Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok viselkedése...

A ti kutyátok viselkedése változott idős korában?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek volt egy kutyája, aki fiatal korában nagyon vad és agresszív volt másokkal szemben, a gazdáit nem bántotta. Ha nem voltak otthon, 12 méteres láncra kötötték a kutyát a biztonság kedvéért, hogy ne szökjön el és támadjon meg valakit. Ha sétálni vitték, mindig tettek rá szájkosarat. A kutyapszichológus szerint ezt a kutyát kicsi korában gyakran bántalmazták mielőtt a barátnőmékhez került, és ezért lehetett ilyen vad, mert úgy érezte, meg kell védenie önmagát és a gazdáit, akiktől hatalmas szeretet és törődést kapott. Olyan 11 éves korában teljesen megszelídült, kedves lett az emberekkel, még a vendégeket sem bántotta. Gazdái meg is voltak lepődve a változásán, mert egyáltalán nem számítottak ilyesmire. Úgyhogy haláláig nem volt szüksége láncra, szájkosárra.


Az én kutyám mindig ilyen barátságos és kedves volt. Meg van nevelve, csak a kunyerálásról nem tudtam őt leszoktatni. Mindig akkor csinálta ezt, ha vendégek voltak nálunk és kint a szabadban ettünk. Hiába próbáltam megnevelni, hogy ezt nem szabad, de nem ment. Most 10 éves és teljesen megváltozott. Már nem kunyerál a vendégektől. Ehelyett valamelyikünk széke mellé fekszik és henyél (vagy türelmesen vár a finom falatra :D )


Ezek szerint az öregkor megváltoztatja a kutya viselkedését? Nektek milyen tapasztalatotok van?



2013. júl. 20. 22:12
 1/6 Laktózmentestej ***** válasza:
Szinte minden kutya megváltozik idős korára.Nyugodtabbak, lelassulnak.Szóval látszanak az öregedés jelei. Az enyém is lustább lett és sokat henyél, már nem virgonc.
2013. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Sajnos igen!
2013. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is észrevettem az egyik kutyámon, kicsit mintha szenilis is kezdene lenni szegénykém. Lelassúlt, nehezebben reagál dolgokra, egész nap csak fekszik és a sétákhoz sincs kedve. Fucsa módon eddig kereste az emberi társaságot, most pont fordítva. Odajön, megszimatol majd arrébb megy.
2013. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én nem vettem még észre:) (9 éves). Sőtt, a mai napig a főkolompos a többiek között:) Remélem igy is marad, ő az én kis álomkutyám!!!!! (dobermann)
2013. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A labim 10 éves, de sajnos én is észrevettem már rajta egy jó fél éve, hogy bizony már öregszik.

Olyan dolgokat csinál / csinálna, amit még kölyökkorában sem... Mostanában szétszedné a papírzsepiket, a fekhelyét...

De a játék és séta semmit sem változott, virgonc - labdázik, frisbizik. :)

Viszont a többi kutyára elég háklis, mostmár csak a kis falkáját fogadja el.

2013. júl. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 13 éves német juhászom van. Régen le se lehetett lőni, ha elindult, nem volt olyan, hogy sétált, mindig szaladt. Most meg "vénemberesen" slattyog. Persze ha játék van, akkor fiatalokat megszégyenítően fürge, és eleven, de ha nem játszunk, akkor inkább csak fekszik.

Meg ő már nagyot hall, ezért kiabálni kell neki, hogy észre vegyen, de ha kiabálom a nevét akkor olyan aranyosan meglepődik, mikor meglátja, hogy ott állok tőle pár méterre, és eddig nem voltam ott:)

Látszik az arcán, hogy nahát gazdi, te meg hogy kerültél ide?

Meg öreg korára sokkal de sokkal bújósabb lett. Régen ha a kertben mászkáltam, akkor ő feküdt egy helyen, és minden mozdulatomat figyelte, most meg ha meglátja, hogy kimentem akkor a nyomomba szegődik, és minden alkalmat kihasznál arra, hogy hozzámérjen, hozzám bújjon, vagy kikönyörgi a simogatást. Ha nem figyelek oda rá, akkor nagy csattanással a földre veti magát, és mutatja a hasát, hogy simogassam:) ha meg megsimogatom akkor meg hempereg a földön:) Ilyeneket régen nem csinált.

2013. júl. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!