Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállítók, milyen praktikák...

Kiállítók, milyen praktikák vannak arra, hogy vedlés után mihamarabb visszanőjön a kutya szőre?

Figyelt kérdés
Hosszú szőrű kutyáról van szó, most teljesen levedlett, 1 hónap múlva kiállításra megyünk és jó lenne, ha egy kicsit összekapná magát addigra.

2013. aug. 7. 20:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én amúgy ha vedlik a kutyám, hacsak nem mondjuk egy-két hét múlva lesz a kiállítás, akkor azon vagyok, hogy minél gyorsabban lekopaszodjon. Van Furminatorunk, ezzel naponta, kétnaponta is átfésülöm, ahogy szükséges. Ideiglenesen borzalmasan néz ki utána, még itt-ott a bőre is kilátszik olyan helyeken, ahol különösen sok aljszőrzet volt (szügyén, combja első felén, hasán), de aztán olyan fantasztikus, egységes bunda nő vissza, hogy öröm nézni. Szerintem a "lekopasztás" még serkenti is a szőrnövekedést. A bírók mindig le vannak nyűgözve a bundájától, a többi előnyös tulajdonsága mellett :D
2013. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Minden nap fésülöm, a nagyja szőr már kijött belőle, inkább kopasz már, mint szőrös :-) Ma fürdött hideg vízben is, fél óra alatt megszáradt a napon, igazatok volt :) 1-2 nap és a lazacolaj is megérkezik. :-)
2013. aug. 8. 13:36
 13/17 anonim ***** válasza:
Szuper, de ha ezt április-májusban teszed, akkor a szeptemberi kiállításra már nem mennél kopasz kutyával. :) Persze én is láttam olyan kutyát, ami sehogy se akart időben elkezdeni vedleni. Én ezért viszem már kora tavasszal úszni őket, hogy minél hamarabb beinduljon a vedlés és minél gyorsabban meg tudjam kopaztani.
2013. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Akiteki ***** válasza:
Feltéve, ha ki tudod számolni, ki mikor vedlik. Volt olyan év, hogy januárban volt csontkopasz az összes kutyám. Tavalyelőtt meg örültem, hogy a fiatal kanom februárban levedlett, hogy majd júniusban a világkiállításra milyen jó szőrben lesz. Na még akkor is vedlett!! :(
2013. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
amint el kezd vedleni azonnal egy meleg vizes fürdő és gyorsan ki kell szedni az összes elhalt szőrt így az új szőr növése sokkal gyorsabb lesz főleg ha rendszeres hideg fürdőt kap esetleg ugye halolajat és sörélesztőt
2013. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

1. vagyok :)

Én hallottam olyat hogy egész nap a szobában van a kutya, megy a klíma ill. minden nap hideg vízben fürdetik. Persze ez nagyon nem tesz jót de egyeseknek csak a győzelem számít..

2013. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Akiteki ***** válasza:
Nálunk is egész nap megy a klíma. Különben itt pusztulnék a munkahalom tetején. És persze, hogy ilyenkor ki sem akarnak menni, csak ha nagyon muszáj. Aztán mégis kopaszok:) A vedlést nem tudod elkerülni semmilyen trükkel.
2013. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!