Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Manapság már úton-útfélen...

Manapság már úton-útfélen szaporítókba, a hirdetéseikbe botlik az ember. Ti mit szoktatok csinálni? Figyelmen kívül hagyjátok? Lent b.

Figyelt kérdés

Tényleg mindenhol, pl. Facebookon is különböző csoportokban sorra jönnek velem szembe a hirdetések, hogy eladó "fajtatiszta" kiskutyák (természetesen tk nélkül, akár keverék szülőktől, gyakran mindössze 5-6 hetesen, oltások, chipp nélkül, kert végében nevelkedve), vagy, hogy "kant keresek szép szuka kutyámnak", sőt nem egy olyat is találtam (a legutolsót pont ma), hogy fedezést vállalnak kan kutyával...

Ilyenkor mindig nyelek egy nagyot, veszek pár mély lélegzetet, de nem reagálok semmit, mert nem szeretném beleütni az orrom mindenbe, és mindenhol "okoskodni", de nem könnyű látni, hogy némelyik kutyának milyen sorsa van a felelőtlen, buta gazdájánál.

Ti próbáltatok már meg lebeszélni közösségi oldalakon valakit a szaporításról? Vagy felvilágosítottatok bárkit, hogy mit tett/akar tenni? Vagy ti is inkább csak elmenekültök az ilyen hirdetések elől?


És egyébként mi volt a legdurvább amivel találkoztatok? Én láttam egy olyat a múltkor, hogy két és fél hetes(!!!!!!!!) kis kölyköket akartak sürgősen lepasszolni :(



2013. jún. 25. 14:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A világ összes baját nem tudod a nyakadba venni....

Rengeteg a tudatlan gazda, akiket még néhány állatorvos is hülyére vesz (lásd. egyszer ellenie kell a kutyának ivartalanítás előtt). Még el kell telnie egy-két generációnak, akik elfogadják a jótanácsokat, kultúráltan, és felelősségteljesen tartanak állatot.

Nem érdemes vitába szállni velük, nem tudod őket meggyőzni (sajnos).

Ez egy jó példa: ismerősömnek vemhes lett a cicája, javasoltam az ivartalanítást. Erre gyilkosnak nevezett. Most nem talál gazdád 4 cicának, miközben újból tüzel a mamacica.....


Én annyit teszek, hogy a saját állataimat megfelelő ellátásban részesítem, szeretem, nevelem őket.

2013. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

egy hírdetős oldalon láttam,hogy 4 hetes kis kutyák eladóak..hát nagyon megdöbbentem,hogy ilyen van :(

és tuti van olyan aki meg is veszi őket..

ja és hírdetésbe bele írják,a kölykök gyerekbarátok,imádnak játszani és nagyon barátságosak...


én nem teszek semmit,mert nincs haszna,sajnos :(


osztálytársaim,ismerőseim jó részét próbáltam lebeszélni az olcsó ,túl fiatal kutyák megvásárlásától vagy éppen arról,hogy ne szaporítsák a kutyáikat,mindig én lettem a hülye,meg hogy jajj semmi baja,meg jó helyen lesz,meg csak egyszer lesz anyuka stb stb..

már feladtam,hogy felvilágosítsam az embereket,mert eddig akármit mondhattam,nem nagyon vették komolyan..


meg amíg a kutya etetése kimerül a tescós tápban,mert a Chappi már drága..


addig ezzel nem lehet mit tenni..


egy picit nem teljesen ide vág..

de osztálytársaimnak amikor elmondtam,hogy minőségi táppal etettem a kutyáimat csak néztek mint Jani a moziban,hogy ők biztos nem fognak ennyit a kutya kajájára kiadni stb,hol ott simán megtehetnék!


szóval amíg ilyen az emberek felfogása ugyan úgy meg veszik a 4-5 hetes oltatlan keverék kutyákat 5-10 ezerért..

2013. jún. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igazad van, első:) Csak annyira fel tud húzni...

Amúgy ha már macska és ivartalanítás, engem is ufónak néznek, mert van 4 macsekom (kutyám sajnosnem lehet:|), és mindegyik ivartalanítva van és klikkerrel tanítok nekik trükköket

A macskás körökben még kevesebb az igazán felelősségteljes gazdi, és alig ivartalaníttatnak cicát, legalábbis én nem sokkal találkoztam.

