Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazás kutyával Horvátországba...

Utazás kutyával Horvátországba? Mik a tapasztalatok a határon?

Figyelt kérdés
Horvátországba megyünk nyaralni és vinnénk magunkkal a kutyust is. Azt tudom, hogy kell neki útlevél. Szállító doboz szükséges? Ha nincs ilyenem attól még átengednek a határon? Mikre kell odafigyelni? Kérlek, minél részletesebben írd meg a tapasztalatid. Köszönöm!

2013. aug. 7. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Útlevél kell, más nem.
2013. aug. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
Útlevél. Jó nyaralást!
2013. aug. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hovarju ***** válasza:

Útlevél kell.

Nekünk még indulás előtti nap az állatorvos megvizsgálta a kutyát. Beírta az útlevélbe, hogy egészséges. És kapott féreghajtó tablettát és szúnyog elleni cseppet.

A határon nem nagyon foglalkoztak a kutyával. Ha nem adom oda az ő útlevelét is, szinte észre sem vették volna. Senki nem ellenőrizte pl.hogy azt a kutyát viszem e magammal, aminek az útlevelét odaadtam.



Jó utat és jó nyaralást!

2013. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bízom benne, hogy minden rendben lesz.
2013. aug. 7. 18:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is most megyünk Horvátországba kutyával,először és kicsit én is izgulok miatta,hogy odakint mennyire kutyaszeretők az emberek. Étterem teraszán megengedik-e,hogy ott legyen?Strandon engedik-e,hogy legyen? Szóval ilyesmik után keresgélek,de nem igazán találok róla infot,szóval lesz ami lesz:)


Ti mikor mentek?

2013. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mi 16-án indulunk, Kastavba megyünk. (Rijekától pár km)

Szerintem szeretik az állatokat, mert amikor szállást kerestem, akkor 10 szállásból 7 engedélyezte a kedvenceket. Tegnap este beszéltem egy barátommal ő két kutyával volt nyaralni. Azt mondta, hogy jók a tapasztalatai, de ők étteremben nem voltak a kutyákkal.

Én azért izgulok, mert az enyém francia bulldog és sajnos itt Magyarországon egyelőre sajnos még több az olyan ember aki viszolyog tőle, meg nyíltan pocskondiázzák őt az utcán, félnek tőle mert röfög, stb... :( Remélem, a horvátok nem ilyenek. Engem csak ez feszélyez.

2013. aug. 8. 10:22
 7/7 Hovarju ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy szeretik a kutyákat. Egy jól nevelt kutyával szinte bárhová beengednek.

A vendéglők teraszán szívesen látják a kutyát. Volt olyan hely ahol a kutya hamarabb kapott vizet, mint mi sört :-)

Jártunk vele A KRKA nemzeti parkban is. Belépő nélkül lehetett bevinni a kutyát. Egy kikötés volt, hogy pórázon kell lennie. Vittem flexit és ezzel ez is meg lett oldva.


A kompon végig velünk volt a kutya, szájkosár nélkül, pórázon. Viszont hajóval átmentünk egy szomszéd szigetre. A hajóra kellett jegy a kutyának is és az út teljes hosszán kb.40 perc, a kutya be volt zárva egy boxba a hajón.


Szóval nekem csupa jó élményem van ezzel kapcsolatban.

Ja a tengerbe is be tudunk menni úszni a kutyával. De persze van olyan hely, ahová nem lehet bevinni a kutyát.

Jó nyarat !

2013. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!