Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire orvosolható, hogyha...

Mennyire orvosolható, hogyha a kutyánknak daganat van a mellében?

Figyelt kérdés
Nagyon öreg már :\

2013. aug. 9. 17:10
 1/6 Akiteki ***** válasza:
Ha nagyon öreg már, akkor semennyire.
2013. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0,0001%
2013. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Valletta ***** válasza:
Ezt az orvosával kellene megbeszélni. Ha még lenne pár éve hátra, akkor érdemes lenne megvizsgálni, hogy egyáltalán milyen stádiumban van, alakult-e ki áttét, stb.
2013. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne add fel egyelőre. El kell menni az állatorvoshoz, és konzultálni vele. Ki kell vizsgálni, vérképet csináltatni, hogy lehetséges-e az operáció. Egy idősebb kutya is lehet egészséges, és vannak altatási módszerek idősebb állatoknak ( amely persze nem 100%-ban kockázatmentes). Szerintem egy próbát megér,és jobb, mint látni, ahogy folyamatosan nő a daganat.

Mit jelent egyébként, hogy nagyon öreg? Mert egy 15+ éves kutya az már öreg, de azért egy 10-12 évesnél, ha egészséges, akkor szerintem még nem kell elvetni a műtétet.

Függ még a daganat kiterjedésétől is.

2013. aug. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hány éves?

Mert egy ismerősöm 15 éves kutyáját pont 2 napja műtötték emlődaganattal. Köszöni jól van, szépen gyógyul :)

2013. aug. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5 éves kutyusomat operálták emlődaganattal tavaly, szépen meggyógyult :)

Azóta újra operálták, és már csak fél évet jósolnak neki az orvosok, de ez már egy más történet :)

Ne add fel, tegyél meg érte mindent :)

2013. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!