2013. jún. 25. 14:50
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát én nagyon felhúzom magamat,és legszívesebben oda mennék és elhoznám az összes kutyát ezektől az emberektől, a ,,gazdát" pedig kikötném egy fához ruha nélkül és ráengednék pár elég agrsszív pit bullt, vagy egy oroszlánt , vagy keselyűt, bármilyen állatot, ami lassú halált okoz neki. Na de ilyet nemlehet persze csinálni, úgyhogy bezárom utána a böngészőt. A legdurvább, nagyon sok oylan hirdetés van, h felnőtt szuka ktuya, 2-3 szor ellet, még képes szülni , jelképes összegért eladó, vagy elcserélhető másik kutyára, vagy valamilyen tárgyra. A legdurvább a mit a szememmel láttam, az egyik kutya futtatós ismerősünkkel történt, a sztorit csak félig ismerem. A neten találtak egy hirdetést ingyen elvihető francia bulldog. (ők már több bulldgoot is úgymond mentettek meg szaporítótól), Lementek vidékre a kiskutyáért, azt hiszem 2-3 hónapos volt mikor elhozták, a fenék csontja teljesen látszódott, szinte csak bőr és csont volt. Az előtörténet, egy szaporító kirakta v eladta a szuka vemhes kutyáját, mert h már túl ellet, valaki befogadta, a szuka megszülte a 2 kölyköt ,az egyik meghalt, a másik életben maradt, de a mamának nem votl teje, így valami tápszerrel etették a kölyköt, utána meg macska kajával....

Szóval nagyon durva állapotba hozták el a bulldogot, nem rég láttuk először, nagyon picike még, de ahoz képest nagyon szépen sikerült felhízlalniuk. Na azért még most is elmehetne egy bulldog szépség modell versenyre, mert olyan karcú a dereka, de sokkal jobb mint volt.

2013. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Második: neked is igazad van, és tényleg olyan, mintha teljesen feleslegesen küzdenénk a szaporítás ellen. Amúgy nem is egyszer vágták már a fejemhez, hogy ha akkora nagy "szent" és "állatvédő" vagyok, akkor foglalkozzak inkább az állatkínzással, pedig szerintem nagyon sok esetben a szaporítás is bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát.
2013. jún. 25. 14:55
 6/18 A kérdező kommentje:
Harmadik, az tényleg kemény, remélem teljesen összeszedi magát a kicsikutty:)
2013. jún. 25. 14:58
 7/18 anonim ***** válasza:
Én az esetek többségében nem bírom ki, hogy ne szóljak, pedig jobb lenne, mert teljesen értelmetlen az egész. Meggyőzni nagyon-nagyon ritkán lehet őket, de azért megpróbálom.
2013. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

2. vagyok


sajnos én már feladtam teljesen,hogy bárkit lebeszéljel bármiről majd tanul a saját kárán..


egyik bnőm c.gányoktól vett roti pitbull keveréket 6 hetesen hozza el,15 ezer ft-ért ,mondom még 2 hétig az anyja mellett a helye,erre jajj de hogy is már eszik tápot,meg minden..mondom jól van..nem lehet ezekkel mit tenni..csak aztán pár hónap múlva ne sírjon ha vmi nem fog stimmelni..

2013. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Uhh, mégegy ilyen fedez a kanom típusú:

"Fajtiszta Magyar Vizsla kan fedeztetést vállal!! A kutya törzskönyvel nem rendelkezik, de szerintem ez nem jelent gondot."

és ez valami elképesztő, egyre több és több lesz, nem hogy kevesebb. Hová jut ez a világ, de most komolyan?:S

2013. jún. 25. 15:09
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én leginkább itt gyakorin tapasztalom, hogy mennyi buta ember van aki ilyen helyrő akar venni vagy vesz kutyát. Az olyan kérdésekből is rengeteg van, hogy szaporítani akar és hogyan csinálja stb. Undorodom mindkettől, a vásárlótól, mert támogaja a szaporítót és a szaporítótól is, mert tudatlanul tönkre tesz egy fajtát a pénz éhessége miatt. Nem is tudom hányszor leírtem már ezen az oldalon, hogy miért nem vegyen valaki szaporítótól kutyát, de az esetek többségében nem fogadják meg a jótanácsot és nem értik meg, hogy mi a külöbség a szaporító és a tenyésztő között. Azokból a kérdésekből is dunát lehetne rekeszteni, hogy beteg a kutyán vagy nem hasonlít xy fajtára és természetes kiderül, hogy szaporítótól vette a kutyát
2013. jún. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!