Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz, felelőtlen gazda vagyok?

Rossz, felelőtlen gazda vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy vizslám, de a nagy meleg miatt csak reggel egy órát és este 20 percet vagyok vele lent, mert nem bírom a meleget
2013. aug. 9. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:

nem, ilyenkor igazából más se nagyon van többet

de a estit nem lehetne kitolni? akkor már nincs olyan nagyon meleg és jó lenne ha el tudnád vinni nyáron is párszor hosszabb sétákra

2013. aug. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az ember praktikusan este vagy hajnalban sétáltat, és akkor nincs mit nem bírni.
2013. aug. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, nekik sincs kedvük sétálni ebben a kánikulában. És nem vagy felelőtlen.
2013. aug. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az esti sétát én is hosszabbra venném és egy délutánit mindenképpen beiktatnék. Az én kutyusom nem bírta volna azt, hogy csak napi kétszer menjen intézni a dolgát, de az is lehet, hogy a tied máshogy viseli a helyzetet.

Esetleg kérj meg egy családtagot, hogy délután segítsen be a kutyasétáltatásban, ha erre van lehetőséged.

Vigyázz magadra fokozottan(!!!), ha a melegben a szabadban vagy, legyen nálad egy palack víz, kalap vagy napernyő, vizes törölköző, de szerintem a kutyusnak jó lenne, ha a napi 3 séta meglenne.

Úgy kéne megoldani, hogy egyikőtök se járjon rosszul.

2013. aug. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha csak 2x mentek, a kutyák is rosszul bírják ilyenkor a meleget. A környéken van olyan kutyás, aki ugyan úgy 6-kor már viszi le a kutyáját, múltkor rosszul is lett az egyik a futtatóban, na ők a felelőtlenek.

Viszont az az esti 20 perc nagyon kevés. Indulj minél később, és akkor már egész tűrhető idő van, így tudtok többet menni.

2013. aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyrészről megértelek, meg különben se jó úgy sétáltatni, ha közben az egészhez semmi kedved, de másrészről meg azért egy vizslának egy kicsit több mozgás kellene. Napközben egyszer se viszed le? Hogy bírja? Mert ha nem, akkor ez így elég gáz, hogy napi másfél órát sincs a levegőn. A friss levegő és a mozgás elengedhetetlen ahhoz, hogy egészséges legyen.
2013. aug. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazából már csak a mai nap van, aztán tárgytalan lesz a dolog, hiszen holnaptól már emberi időt mondanak. :)
2013. aug. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az a felelőtlen, aki hőségben kiviszi délután a kutyáját. Pont akkor van a legmelegebb. Múltkor olvastam egy táblázatot, csak 30 fokban is már 40-50 fokos a járda, az aszfalt. Tegyétek oda a kezeteket... És ezen sétál a kutya. Mintha mi parázsban járnánk mezitláb. Inkább reggel és este egy nirmális séta, minthogy napközben séta közben megégjen a kutyám lába és hőgutát kapjon. Ha a kutya testhőmérséklete 42 fok fölé megy, meghal... Főleg a sötét bundájú kutyákra veszélyes ez, de ha alapból van 40 fok délután 3-kor, akkor őrültség kivinni a kutyát szerintem.
2013. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!