Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni....

Tanácsot szeretnék kérni. Lehetőségem lenne magunkhoz venni egy moszkvai őrkutyát.3 hónaposan.2 kisgyerekem van, ezért alaposan meg szeretném fontolni a dolgot. Vélemények a kutyáról?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy nagyon nehezen kezelhetőek és kemény gazdi kell melléjük. Nekünk eddig egy kaukázusi/vizsla keverék kanunk volt, hatalmas termetű de nagyon okos, engedelmes, sajnos nemrég elpusztult. Azt simán tudtam kezelni.

Amúgy nagy kertünk van ahol szabadon lehetne, sétálni nem fogjuk vinni, kizárólag a család és a ház őrzésére venném magamhoz.


2013. aug. 11. 20:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Az meg csak nevelés kérdése, egyik fajta sem születik emberevőnek meg gyerekgyilkosnak. Persze józan ész is szükségeltetik a biztonsághoz, hogy ha például tudod, hogy a gyerekek hajlamosak kitépni a kutya farkát a helyéről, akkor fokozottan figyelsz arra, hogy ne maradjanak egyedül a kutyával.
2013. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

Onnantól, hogy megkérdezed, h ez a kutya veszélye,s kakor be is bizonyosodik, h neked nem való.


És ha az "én" fajtám kihalna kérdező, akkor lennél csak igazán nagy bajban!

2013. aug. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Little Red-nek válaszolva:

Látod, érdemben ismét nem tudtál hozzászólni a kérdésemhez. Azon túl, hogy a halálomat kívántad, majd a saját fontosságodat hirdetted, még semmi konkrétat nem írtál. Pedig nem lehet olyan nehéz, nézd vissza a kommenteket, másoknak sikerült.


Legalább azt áruld már el okoska, hogy mikor vigyem el sétálni a kutyát, a napi 8 órányi közös munka előtt vagy után?? Ha megtenném a te fajtád lenne az első aki feljelentene állatkínzásért.

De a nyafogásodból eszembe jutott egy újabb kérdés, ez a kutya fajta vajon bírja-e/ szereti-e egyáltalán ezt a fajta megterhelést.


A gyermekeim tudják, mit szabad és mit nem egy ekkora kutyával, nekem pedig több mint 20 éves tapasztalatom van a nagytestű kutyákkal. A kérdésem azért bátorkodtam feltenni, mert a környezetemben nincs senki akinek tapasztalata lenne ezzel a fajtával és a net tele van mindenféle rémtörténettel a vadságáról, kezelhetetlenségéről. Az is aggaszt, hogy állítólag ez a fajta 1 éves koráig fogad el embereket, mi viszont szeretnénk még kisbabát, nem tudom hogy reagálna majd rá.


Ami tehát a kérdésem lett volna, hogy a gyerekekkel mennyire tud kijönni. Felelősen akarok dönteni, mert nem én választottam a kutyát, hanem felajánlották és mielőtt magamhoz venném szerettem volna hallani mások tapasztalatait.


Az ÉRTELMES hozzászólóknak viszont köszönöm, hogy megosztották velem a tapasztalataikat.

2013. aug. 13. 16:54
 14/24 anonim ***** válasza:
37%
Én is 8 órában dolgozok. Elég lenne 7kor kelnem, a kutya miatt 6kor kelek. És mikor hazaérek, nekiállhanték főzni-mosni-takarítani, helyette először leviszem a kutyát. Nem nagy tudomány ez.
2013. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ugye most csak szívatni akarsz engem??

Te komolyan azt akarod, hogy a kutyát, aki napi 8 órát JÁRKÁL, dolgozik mellettem, még este elvigyem sétálni is?

Csak azért mert te 8 órai ülés után elviszed az addig otthon alvó kutyádat??

A Kaukázusim hiperaktív volt, de esténként úgy dőlt el sokszor mint egy zsák. Értelmes embernek ilyenkor nem az jutna eszébe, hogy akkor még menjünk már szaladgálni egyet, mert kimaradt a séta...

Komolyan kellene egy minimum értelmi szintet meghatározni, ami alatt nem lehetne ide írni...

2013. aug. 14. 16:57
 16/24 A kérdező kommentje:

Először is megint nem sikerült egyetlen értelmes mondatot sem hozzászólnod a kérdésemhez. Úgy látszik, neked csak az számit kibe tudsz belekötni.

Másodszor bebizonyítottad, hogy nem tudsz vagy nem akarsz olvasni mert leragadtál annál a mondatnál hogy nem viszem sétálni a kutyát. Az mar nem zavart a fröcsögésedben hogy részletesen elmagyaráztam miért is nem.

De mindegy most utoljára meg egyszer leírom, ezúttal csak neked és megpróbálom úgy fogalmazni hogy te is megértsd.

Szóval ahol én lakok és egyben dolgozok az egy 8!!!hektáros parkosított terület erdővel hatalmas horgásztóval bungalókkal. Napi 10-15kmt gyalogok a kutyával együtt mert én szedem a belepő pénzt, felügyelem a rendet, megakadályozom a hallopást. Napi szinten 100-150 emberrel érintkezünk hétvégente ennek a sokszorosával. Gyerekekkel kutyákkal stb. Nem beszelve a környék állatairól. Éjjelente pl. mókusok ugrálnak a tetőkön.

És akkor jössz te itt azzal hogy ingerszegény a környezete a kutyámnak. Meg hogy nem sétáltatom. Miközben te vered a melled hogy főzés helyett 1 órára leviszed a házad melletti fához, ahol jó ha pár más kutyával találkozik és meg te tartasz engem rossz gazdának. Szerintem az az állatkínzás amit te csinálsz. Egész napra bezárod, majd napi 1-2 órára kiengeded és meg büszke is vagy ezért magadra. Gratulálok.

2013. aug. 16. 13:56
 17/24 anonim válasza:
39%

[link]


Nézd,itt megtalálsz mindent róla! Szerintem ideális kutyus. Ahhoz képest hogy mekkora,naponta 2x eszik keveset.Nem nagy a mozgásigénye,de azért nem árt ha naponta sétál.A te esetedben azthiszem hogy nem kell elvidd,a hely nagysága miatt.

Rendkívül okos,gyerekszerető fajta.A kislányom 7 hónapos,imádja. A kutya hálásan tűri a nyúzást..

Házőrzőnek tökéletes,de az idegenekkel vigyázni kell.

Remélem választ tudtam adni a kérdésedre!

2013. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, közben magunkhoz vettük a kutyust. Beszéltem egy ismerős kutya kiképzővel, aki ismeri a fajtát és minket is, ő is azt mondta, nyugodtan hazavihetem.
2013. aug. 22. 16:42
 19/24 anonim ***** válasza:
De akkor miért írtad, hogy nem fogod sétálni vinni, csak őrzésre kell, ha egyszer egész nap sétálna veled...?
2013. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Utolsó előtti vagyok! hát,legyen hozzá szerencsétek,és szeressétek nagyon! Megérdemli! :)
2013. aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!