami sprayt?
2013. aug. 4. 22:12
1 2 3
 11/26 zsuzsabazsa ***** válasza:

Csak egy szó kérek tőled.

Megtámadta a kutyádat? Igen vagy nem?

2013. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Megtámadta a kutyámat én rá szóltam és el ment a gazdája csak akkor jött a kutyája után miután kiabáltam vele, borzasztó volt.
2013. aug. 4. 22:42
 13/26 A kérdező kommentje:
bocsi amikor oda szóltam a kutyájára akkor jött oda a gazdája és rá rakta a pórázt
2013. aug. 4. 22:44
 14/26 A kérdező kommentje:
legközelebb vinni fogok magammal vizet vagy valami sprayt támadó kutyák ellen és le locsolom a támadó ebeket
2013. aug. 4. 22:46
 15/26 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Szóval a te szavadra elállt a kutya a támadástól. A gazdája messzebb volt. Akkor legközelebb vigyél magaddal sprayt.
2013. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"És még arra sem képes, hogy annyit mondjon: bocsi."

Nálunk egy gazda ezt rém ötletesen oldotta meg: Bocsinak hívják a kutyáját, úgyhogy miközben hívogatja vissza (totál eredménytelenül), egyben bocsánatot is kér a viselkedéséért :DDD

2013. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy amelyik támadást egy vadidegen rászólása el tud hárítani, az semmiféleképpen nem nevezhető komolynak. Nem volt veszélyben senki. Nem arról van szó, hogy letépték a fél lábát és kifizeti-e a műtétet, hanem hogy nem történt semmi.

De ha te meg igényeltél volna egy bocsánatkérést, meg pórázt a kutyára, akkor amiatt meg nem itt kell hőbörögni, hanem ott helyben a gazdának. Annak lehet haszna, ennek itt biztosan nem.

2013. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

én egyetértek a tizessel. nyilván az én kutyám sem úgy született hogy rögtön tökéletes és hát a tanulási folyamatokban azért voltak "majdnem"-ek. egy percig nem volt kérdés hogy mégha' nem is történt semmi, akkor is bocsánatot kérjek. ez nagyon fel tudja oldani még a legkeményebb embert is, és rendszerint azt kaptam hogy "ugyan, nem történt semmi". és a majdnem-ek is kizökkentik a másik felet ilyen olyan módon a nyugalmából. de ha azonnal bocsánatot kérsz akkor ezzel azt jelzed a másik félnek hogy tisztában vagy azzal hogy -pl. a kérdésnél maradva- a kutyád nem viselkedett megfelelően ezzel zavarva a környezetét. ha még egy bocsit sem böksz oda, akkor megsérted a másik felet és azt a benyomást kelted magadról hogy azt hiszed neked és a kutyádnak mindent lehet, ezzel automatikusan rontva a póráz nélküli sétáltatók jó hírnevét/összképét .


ugyanakkor érdekes hogy pontosan azért mert igyekszem a lehető legjobban belelátni a kutyák viselkedésébe én ugyanezt nem várom el, mert tényleg semmiségként könyvelem el. ha nekiesne a kutyámnak de szétszedem őket még azt is másképp fognám fel. főleg tapasztalatnak tudnám be. de pontosan ezért tudom hogy sokan nem így fogják fel és nem is ássák bele magukat a kutyatémába olyan mélységig hogy különbséget tegyenek valóban támadó és figyelmeztető kutya között, hogy igenis az a minimum hogy bocsánatkéréssel megtiszteljem a másik felet. hiszen ő nem úgy élte meg.


kérdező. legközelebb ha ilyet látsz akkor a kutyát utasítsd magad mögé és egyszerűen förmedj egy isteneset a közelgő kutyára "ne mész innen?" "takarodj" stb stb. szabadon választhatsz a szavak között. a másik hogy közben jól szívd fel magad mint egy dühös hulk. kizárt hogy a kutya támadjon. meg fog torpanni és megtartja a tisztes távolságot. itt ahol élek már találkoztunk sok esettel és ez az elzavaró módszer mindig bevált.


én a paprikasprét félnék használni, mert mi van ha szembe szél van, vagy véletlen a sajátomnak is jut belőle?

2013. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
hőbörögtem kiabáltam a gazdájára de el szaladtak 18-20 éves takony gyerekről van szó
2013. aug. 4. 22:56
 20/26 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy rárakta a pórázt és elszaladtak. Történhetett volna rosszabbul is. Eső után köpönyeg. Csak magadat hergeled.
2013. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!