Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil le a kutyám?

Miért pisil le a kutyám?

Figyelt kérdés
Kan,csivava. Tudja,hogy zavar,sunyiban csinàlja :D
2013. aug. 5. 21:09
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

19-es,honnan ennyi gyûlölet? Hol olvastad,hogy nem zavar ez a dolog? Nyilvàn zavar,azêrt tettem fel a kérdést....

Màs,ugye írjàtok itt a kutyasulit,meg hogy nem jôl nevelem,elkényeztetem,ami,mint azt többször írtam,nem úgy van,TÊNYLEG jól nevelt,okos kutyàm van. Annyira hozzàértõnek gondoljàtok magatokat,csak a falkavezérségrõl kántáltok, akkor nyilvàn azt is tudjàtok,hogy egy falkában a vezér nem azzal jelzi vezetõ szerepét,hogy vizeletével megjelöli alàrendeltjeit o.O'

Ma találtam egy cikket arról,hogy miért tesznek így bizonyos kutyák: a stressztõl,félelemtõl,hogy elveszítik gazdájukat (falkavezérüket,ha nektek jobban tetszik a kifejezés :D) Gondolom,azért olyankor csinálja,ha más kutyát simogatok :/

Természetesen ekkor se csinálhatnà,azt tudom, nem szoktam érte megsimogatni az édibédi buksijàt ....

Az igazsághoz hozzátartozik,hogy egyiket sem kölyökkorától nevelem,a keveréket az út mellõl szedtem fel,csontsoványan,tele sebekkel,bolhàval,a jelenlegit meg egy úgymond szaporítôtól mentettem. Nyilván hozzàjárul ehhez a negatív tettükhöz,hogy nehéz körülmények közül kerültek jobb helyre.

Azért ezen tényleg ledöbbentem,hogy egy kérdésre milyen indulatosan reagáltak néhányan,siralmas,hogy ilyen az átlag magyar mentalitàs... Puffogtatjátok a nem is biztos,hogy helytàlló igazságotokat,àltalànosítva a csivavás kutyatartókat (édibédi,kisvakarcs,gyerekpótlék,stb.)

2013. aug. 6. 14:05
 22/28 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet ezzel a cikkel.Azért,mert valaki valahol leírt valamit,még nem szentírás.

Próbálná meg az én kutyám!De neki eszébe nem jut,pedig nem öleb,hanem bullterrier.

Egyébként mi kifogásod van a kutyasuli ellen?Ezek nem olyan foglalkozások,hogy ülni meg láb mellett menni tanítják a kutyát,hanem külön foglalkoznak ilyen problémákkal.

2013. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
0%
Sajnos engem is lehugyozott màr a havanesem.:S Nem fordul elő sűrűn de màr 2-3x előfordult, nem egy hülye kutya és nagyon is fél tőlem ha bepisil mivel megszoktam érte verni, az előző kutyusomnak eszébe nem jutott volna ilyet megtenni:S
2013. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 sippara ***** válasza:
69%

"Màs,ugye írjàtok itt a kutyasulit,meg hogy nem jôl nevelem,elkényeztetem,ami,mint azt többször írtam,nem úgy van,TÊNYLEG jól nevelt,okos kutyàm van." - Aki EGYÉBKÉNT lehugyoz. Tudod az, hogy ha neki kényelmes, és nincs jobb dolga, azt csinálja, amit mondasz neki, nem egyenlő a jólneveltséggel.


"Annyira hozzàértõnek gondoljàtok magatokat,csak a falkavezérségrõl kántáltok, akkor nyilvàn azt is tudjàtok,hogy egy falkában a vezér nem azzal jelzi vezetõ szerepét,hogy vizeletével megjelöli alàrendeltjeit o.O' " - Nem, valóban kevés falkavezér jut el odáig, hogy ilyen szinten alázzon meg, jelöljön meg tulajdonaként egy másik falkatagot.


