Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hiszik azt az emberek...

Csaba0728 kérdése:

Miért hiszik azt az emberek többsége, hogy a táplálék kiegészitők valami rossz szörnyű dolgok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 19:54
 1/10 A kérdező kommentje:

Régebben is kondiztam de 1 éve folyamatosan és nagyon komolyan veszem.

Eddig soha nem szedtem kiegészítőket(vitaminon kívül)de most gondoltam kipróbálom(fehérje).

Barátnő mazt hiszi ez valami rossz dolog magyarázom neki hát majd kiderül.

De komolyan kibukok mert szétnézek körülbelül az emberek többsége nincsen tisztában ezekkel a dolgokkal.

2013. máj. 28. 19:58
 2/10 Mi közöd Tőle ***** válasza:
0%
Táplálék kiegészítő helyett inkább egyél normálisan. Nekem mondjuk teljesen mindegy, hogy ki mit csinál magával, de én aligha hiszem, hogy a táp. kiegek Isten ajándékai lennének. Ott vannak abban azok az anyagok, aminek nem ott lenne a helye.
2013. máj. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert nagyon sok sz.ar minőségű tápkieg van.

Amik értelmetlenek.


Lásd: tejsavóból kiszűrt protein. TEJ. Ugyan már... nevetséges.


Cukorral teliba.szott tömegnövelők. Cukorral. Most komolyan? Persze hogy ezekről vannak előítéletek.


+ van hogy lekapcsolnak 1-1 terméket a polcokról mert mégis csak volt benne valami aminek nem kellene lennie. Na azt képzeld el amikor 600. alkalommal leírtuk ezen a fórumon hogy "nem, nincs kox a tömegnövelőkben.." aztán a rohadt szemét oétisek valamelyik terméket visszavonták, és mindenhol lehetett olvasni hogy mi volt pár termékben benne. Mi meg itt pókerfészeztünk, aztakur.vaaaa... tudod, amikor a sok hülye kérdezőnek van igaza hogy tesznek valamit a porba amit nem kéne.

Jobb hagyni az egészet a pitlibe, aki kemény annyira hogy eddzen az tud enni szilárd kaját is. Komolyan azon az edzés utáni fehérje turmixon múlna szignifikánsan a fejlődés? Vagy bármi? :D

2013. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Michail Mendoza ***** válasza:
Mert azok.
2013. máj. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A táplálékkiegészítő, egy koncentrátum ami azt jelenti, hogy csak azt tartalmazza amiből többet kell, hogy bevigyél a szervezetedbe, ergo ha C-vitamin hiányod van mert éppen beteg van és többre van szükséged, akkor azt szeded. Azok akik C-vitamint szednek azt hiszik, hogy működik és a fehérjeporokat meg tömegnövelőket esetleg leírják, akkor azok számára elmondanám, hogy ugyan azt csinálják csak nem fehérjével vagy szénhidráttal hanem vitaminnal. A C-vitamin is ha már szóba hoztam, ugyan olyan koncentrált dolog mint egy fehérjepor, kivonják a fehérjéket egyéb élelmiszerekből és így nem kell megenni 1kg csirkehúst naponta, hogy fedezni tudd a szükségletedet naponta. Aztán jönnek az olyan dolgok, hogy a vitamin nem egészségtelen... mivan??? Ja oké, hogy a fehérje meg a szénhidrát az...! Gondolkodjanak már! Az izmok fehérjéből állnak, a táplálásukhoz meg szénhidrát szükséges, nyilván aki nagyobb fizikai munkát végez annak többre van szüksége ebből. Aki meg nem eszik eleget ezekből az szintén beteg lesz, és csak a vitaminoktól nem lesz egészséges!
2013. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak sok szénhidrátra senkinek sincs szüksége (kivéve ha ház méretű izmokat akar, most ez részlet kérdés) illetve tejből kivont fehérjére sem.. nem biztos hogy jó, ha valaki nem tud elég csirkét enni és ezért tejsavó fehérjét eszik.


Persze mindig lesznek divatos-sz.ar, kevésbé divatos/drágább de jó minőségű tápkiegek.


Drágább fehérjeporra nehéz ráhúzni hogy rosszak, bár mostanában ahogy nézegettem olyan tojás/marha proteint nem láttam, amiben se cukor, se mesterséges édesítő, se aroma se mesterséges színezék nincs. Tehát.. nagyon gyakran megalkuvást jelent egy eleve nem olcsó tápkieg.


Vagy a c-vitamin, laktóz vivőanyaggal.. És ha én nem akarok tejcukrot enni? Még vitaminoknál könnyebb jót találni, proteinnel viszont szerintem nagyon nehéz jót választani.


Oké, ha valaki egy sima scitec tejsavó koncival megelégszik úgy könnyű megelégedni :)

De ha valaki c-vitamint lehetőleg laktáz nélkül, fehérjét tej/szója/cukor/édesítő nélkül enné.. hátőő marad a csirek :D

2013. máj. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha tonkre akarod tenni magad ropke 1 ev alatt akkor hajra csak szedjed.

Aki meg azt mondja hogy hu de jo, annak vagy elado a termek, vagy nem is probalta soha hosszutavon.

2013. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Egy ismerősöm is szedett ilyen szart, pedig komoly helyen vette, ennek ellenére időnként russzullétek fogták el, kivizsgálták, alapvetően semmi baja, javasolták hagyja abba azóta remekül érzi magát
2013. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"Miért hiszik azt az emberek többsége, hogy a táplálék kiegészitők valami rossz szörnyű dolgok?"


Szerintem ezek a főbb okai:


- a magazinokban és filmekben látható testépítők eredményeit látva a laikusok azt gondolják hogy ilyen izmokat természetes módon nem lehet építeni (és sok esetben igazuk van)

- a kokszolásról szóló (többnyire igaz) hírek és híresztelések miatt

- mert nem értik hogy a táplálékkiegészítő szó valójában mit jelent

- mert a gyártók valóban raknak néha kokszot ebbe-abba


Én meg már nem tudom hogy a tejsavó fehérje meg az a rengeteg cukor tényleg hasznos-e a szervezetnek.

2013. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hasznos-e.


1. van tejcukormentes tejfehérje (izolátumban alig van cukker).

2. hasznos IS, mert fehérje. meg mint tej, lehet hogy egyszerre kerülendő is. -> nem minden fekete-fehér

3. egy tojás, marha proteinben nem lenne tejcukker. De aromák, aszpartám meg igen.. én pl. nemigen tudok fehérjét venni magamnak, mert nincs igazán letisztult, legalábbis még nem találkoztam olyannal (vajon mennyibe kerülne egy aszpartam mentes tojásfehérje? megfizethetetlen lenne, ha ilyen nagy igényeknek megfelelne..)

2013. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!