Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem tenyésztőtől kutyát...

Vettem tenyésztőtől kutyát akinek a szülei törzskönyvesek, a kicsit hol tudom tk-zni? és mennyi idős koráig lehet pl ha 3 évesen szeretném, még van rá lehetőségem?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 20:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos korig, és csak a tenyésztő kérheti a tk-et.
2013. márc. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Sehol. Pont azért adták törzskönyv nélkül, mert nem akarták letörzskönyveztetni .

Nem valószínű, hogy a "tenyésztő" megcsinálná neked. Egyszerűen elég komoly anyagi vonzata lenne.Te pedig nem fogod tudni megcsináltatni.

2013. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

"Sehol. Pont azért adták törzskönyv nélkül, mert nem akarták letörzskönyveztetni."


azért adták el, mert én kértem tk nélkül :) ne okoskodj ott ahol nem tudod a körülményeket kösz!

2013. márc. 29. 20:56
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
Tenyésztőnél nem opció a tk, hanem ad, akár kéred, akár nem.
2013. márc. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy az előttem válaszoló írta: tenyésztőnél nem opció, ő adja. Minden kutyához.


Ha pedig nem kérted, akkor miért akarod letörzskönyveztetni? Nincs rá lehetőséged, csak a tenyésztő törzskönyveztetheti a kutyádat, azt is csak 6 hónapos korig.


Ha az adott alomra a "tenyésztő" kért törzskönyvet, akkor a te kutyádnak már semmiképp nem lehet, mert egy alomra csak egyszer lehet kérni.

2013. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha a testvérei közül akár csak egyet is törzskönyveztek már, akkor a tiednek sehogy sem lehet legálisan törzskönyve, mert az alombejelentőben nem szerepel, ergo ez a kutya meg sem született hivatalosan. Ha nem lett semelyik kölyök törzskönyvezve és fél év alatt van a kutya, akkor is csak a tenyésztő kérheti ki rá a törzskönyvet. Fél éves kor után csak iszonyú drága DNS vizsgálat után.
2013. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"

azért adták el, mert én kértem tk nélkül :) "

Akkor mi a fenének kellene törzskönyv éppen 3 évesen?

ha most kaptál volna hozzá, hidd el, nem avul az el 3 év alatt sem.

2013. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%
Köze sincs a tenyésztőhöz az illetőnek, ha belement ebbe! Neked meg kár volt szaporítót választanod, hogy azon az 5000 ft-on spórolj. Látszik mennyi felelősségérzet szorult beléd is!
2013. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Bazseee_ ***** válasza:
0%
Szülei törzskönyves állatok! 8 as te tudod miket írsz ? szaporító? Én öt nem nevezném annak . Én kutyámnak is törzskönyvesek a szülei ráadásul nem is akár milyenek mert győztes szülők, és a kutyám olyan szép ,hogy én ilyent a környéken nem találok ha vihetném kiállításra nagyon nagy sansz lenne ,hogy jó helyezést érne el vagy nyerne akár, ja és nincs tkja. amúgy 3 évesen már nem lehet.
2013. márc. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Azért akarok törzskönyvet ,hogy az olyan embereknek mint ti akik egy kutyáról csak akkor tudják megmondani ,hogy fajtatiszta ha csak tkja van , igazolni tudjam, de akkor nem lesz neki.
2013. márc. 29. 23:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!