Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne jó nekem?

Milyen fajta lenne jó nekem?

Figyelt kérdés

Egy bújós, játékos, energikus, de ugyanakkor nyugodt, konnyen tanítható, apportos kozepes méretu kutyát szeretnék. Sportos vagyok, csak 2-3 napot lenne egyedul a kutya lakásban tobbi nap velem lenne egész nap. Rendszeresen járok úszni egész évben, és a mostani idos kistestu kutyámmal agilityzek és tud pár trukkot. Ezzel a másik kutyával szeretnék verseny szintek dog dancingelni és agilityzni. Járnék vele úszni, biciglizni, versenyezni, de ugyanakkor hajlamos vagyok lustaságra ezért kell egy kis osztonzés. Ne írjátok légyszi hogy border collie, én nem egy ennyire porgos, hiperaktív kutyát akarok. Vannak napjaim hogy csak ulok egész nap, max egy kis séta, máskor meg bírom egész nap a mozgást, lovagolni is járok hetente egyszer, ott elememben vagyok.

Szóval valamilyen élénkebb fajtában gondolkodom, amely ugyanakkor azért nyugodt is és szeret tanulni. Sok fajtát ismerek, annyi van mind olyan jó, mindegyiknek megvan a maga kulonlegessége és nemtudok donteni koztuk.

Menhelyen is gondolkodtam sokat a kovetkezo kutyámat biztos onnént fogom elhozni, de most még gondolkodom a kiállításban.



2013. aug. 4. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a vizsla már hajszállal belelóg a nagytestűek közé, de minden egyéb szempontból illik a leírásodra. Ha program van, pörgős és extra energikus, ha nincs, órákig hever a kanapén. Bújós, nyalakodós, elképesztően intelligens, mindent irtó hamar felfog és megjegyez, rajong a klikkerért, trükktanulásért. Apportos, agility is abszolút "való" a fajtának.

De ha ők már túl nagyméretűek neked, akkor nem szóltam:)

2013. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem is vizsla
2013. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy labrador, az nagyon szeret úszni is
2013. aug. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg uszkár? Több méretben és színben van, nagy szép, szereti a vizet, elég energikus, nagyon okos könnyen tanul.

Tapasztalatom sajnos nincs velük, de a hallottak alapján szerintem jó választás lenne neked.

Még a mudit talán merem ajánlani. Nem igazán ismerem, de sok jót olvastam már róluk is. Magyarfajta, közepes termetű, szép, több színváltozata is van, nagyon ügyes kutyák.

2013. aug. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem skót juhászom van, szerintem megfelelne a te leírásodnak teljesen, bemásolom egy előző válaszomat a fajtáról kicsit átírva:

A colliek végtelenül imádják a gyerekeket és úgy általában minden embert, borzasztó finom, gyengéd kutyák, soha nem lökné fel a gyereket, az enyémet 2-3 éves gyerekek is szokták sétáltatni, mert eszébe nem jutna megrántani a pórázt. Én terápiás vizsgát is tettem a skótommal, állítom, hogy ettől a fajtától nincsen jobb kutya, olyan könnyen kezelhetőek, olyan egyszerű velük együtt élni, hogy más fajtánál én még ilyet nem tapasztaltam, pedig az idősebb kutyám egy golden retriever, azért ők sem azok a túl nehéz természetű kutyák. A skótok végletekig alkalmazkodóak, ha punnyadás van, akkor egész nap elfekszenek a szobában, nem rombolnak, nem piszkálják a gazdit, de egy agility edzésen vagy séta alkalmával nagyon aktívak, pörgősek tudnak lenni. Én is agilityzem meg dogdancingelek a kutyámmal, lehetséges, hogy egy fokkal lassabbak agilityben, mint a borderek, de állítom, hogy sokkal jobban figyelnek a gazdájukra, kevesebb hibát vétenek, könnyebben irányíthatóak.

A collietől egyszerűen nincsen szebb kutyafajta, az egész lényéből sugárzik a szépség és az elegancia, az utcán nem lehet végigmenni velük anélkül, hogy ne csodálja meg őket mindenki. A szőrétől nem kell megijedni, ugyanis meglepően kevés(3-4 hetente) fésülés mellett is mindig jól ápolt benyomást kelt.

A skótok emellett borzasztó okosak, az enyém elképesztő gyorsan megtanul szinte bármilyen trükköt, klikkerezni szoktam vele elég gyakran, illetve ősszel szeretném vele letenni a BH vizsgát is, valamint a terelést is szeretnénk kipróbálni. Szerintem nagyon sokoldalú fajta, szinte nincsen olyan sport vagy tevékenység, amiben nem lennének ügyesek. Szóval ha szeretnél egy energikus, sportos, ugyanakkor mégsem idegesítően hiperaktív kutyát, aki nem kattan be, ha egy nap kimarad a séta és nem esik nehezedre a hosszabb szőr ápolása, akkor szerintem a collie a te fajtád.

Ha bármi kérdésed van a fajtáról, akkor írj bátran.

2013. aug. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Hát én kisebb kutyára gondoltam mint a vizsla vagy labrador vagy a collie, egy kiállítási uszkár kozmetikája rengetegbe kerül. A collie jól hangzik csak egy picit nagy, de még átgondolom.

2013. aug. 5. 10:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél Labit, akkor valamilyen spánielt ajánlanék.
2013. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!