Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy a kutyánk a meleg...

Lehet hogy a kutyánk a meleg miatt bolondult meg?

Figyelt kérdés
2 és fél éve van nálunk a kutyánk, menhelyről fogadtuk be kb. 7-8 éves lehet. Mindig is volt vele gond. Nem bízott az emberekben. Mostanra elértük hogy bennünk (a csalásban) megbízzon bár azért volt amit még most is rosszul kezelt. Ez alatt azt értem hogy régen ha valamiért megijedt vicsorogva ment az ember felé de véletlen sem kapott oda. Ilyenkor elküldtük a helyére, nem szóltunk hozzá. Most már csak nagyon ritkán morrantott és elment a helyére ha valami baj volt. Most viszont (hétfőn kezdődött) ha át akar lépni felette anyu (mert befekszik az ajtóba) akkor megint vicsorog, de ha odébb zavarjuk akkor is morog pedig ezzel sosem volt gond. A legnagyobb gond pedig hogy 2 napja délután nem lehet levinni. Örül ha látja hogy el akarok menni, követ és tényleg, látszik rajta hogy boldog. De amint elkezdem rárakni a nyakörvet vicsorog. Nem értem miért lett ilyen. Valakinek esetleg valami ötlete? Lehet hogy ha elmúlik a meleg újra normális lesz? Gondoltam arra is hogy esetleg beteg, de nem látom hogy bármi gond lenne vele a fent említetteken kívül.

2013. aug. 8. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
"Egyszerűen" falkavezérségi gondok, semmi köze a meleghez.
2013. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mindig is nagyon figyeltünk arra hogy helyes legyen a falkasorrend. Mielőtt örökbe fogadtuk utánanéztem hogy mit hogyan csináljak és mindent betartok.
2013. aug. 8. 14:55
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem a meleg, uralkodik rajtatok. Gondolom amikor morog meghátráltok, így erősítitek benne ezt a fajta viselkedést. Szeretem az állatokat, de a nem saját nevelésű kutya többsége nem lesz "jó" kutya. Harapta már meg a fiamat saját kutyánk, akit befogadtunk. Nem kívánom senkinek. Ha meg akarjátok tartani a kutyát, márpedig gondolom ez a cél, kérjetek kiképzőtől segítséget, mert előbb utóbb baj lesz.
2013. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
A kutyával is olvastasd el a helyes viselkedés szabályait!
2013. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én sosem hátrálok meg. Persze eleinte igen de most már tudom kezelni ebből a szempontból a helyzetet. A szüleim nem tudom hogyan reagálnak. Mindenképpen elfogjuk vinni kutyasuliba, de addig is nem tudom már mit csináljak.
2013. aug. 8. 15:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya befekszik az útbe, akkor anyukád átlépi???? Hehehe, tényleg totál lenéz titeket a kutya. Én simán rátrappoltam, rá is jött h ha valaki megy, akkor illik odébb állni.
2013. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutyádat a legkevébé sem érdekli, hogy te mit tartassz be és mit nem. Egy dolgot néz, hogy számára hiteles vezető vagy-e, akire rábízhatja magát? Ha nem, akkor bármilyen betartanivaló listád van és bármennyire is betartod, nem mész vele semmire. A juhásznak sincs falkavezéri ellenőrzőlistája amint mindig magánál tartana, mégsem kérdőjelezi meg a pozicióját a kutyája. Amit te alkalmazol az nagyon nagy segítség lehet olyasvalakinek, akinek ösztönből nem megy a "falkavezérség", de önmagában nem garancia semmire. Ezt is lehet rosszul csinálni.
2013. aug. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem fogok áttrappolni egy olyan kutyán akit az előző helyén bántalmaztak. Még most is van olyan sebhelye ahol nem nőtt vissza a szőr.


Eddig bennem teljesen megbízott, láthatóan elfogadott falkavezérnek, csak a legelején morgott meg engem utána velem nem volt semmi gond mindig azt csinálta amit karok. De most valamiért egyszerűen délután nem hagyja hogy levigyem

2013. aug. 8. 15:18
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Little Red, bakker egyre utálatosabban nyomod...


Ha segíteni akarsz akkor légy szíves fogalmazd át a mondókádat humánusabb módon, mert a kérdező, mint kitünt nem szaporító, kutyapecér.....tehát tisztességes választ remélhetne még tőled is.


Pl. ha az útban van akkor finoman billentsd meg az oldalát, vagy használd azt a szót amit ilyenkor szoktál mondani, hogy pl: arréb, vigyázz...stb.


A kutyasuli szerintem sem rossz ötlet, mert lehet, hogy a "beosztását" nem szívleli, de bizony egy orvosi vizsgálat sem jönne rosszul, mert az életkorából kifolyólag akár valami problémája is lehet ami miatt morgós lett.

2013. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Mindenképpen megyünk kutyasuliba és meglátogatjuk a dokit is
2013. aug. 8. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!