Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a haszna egy kutyának?

Mi a haszna egy kutyának?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mer az osztálytársaim szerint hasznos de én szerintem meg nem és itt a családoknál lévő kutyákra gondolok.
2013. aug. 9. 21:31
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindenkinek való kutya, vagy egyáltalán bármilyen állat...
2013. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
Nem vagyok alkalmatlan a nevelésre de egy kutya az utolsó ami eszembe jutna mint házi kedvenc utálom őket és nem értem mit szeretnek bennük az emberek miért nem tartanak normális állatokat
2013. aug. 9. 22:18
 23/46 anonim ***** válasza:
96%
Lássuk csak.... az előző keverék kutyám 15 évesen halt meg, agyvérzést kapott, végül elaltatta az állatorvos. Hogy mi hasznom volt belőle? Megtanultam mi az a feltétel nélküli szeretet. Pedig 6 éves volt, mikor hozzánk került. Most van egy két éves keverék kutyám (spániel-vizsla mix, a legrosszabb kombó :D). Hogy mire jó? Boldogan vár, ha haza érek, megérti milyen kedvem van, hozzám bújik, ha szomorú vagyok, rávesz arra, hogy mozogjak, mert meglátja a pórázt és "zaklat". Ezek mellett igazi házörző. Amíg valaki kerítésen kívül van ugat, amint beengedem, halálra szereti. Nem mondom, hogy ő a legjobb barátom, mert ő családtag.
2013. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
97%
Tudod, az önzetlen szeretet, törődés olyasvalami, aminek nem lehet pénzben vagy terményben mérni a hasznát. A lelkednek, a személyiségednek lesz jobb tőle, ezáltal te is jobban érzed majd magad. A saját közérzeted érdekében érdemes megpróbálnod, hogy ne utálj dolgokat. Ha próbálod megfigyelni, alaposan megnézni a dolgokat, rájössz, hogy olyan dolgokban is van szépség és jóság, amire nem is gondoltál először. Próbáld ki! (És igen, a te kérdésedre válaszoltam :)
2013. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
96%
Te se lehetsz valami jó ember.. :\
2013. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
96%
Kutyára PAZAROLNI az időt??????????? Az egyetlen kutyára "pazarolt" időm az volt, amikor állatorvoshoz vittem, mert fáj a lába és bedagadt és nem lépett rá, és biztos eltört és furán is áll. Aztán kiderült, hogy megcsípte egy darázs, kalciumot kapott. :D
2013. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
96%

Ja hogy husky... (hászki)

Sikerült kiválasztanod a lehető legalkalmatlanabb fajtát arra, hogy baromfival tartsd együtt. Szinte az egyik legnehezebben nevelhető fajta, ha a vadászatról van szó és nincs olyan kerítés, ami megállítaná. Napi 2-3 óra séta igénye van.

Amúgy igenis hibásak vagytok, mert a husky nagyon emberszerető fajta. Olyan kutyáról beszélünk, aki normális esetben még az idegeneket is imádja, nem hogy a családját. Ilyen viselkedésért direktbe dolgozni kell, hogy legyen agresszív a kutya, vagy valamelyik utolsó szaporító almából kiválasztani a legidegbetegebb kölyköt. Gondolom itt az utóbbi történt, hiszen a fajta nevét sem tudod leírni.


Minden kutya rengeteg bosszúságot okoz, ha nem foglalkozol vele annyit, amennyi neki kell, a huskynak pedig sok kell. Mániákusan szeret futni, az energiáit pedig így, vagy úgy, de le fogja vezetni. Annyit tudok mondani, hogy jobban meg kellett volna gondolni a fajta kiválasztását, valószínűleg egy kisebb mozgásigényű, vadászatra nem ennyire hajlamos fajtával kellett volna próbálkozni.

2013. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
97%
Ezek szerint anyukád is pazarolta az időt, mikor megszült téged....
2013. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván a szomszédban tartott kutya egy olcsón,szaporítótól szerzett idegrendszeri problémás szerencsétlen volt.Ilyenkor fel kell ismerni már az első jeleket és eltotyogni egy kutyaiskolába.
2013. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
97%

Úgy gondolom, hogy nem mondtam nagy hülyeséget, három kutya mellett, akik közül a legidősebb 9 éves. Egyik se harapott még meg, pedig a legidősebb menhelyi, a középső befogadott kutya, és az előző gazdája ütötte-verte, ugyanúgy nem ismerte a fajtát (beagle), mint a ti esetetekben a husky-t. Nem vezette le megfelelően a kutya energiáit, ami miatt egész nap pörgött, rongált és üvöltött a lakásban, emellett semmit nem sikerült nekik megtanítani, még azt sem, hogy nem pisilünk be a lakásba.

Nálunk is mind a három fent alszik az ágyban, akármilyen undorítónak is tartod. Nekünk így jó, és nem adok olyanok véleményére akiknek 0 köze van a kutyákhoz, és csak gyűlölködni meg fröcsögni tudnak:)

2013. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!