Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Próbálom minél rövidebben megfogalmazni a problémámat.

Először is egy 4 éves kan palotapincsi kutyám van. Leginkább mostanában kezdődtek a gondok.

Ha bárhol meglát egy kutyát, egyszerűen olyan agresszív lesz, hogy az nem igaz. Elkezdi ugatni, és semmivel nem lehet kizökkenteni. Ha megpróbáljuk, akkor meg oda kap. Az utcán is, múltkor összemarakodott egy másik kutyával, szerencsére nem lett baja egyiknek sem.

Mi most az ivartalanításon gondolkodunk nagyon, mert más megoldást nem nagyon látunk. Ezek mindennaposak már, és nem akarjuk, hogy a szomszédok szóljanak.

Ha esetleg valaki volt hasonló helyzetben, vagy ért a kutyákhoz, attól elfogadok bármilyen tanácsot. Viszont aki az altatással jönne, az ne is írjon, mert arról hallani sem akarok!

Köszönöm



2013. aug. 5. 23:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek fel egy viselkedési problémás kutyákkal is foglalkozó szakembert, vagy kutyaiskolát. Az ivartalanítás jó ötlet, mérsékelheti a problémát, de nem valószínű, hogy önmagában megoldja.
2013. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De a kutyaiskolában nem úgy van, hogy több kutya van ott egyszerre? És mondom, nem hajlandó elviselni kutyákat maga körül. Összesen két lánykutya van, akit kis kora óta ismer és kb. ennyi.

Meg ha idehívok egy idegen embert, és mi lesz ha megharapja?

És nem tudod, hogy kb mennyibe kerül egy ilyen szakember vagy kutyaiskola?

2013. aug. 6. 00:15
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem te vagy a falkavezér, legalábbis a kutyád ezt így érzi. Gondolom ő a család kis elkényeztetett kedvence, nem neveltétek nagyon, mert "olyan kis édes és olyan apró". Emiatt érzi azt, hogy az ő dolga megvédeni téged az idegen kutyáktól. Persze, hogy ilyenkor nem tudod kizökkenteni, hiszen neked -mint falkatagnak, akinek ő a főnöke- nincs beleszólásod abba, hogy mit tesz a falkavezér a te védelmed érdekében. Olvasgass kicsit a témáról. És mindenképpen ivartalaníts, hosszú évekkel meghosszabbítod így a kutyád életét.
2013. aug. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Na most az az igazság, hogy tényleg kicsit elkényeztettük. Megkaptuk, ő volt a cuki-muki édi-bédi, és pedig akkor kellett volna megtanítani hol a helye. Tudom ez nem mentség, de sajnos erre későn jöttünk rá.

Viszont, az az igazság, hogy rám néha szokott hallgatni. Ha én rászólok, mikor ugat, kicsit emelt hangon hogy "kifelé", akkor szó nélkül leáll és kimegy a konyhába. Viszont ha ott van anyukám is, akkor nem. Mert én előbb rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább, és én voltam mindig az aki behívta a teraszról ha ugatott, vagy kiküldte a konyhába. És ha én leszídtam mindig ment anyuhoz, és ő meg puszilgatta meg simogatta. Ezért, ha egyedül vagyok otthon, akkor viszonylag hallgat rám, viszont hozzáérni és kizökkenteni nem tudom, ha elkapja az ugatás. Viszont ha ott van anyu is, akkor senkire nem hallgat, még rám se. Ha meg rá akarunk ütni az orrára, visszakap.

2013. aug. 6. 00:30
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 évesen kezdte ezt a viselkedést akkor érdemes lenne elgondolkodni, hogy vajon mi változhatott? Lehet fizikai oka amit csak állatorvos tudna megállapítani, de lehet, hogy új helyre költöztetek, új állatot hoztatok, esetleg nem jut rá annyi idő stb. Ha megvan a probléma oka, könnyebb kezelni.
2013. aug. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Na, visszaolvasva, lehet, hogy az előző kicsit értelmetlen lett.

Tehát, otthon vagyok egyedül és ő elkezd ugatni és én rászólok, akkor általában kimegy, ahova küldöm. Viszont van mikor annyira mérges, hogy meg sem hallja, és akkor próbáltam, hozzáérni, hogy valahogy kizökkentsem, és odakaptt és folytatta az ugatást.

Viszont ha ott van anyu is, akkor még annyira sem hallgat rám, mint szokott.

A többi remélem érthető.

2013. aug. 6. 00:34
 7/16 A kérdező kommentje:

Végül is nem csak 4 évesen kezdte, hanem mióta a meleg miatt nyitva van folyton az ablak. Ő meg reggel este kinn fekszik a teraszon és ugye látja az arra sétáló kutyákat. Ha becsukjuk az ablakot, akkor nem lát ki, ezért a hidegebb időkben ugye nem tud annyit ugatni. Az meg nem lehet, hogy nem nyitunk ablakot, mert megfulladunk...

Az utcá pedig mindig ugatta a másikat, főleg a kan kutyákat, de néha nőstényt is...

2013. aug. 6. 00:38
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Tényleg ő a falkavezér. Úgy érzi, hogy neki kell megvédenie téged. Ha megkap, akkor azonnal "kapj vissza". A nyakánál fogva leteremtheted, ha nem bírsz vele.

Olvass a falkavezérségről, és a kutyasuli sem rossz ötlet.

2013. aug. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nincs mit tenni. jól írta akumi: kutyasuli. nem kell attól megijedni mert nem jön ki a fajtársakkal. gondolom telón, vag yami a legjobb személyesen kikérdeznek a kutyával kapcsolatban és ha úgy ítélik meg hogy közös foglalkozáson tényleg nem tud részt venni akkor gondolom majd jársz külön rehabra.


én még csak annyit fűznék hozzá, hogy feltehetőleg azért nem hallgat rád olyankor amikor édesanyád ott van mert nem kell. ha anyudhoz szalad menj oda és zavard el anyudtól is. ne hagyd rá mert ezzel veszted el a hitelességedet. igaz ha ilyenkor édesanyád még nagy védelmezőn tutujgatja akkor csak a keményebb felállás segít. az gazság az hogy leginkább az édesanyádnak kellene egy jó kis kutyasuli. mert láthatólag te azért kapisgálod a lényeget -nem kell elkényeztetni a kutyát stb stb- csak éppen azt nem tudod hogyan kezdj hozzá. sosincs késő. egy jó kutyasuli majd segít. ha van rá lehetőséget ráncigáld el édesanyádat is, hátha kicsit felnyitják a szemét egy két dologgal kapcsolatban.

2013. aug. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy már anyu is rájött erre, de hiába. Rá teljesen nem hallgat, bármit csinál. Szerintem az lesz, hogy elbeszélgetek anyuval erről a kutyasuliról...

Köszi mindenkinek a tanácsot :)

2013. aug. 6. 03:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!