Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a viselkedés mire utal?

Ez a viselkedés mire utal?

Figyelt kérdés

Láttam a futtató fele menni egy pasit, pórázon jött mellette egy bull-típusú kutya. Viszonylag szépen sétált, néha húzott de jött mellette. A járása viszont olyan volt, mintha laposkúszásban menne, majdnem súrolta a hasa a földet, úgy lépkedett, néha föllesett a gazdájára. Nekem nagyon furának tűnt, mikor vagy miért csinálják ezt a kutyát?

Később láttam, hogy megemeli a kutyát pórázzal együtt a pasi, gondolom mert elkezdett húzni a kutya. Lehet hogy félt?



2013. aug. 7. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Lehetséges hogy félt. Az enyém akkor csinál ilyet amikor meglát egy ismerőst és borzasztóan örül neki és utána hátra vágja magát és várja a simogatást. Kitudja
2013. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Két dologra tudok tippelni. Vagy tanítja a fickó a kutyáját szépen sétálni a lába mellett, vagy pedig bántja valamiért. Ezt ennyiből nehéz megmondani. :(
2013. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg tarthatott a gazdájától. Az enyém is szokott így jönni, amikor erőteljesebben rászólok, vagy megrántom. De azonnal oldom is ki, mert nem szeretem, ha fél tőlem, nem az a célom, hogy bántsam :)
2013. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azok a kutyák szoktak így csinálni, akik félnek, de hogy mitől, azt ennyiből nehéz megállapítani. Vagy nemrég fogadta örökbe, éls még új a kutyának a világ meg a sétáltatás, vagy hát előfordulhat, hogy bántja, de azt valószínűleg láttad volna, mert ilyen mértékű félelem nem egy-két pofontól alakul ki, és akkor ha közel kerül hozzá az az ember, akitől retteg a kutya, akkor konkrétan menekül, nem hagyja magát emelgetni meg ilyenek. És az olyan ember főleg nem viszi a kutyáját a futtatóba, hanem otthon a kert végében tángálja el. Szóval szerintem inkább befogadott kutya lehetett.

Persze ha ezt tőle kérdezted volna, akkor most sokkal okosabb lennél... :)

2013. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínű a gazda túlfegyelmezi,vagy nem következetesen,kiszámítható módon neveli,vagy a módszere nem jó.De lehet rossz korai szocializáció is,vagy elszenvedett traumák következménye,mert nem mindig a legjobb helyekről kerülnek ki az ilyen kutyák.
2013. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy félelem. Nekem mikor "cserkészi" a galambot, macskát, sünt, másik kutyát, stb., akkor szokott ilyen "laposkúszásban" menni mellettem. Illetve mikor szabadon van és játszik más kutyákkal, szintén felveszi ezt a testtartást. De ha van egy érdekes falevél, flakon, papír, zacskó az út szélén, azt is ilyen testtartással közelíti meg.


(érdekesség, hogy sötétben, mikor én későn venném észre a macskát, sünt, stb. pont a testtartásával hívja fel a figyelmem, így időben terelem, tiltom.)

2013. aug. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!