Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha rám támad egy kutya és...

Ha rám támad egy kutya és belém harap, van jogosultságom a kutyát megsebesíteni (esetleg durvábban is ha tovább támad)?

Figyelt kérdés

Kiskoromban nekem jött két közepes kutya, megkergettek, az egyik a kabátomra ráharapott, és a gazdájuk csak nevetett. (Az ilyen gazdáktól kéne elvenni a kutyát.) Azóta újra megbékéltem a kutyákkal, volt is egy kutyám. Nemrégiben viszont egy kóbor kutya nekem támadt, szerencse volt, hogy nem harapott belém. Azért már meg tudom különböztetni, hogy mikor jön úgy egy kutya, hogy boldog, és esetleg csak barátságból akar rám felugrani, vagy agresszívan ront nekem.

Szóval a kérdés, ha nincs ott egy gazda, vagy esetleg kóbor kutya támad nekem azt nem büntetik ha megsebesítem, komoly, maradandó sérülés okozok neki...?



#kutya #támadás #haprapás
2013. aug. 8. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem ugrik egy, nem igazán érdekel, hogy büntetik-e. Úgy védekeznék, ahogy tudok, biztosan nem hagynám szó nélkül, hogy agyon harapdáljon. Amúgy kutyát csak pórázon lehet sétáltatni, szóval ha szabadon garázdálkodik, akkor biztosan a gazdát veszik elő, nem téged.
2013. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A kóbor kutyák támadnak a lehető legkevesebb alkalommal.Több,mint 10 éve kutyázok de engem még soha nem harapott meg egy sem.Kóbor kutyákkal is folyamatosan találkozok,sőt etetem is őket,ha tudom.Mégsem történt soha semmi.


Kíváncsi lennék,mit csinálsz,ha már gyerekként is "ok nélkül" támadt meg kutya,meg nemrég is.Mellesleg nincs "ok nélküli" támadás.Mindennek van oka,csak lehet nem jól értelmezed a jeleket.


Amúgy ha van gazdája,akkor őt veszik elő nyilvánvalóan,viszont ha rád támad egy kutya,aki mondjuk nem 5 kg,és te erőszakkal lépsz fel ellene,az garantáltan olaj a tűzre és nem menekülni fog a kutya,hanem ő is belead mindent.


Többre mész ha ordítozol,tapsolsz próbálod elriasztani,ha van nálad vmi spray akkor lefújod...Ha meglátod a gazdáját,azt elküldöd a búsba és akár fel is jelentheted.

2013. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem elég ha belerúgsz. Nekem is rontott már kóborkutya, egy cigányé volt, annyira megijedtem hogy lefagytam. Nem tudtam megmozdulni és a barátnőm a hátam mögé ugrott. Ilyenkor nem szabad elfutni, rúgj bele vagy csapj rá vagy akár mi de azért ne öld meg vagy szúrj bele egy kést..
2013. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2, A kóbor kutyák szerintem veszélyesebbek lehetnek akkor is. Nagyobb eséllyel veszettek, vagy van valamilyen betegségük.

Mikor kicsi voltam (kb. 6 éves lehettem mikor ez történ), emlékeim szerint csak bóklásztam egy parkolóban, valaki jött le lépcsőházból és a kutyái az ajtóból rohantak nekem. Aztán bárki mondhatja egy hat évesnek, hogy maradj egy helyben, meg se mozdulj, ha nekirohan két kutya. Persze gondolom te rögtön tudtad volna mit kell tenni, és egy pillanat alatt édes kiskutyákat neveltél volna belőlük 6 évesen. Legutóbb pedig csak estefelé sétáltam ismerősömmel, és beszélgettünk. Egy bokorból jött elő a kutya, nem tudom, hogy ott lehetett-e az alma vagy ilyesmi, de kérlek nézd el, hogy nem mentem vissza, hogy kiderítsem. Ha már nekem jön egy kutya és belém harap nem fogom hagyni, hogy "jaj aranyos kutya, kérlek ne harapdálj tovább, itt a karom, vidd nyugodtan"... Beismerheted, hogy végső esetben ez nem megoldás.


Leszúrni én sem akarom, azért szeretem az állatokat, de a testi épségemet még jobban. Viszont elég nagyot ütni rá, vagy rúgni bele már inkább. Lehet tényleg kéne beszereznem egy gázspray-t, és végső esetben azt használni.

2013. aug. 8. 16:25
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Engem kiskoromban megtámadott 6 kutya, felmásztam 1 fára vártam hogy elmenjenek, de csak nem akaródzott nekik, estig ott rohadtam.


Miután elmentek még mindig féltem lejönni, végül rendőrök jöttek akkor bátorkodtam lemászni, hiba volt. Kaptam 1iküktől olyan pofont, eleredt az orrom vére. Kemény rendőr lemer állni 5 évessel verekedni, most próbálkozna be...


Az óta is rühellem a kutyákat még inkább a rendőröket!

2013. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó,ez aztán hasznos hozzászólás volt.Az embereket miért nem utálod,mert ők háziasították a kutyát és a rendőr is emberből van...? ostoba...


Amúgy nyilván nem arra gondoltam,amikor 6 éves voltál kérdező és én egy szóval nem írtam,hogy gügyögni kell a kutyának,hogy hagyjon békén mert nyilván nem fog.Csupán annyit írtam,hogy mindennek van OKA.A veszettségről meg annyit,hogy 2010 óta nem volt Magyarországon igazolható veszett kutya.Plusz maga a veszettség is ritka manapság.Főleg,hogy már a rókákat is "oltják" szájon át adható ellenanyaggal.


És még védekezési módokat is írtam ;)

2013. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"Utolsó,ez aztán hasznos hozzászólás volt."---köszönöm :)


"Az embereket miért nem utálod,mert ők háziasították a kutyát és a rendőr is emberből van...? ostoba..."---a fajtádat (bunkó patkány ember) nem utálom csak rühellem!


"Amúgy nyilván nem arra gondoltam,amikor 6 éves voltál kérdező és én egy szóval nem írtam,hogy gügyögni kell a kutyának,hogy hagyjon békén mert nyilván nem fog."---5éves!

7-8 évvel ezelőttig legális volt kilőni a kóbor kutyákat, 54 db-os volt a legjobb vadászat eredménye. Szerinted a gügyögés végzett velük?

2013. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én 5 a kérdező pedig 6 :)
2013. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi ebbe a bunkóság?


Tény,hogy ostoba vagy,ha egy gyerekkori emlék alapján ítélkezel egy fajról meg egy hivatásról.Gondolom 15-nél nem vagy több te sem.De agyilag legalábbis biztos nem ;)

2013. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

30!


A saját kutyával nincs gondom (versenyre is vittem, de csak 4edik hely), de a kóbor falkás dögökkel igen! Megölik az állatokat, tönkreteszik a nemesített vérvonalát a kutyámnak, így utódok eladhatatlanok.


A rendőr bírságolásnál élenjáró, 3cm-el hosszabb a kilógó farész a megengedettnél jelölni kellett volna 50e, kapuban parkol 30e (saját kapum!)

Másrészről folyamatban levő betörés jelentése után 8 órával futnak be, gyanúsítottként minket visznek el. Ha lett volna biztosításunk akkor tuti lecsuknak!

Azért van előnye annak is, ha valakinek nincs pénze biztosítást fizetni...

2013. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!