Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Annyira rossz,...

Mit tegyek? Annyira rossz, hogy ezt hiszik.

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kaptam egy kutyát. Borzalmasan sétált, ugrált és egyátalán nem volt jó kutya. Menhelyről van amúgy.. Én meg tudtam, hogy nem tehet róla, hogy nem volt nevelve, nem is haragudtam rá. Elkezdtem tanítani. Végre megtanult szépen sétálni, úgy örültem neki, hogy egyből meg akartam mutatni anyának és hívtam, hogy vigyük együtt és nézze meg, hogy milyen szépen sétál. Persze izgultam, hogy minden jól menjen, de annyira, hogy a kutya végig rángatott. Hát nagyon gáz volt. Azóta akárhova megyünk együtt a kutya rángat. DE, ha a szüleim nem látják bárki lehet ott, gyönyörűen sétál. Pl Múltkor egy kutyás barátnőmmel sétáltunk, az enyém is jött láb mellett, összefutottunk anyával és addig rángatott még el nem ment. Aztán ezeket mondja apának is és itt ordítanak velem meg gúnyolódnak, hogy mekkora szerencsétlen vagyok és minek kellett a kutya, ha nem bírom megnevelni?! Annyira rosszul esik, mert tényleg nem ilyen.. Csak, ha ottvannak a szüleim ideges leszek és bizonyítani akarok, gondolom ez meg kihat a kutya viselkedésére, de nem bírok megnyugodni. Mit tegyek? Hogy bizonyítsam be, hogy ő nem ilyem? Egyedül akkor feszül meg a póráz, ha macskát lát, de tiltom neki és egyre ügyesebb.

15L


2013. aug. 9. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel videóra, amikor sétáltok, és mutasd meg a szüleidnek
2013. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen azért viselkedik úgy mert te is úgy viselkedsz,a kutya átveszi ha te ideges vagy ő is az lesz. Magad kell megnyugtatnod és akkor a kutyával sem lesz gond!
2013. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sippara ***** válasza:
100%
Te idegeskedsz, ő meg csak azt látja/érzi, hogy gazdi valamiért parázik, így ő is átveszi a hangulatodat. A szüleidnek meg gratulálok, igazán érett, értékes felnőtt ember lehet az, aki így bánik a saját gyerekével...
2013. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutya minden érzésedet átveszi. Velem kiállításon történt ilyen, izgultam, a sírés kerülgetett, a kutyám meg elkezdett rám ugrálni és ezért nem is kaptunk jó minősítést.

Mondd meg a szüleidnek, hogy ne idegeskedjenek, már jól haladsz a neveléssel csak izgulsz hogy mit szólnak. Hátha megenyhülnek :)

2013. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Csodálatos kutyadoki című műsort.Ott pont erről van szó,ha izgulsz,a kutyád érzékeli és ő is rákezdi.Nem szabad feszültnek lenned,csak viselkedj úgy,mintha ketten lennétek.Am igen,egy sétátokat videózd le:)
2013. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

:):)

ez aranyos :)

a kutyád pont a te izgalmad miatt irányíthatatlan a szüleid jelenlétében :)

kérd meg őket,hogy kövessenek, de ne mondják el mikor :)

így nem tudod,és nem leszel izgatott( talán NEM )

a kutyasétáltatás lényege a közömbös ,de nyugodt,és kiegyensúlyozott lelkiállapot:)

fejet fel,vállat hátra, kutya mellettünk,és örüljön ,hogy elkísérhet minket :)

2013. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A másik lehetőség,hogy a szülőket magasabbra rangsorolja mint téged,így a jelenlétükben nem engedelmeskedik,mert nem követelik meg tőle.
2013. aug. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem meg legyél büszke magadra, hogy 15 évesen viszonylag sikeresen nevelgetsz egy menhelyi kutyust :) aztán ha már átjár a büszkeség, megnyugszol és a szüleid előtt is menni fog :)
2013. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szüleidnek csak gratulálni tudok! Hogy lehet így bánni egy 15 éves gyermekkel?! Na mindegy, Fogadd meg az előttem leírtak kommentjeit!
2013. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!