Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel ártottam neki (szőrnyírás)?

Ezzel ártottam neki (szőrnyírás)?

Figyelt kérdés

Levágtam a szőrét, mert nagyon hosszú (keverék) volt, és most boldogabb tőle, viszont semmi kreatív tehetségem nincs, így cikk-cakkos lett a kutya szőre. Elég furán néz ki vele, hogy szépen mondjam. De ő szemmel láthatólag jobban érzi magát.

Vajon tudja, hogy hogy néz ki? Vagy nem baj, mert úgy is visszanő? (többet nem vágom le egymagam, hülye vagyok..)


2013. aug. 7. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
persze, nézegeti magát a tükörben és magában sír, hogy mit tettél vele..
2013. aug. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Hát ez valahogy úgy lehet, mint a gyerekekkel meg a vicces cumival: lehet, hogy hülyén néz ki, de legalább mindenki mosolyog, ha ránéz :D
2013. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem ártottál neki, sőt! Ilyen melegben érdemes nyírni a kutyák szőrét. Legközelebb esetleg próbálj nyírógépet szerezni, amivel csak le kell tolni neki a szőrt és beállíthatod, milyen hosszú legyen. Vagy ha az ujjaid közé veszed a szőrét, ahogy a fodrászok nyírják az ember haját, akkor egyenletesebb és szebb lesz a vágás, én is így csinálom.
2013. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
58%
Nyugodtan vágd le máskor is. Ez az az eset, hogy a kutyát sem érdekli. :) Az én tibetim is mindig cikcakkos volt, ha itthon nyírtuk. Őt sem zavarta meg minket sem.
2013. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem ártottál neki, de ha zavar Téged a cikcakk akkor egy kutyakozmetikushoz el lehet vinni... Bár ha nem zavar téged a kutyust végképp nem érdekli, szóval...:)
2013. aug. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyírd nyugodtan, idővel belejössz. Csak arra vigyázz, hogy túl rövidre ne nyírd, mert a szőr a napszúrástól is óvja a kutyát! Szóval a bőrét azért takarja el a szőr mindenütt :)

De ha beszerzel egy Furminatort vagy hasonló aljszőrkiszedőt, akkor jelentősen megritkíthatod a bundáját, és ha megszabadul a kilazult, fölösleges szőrtől, sokkal lazább és szellősebb lesz a bundája, jobban tűri a meleget.

2013. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
Megnézném mihez kezd furminátorral mondjuk egy pulinál. :)
2013. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván azért van annyi sütnivalója a kérdezőnek, hogy tudja, vedlős kutyafajtája van -e vagy sem, még ha keverék is :)
2013. aug. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!