Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Schwick kérdése:

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

13 évas fiú vagyok, a szüleimmel élek, és szeretnék tartani kis, majd nagy kutyát, egy nagy kertes házban lakunk, kezdő vagyok, de tanítani szeretném a kutyámat, esténként lenne rá időm hogy 3 órát sétáltassam minimum, pénzem van az egézséges fejlődéséhez, a jó minőségű kajákhoz, stb...

Legyen olyan mint én, virgonc, az is jó lenne ha ugatna, hogy vigyázzon a házra, 10 éves a legkisebb tesóm, kiszökni nem tud, mivel a kerítés alja beton, (direkt ezért) milyen kutyus legyen akkor, szeretném gondoznám, etetném, nem lenne hiánya semmiben, esetleg milyen könyveket kéne elolvasnom ahhoz hogy jól tudjam tanítani stb...

Ja és ne legyen olyan hogy egyből mindenkiben megbízik, mondjuk ne nyalogassa az esetleges betörő kezét, hanem először legyen közömbös!!!



2013. aug. 8. 16:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
3-3,5 m-es a kerítés, én a nagyobb kutyákra "bukok", nagyobb testűre gondoltam!!!
2013. aug. 8. 18:09
 12/18 Jázi&Csenge ***** válasza:

Én a skót juhászt ajánlanám, ők egyszerűen imádnivalóak, el sem tudnám képzelni, hogy más fajtát tartsak:) Egy (jó helyről származó) collie stabil, kifogástalan idegrendszerű, intelligens, könnyen tanítható, végtelenül barátságos, minden agressziótól mentes, ideális első kutyának, családi kutyának. Alkalmas különféle sportokra pl. agility, frisbee, dog dancing, mivel energikus, aktív fajta (viszont nem pörögnek állandóan, feleslegesen). Nem mellesleg gyönyörűek is, de egyáltalán nem kell sokat bajlódni a szőrükkel, hetente egyszer elég megfésülni őket, és fürdetni sem kell gyakran. Ha valamiért mégsem vonzana a nagy bunda, létezik rövidszőrű skót juhász is.

Itt olvashatsz a colliekról részletesebben, megtalálod a standardet is, valamint ezeken az oldalakon sok érdekesség, hasznos információ szerepel:

[link]

[link]

Ez egy szuper fórum:

[link]

Egy-két jó kennel:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

De ez a saját véleményem, te döntsd el, hogy neked melyik típus, vonal tetszik, és az alapján keress kenneleket (ha emellett afajta mellett döntesz), javasolnám, hogy akár külföldieket is.


Végül linkek, amik jól jöhetnek neked, mint kezdő kutyatartónak:

[link]

[link]

[link]

http://www.youtube.com/user/KutyaDumaVideo


És könyvek, amiket érdemes elolvasni:

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! (ha tetszik ez a módszer)

Cesar Millan: A csodálatos kutyadoki, Hogyan neveljünk tökéletes kutyát?, A kutya mint családtag, Rövid útmutató a boldog kutyához

Jan Fennel: Kutyapszichológia

Korom Gábor: Neked ugatok!

2013. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Puli.

A családját, szeretteit imádja, de az idegenekkel közömbös. Nagyon jó jelzőkutya, tehát ez is meg van.

Könnyen tanítható, nagyon okos fajta. Akiket én ismerek legalábbis azok, és még csak nem is túl dominánsak.

Nagyon stramm és egészséges kutyusok.


Kicsi gyerekek mellé nem szokták ajánlani, mert hajlamos terelni őket, de ti már nagyobbak vagytok, nektek jó lenne.


Én a Pörgelóci Puli Kennelt tudom javasolni. Szívvel-lélekkel csinálja a lány, gyönyörű és egészséges kiskutyái vannak.

[link]

2013. aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én egy közepes méretű rövidebb szőrű kutyára gondoltam, megnéztem a kutya duma összes részét, olvasgattam, de még nem találtam meg a nekem való fajtát!!!
2013. aug. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ezt miért írtad???

Én is megnéztem az összes részt, nekem a kicsit hosszabb szőrű kutyák is tetszenek, olyasmi amilyen bogyó is, de jó lenne rövidszőrű is!!!

Vagy kisebb, de hosszabb szőrűre, vagy közepes, rövid esetleg nagyon kicsit hosszú szőrű kutyára gondoltam!!!

2013. aug. 9. 00:30
 16/18 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy nem fajtatiszta kutyusom legyen, mármint ti kutyások lenézitek aztcakinek keverék kutyusa van, egy puli méretűre gondoltam, mondom olyasmire mint a kutyadumából bogyó!!!
2013. aug. 9. 00:41
 17/18 anonim ***** válasza:

Az nem normális kutyás,aki emiatt lenéz.Nálunk van fajtatiszta kutya is és menhelyről befogadott keverék is.Egyik sem jobb a másiknál...Mindketten ugyanolyan ellátást kapnak,ugyanolyan prémium kaját és állatorvosi kezelést,mindketten Foresto nyakörvet viselnek és pont ugyanúgy szeretjük mind2 kutyát.


Ha keveréket szeretnél,akkor válassz keveréket!

2013. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Jázi&Csenge ***** válasza:
Egyáltalán nem nézzük le, akinek keveréke van, szép dolog megmenteni egy életet:) Nyugodtan fogadj örökbe, nagyon aranyos, egyedi kutyusokat lehet találni menhelyen.
2013. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!