"Ma találtam egy cikket arról,hogy miért tesznek így bizonyos kutyák: a stressztõl,félelemtõl,hogy elveszítik gazdájukat (falkavezérüket,ha nektek jobban tetszik a kifejezés :D) Gondolom,azért olyankor csinálja,ha más kutyát simogatok :/ " - Azért csinálja olyankor, mikor más kutyát simogatsz, mert te az ő TULAJDONA vagy, és nem csinálhatod azt, ami épp neked tetszik az ő engedélye nélkül.


"Az igazsághoz hozzátartozik,hogy egyiket sem kölyökkorától nevelem,a keveréket az út mellõl szedtem fel,csontsoványan,tele sebekkel,bolhàval,a jelenlegit meg egy úgymond szaporítôtól mentettem. Nyilván hozzàjárul ehhez a negatív tettükhöz,hogy nehéz körülmények közül kerültek jobb helyre. " - Ha ez így lenne, minden egyes mentett kutyának le kéne hugyoznia a gazdáját, azonban érdekes módon nem a mentett, hanem a nevetségesen neveletlen és/vagy totál inkompetens gazdával rendelkező kutyák jellemző szokása ez. Érdemes rajta elgondolkodni.


"Puffogtatjátok a nem is biztos,hogy helytàlló igazságotokat,àltalànosítva a csivavás kutyatartókat (édibédi,kisvakarcs,gyerekpótlék,stb.)" - A kutyád akarattal, fegyelmező jelleggel lehugyoz. Ezen nincs mit szépíteni, nem állhat mögötte egyészségügyi indok, viszont a jelentése totálisan egyértelmű (ami azt illeti, ennél egyértelműbb nem is nagyon lehetne). A "csivavás kutyatartókkal" kapcsolatban pedig főként a hozzád hasonlók miatt általánosítunk.

2013. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Professzor úr,nyilván úgy van,ahogy Ön mondja,így làtatlanban,figyelmen kívül hagyva egyéb észrevêteleimet; sokadjàra àltalànosítva,hogy csak dominancia-probléma van; leegyszerûsítve a "hugyozàsra",nyilván minden mentett kutyànak ugyanúgy kell viselkedni,sõt,a múltbôl meghatàrozható pontosan a jövõ. (bàr itt halkan jegyzem meg,hogy ez egy idealizàlt kép.,mert akkor pl. testvêrek esetében mûködne ez a dolog - miért van az,hogy ugyanolyan nevelésnél késöbb eltérõ szemêlyiségek,màsfajta viselkedésrendszer alakul ki)

Nincs gond nalunk azt illetõen,hogy ki az irànyító,tudja a kutyàm,hogy nem szabad,de igen,jó lenne leegyszerûsíteni,és mindenre ràfogni a "falkavezérséget ". Bizony, a kutyàknak is lehet lelki problémàjuk,ha tetszik,ha nem.

A személyeskedésedre nem reagàlok.

2013. aug. 8. 09:26
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
A lelki problémák nem lehetnek magyarázatok ilyen szintű pofátlanságra. És a lelki problémákat meg kell oldani, nem legyinteni, hogy hát ez van, mert neki lesz jobb, ha végre normálisan viselkedhet.
2013. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
52%
Láttam már pár rehabos kutyát (most is látok minden héten egy verpeléti kutyát). Egy se hugyozta telibe a befogadót, pedig ezeknek aztán igazán van lelki problémájuk.
2013. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 sippara ***** válasza:
66%
Senki egy szóval sem mondta, hogy a kutyád nem tudja, hogy nem szabad. Tökéletesen tisztában van vele, hogy mit csinál, azzal is, hogy miért csinálja, de a sokadik hozzászólásod után őszintén szólva már értem, miért van rá szükség, hogy a kutyák átvegyék az irányítást. Ezek után igazad van, ne csinálj semmit, majd ők elintézik.
2013. aug. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!