Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnam ravenni a kutyamat...

Hogy tudnam ravenni a kutyamat hogy ismet a megfelelo helyre wc-zzen? (tovabbiak)

Figyelt kérdés

Masfel eves csivim pelenkara jart aztan lassan ot honapja sikerult olyan helyre koltozni ahol nem okoz gondot az h levigyem (vegre) . Ois elvezi h kint vegezheti el a dolgot es nekem is tetszik h nem kell vegre pelusozni (de azert ott a pelenka ha ejszaka jon ra vagy nem vagyunk otthon stb.). Pici babank van jol toleralja..jatszana vele erdeklodo de ugye ilyenkor megoszlik az ember figyelme..annyiraviszi az energiat egy ilywn pici gyerek. No es szerinte egyreszt bosszubol produkalja a kutya amt tesz, hogy nem foglalkozom vele eleget masfelol ez a kihordas zavarhtta meg. Mar probaltam mindenfele dolgot. Odatettem a kakijat a pelusra...tobbszor kivittem...aztan meg eseltem is vele h ez igy nemjo.. (:D)... Vegul belenyomtam az orrat ea rautottem a fenekere (megsuhintottam. Ha rautok akkor elzallt volna a meretebol adodoan)..probaltam finoman. Nem finoman turelemmel; anelkul. Semmi. Vegul neki alltam itt kerdezni hogy hata.szeretnek erdemleges valaazokat kapni a problemara es nem olyanokat h aaaaaaah neked nemis kell kutya...es minek tart az ilyen ember ..stb. mert ezek nem oldjak meg a dolgot. :/

Koszonom..mndenkinek szep napot :)


2013. aug. 12. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem hordod le gyakrabban? Egyébként borzasztó, ahogy bánsz szerencsétlennel, én szégyellném magam a helyedben, no de nem ez volt a kérdés. Ha élvezi, hogy kijárhat (naná!) akkor vidd le sűrűbben.
2013. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem érthető amit irtál, rémálom elolvasni.

Másodszor a kutya nem ember, nem áll bosszút.

Harmadszor azzal hogy belenyomod az orrát a kakiba, azt mutatod meg hogy a kaki rossz, nem ott a helye, ergo el kell tüntetni (megenni) akkor minden rendben.

2013. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

amúgy én sem értem most akkor mi van?


amit sikerült kibogóznom hogy a kutya ("Masfel eves") szépen ott végezte el a dolgát ahol kell ("Ois elvezi h kint vegezheti el a dolgot es nekem is tetszik h nem kell vegre pelusozni"). majd jött a gyerek aki minden energiát elvisz ("annyiraviszi az energiat egy ilywn pici gyerek. "), tehát gondolom a kutyát a megszokott időben már nem avagy csak nagyon ritkán vitted ("hogy nem foglalkozom vele eleget ") . emiatt a kutya lehetőség híján elvégezte azt a lakásban, amit amúgy is így tanult hiszen másfél éves kutyának estére mindig kint volt a pelenka (de azert ott a pelenka ha ejszaka jon ra vagy nem vagyunk otthon stb.). miről beszélünk? a kutya teljesen normálisan viselkedik. szerencsétlen most nem is érti mi a gond? le se viszed, bent se lehet akkor hova? párologtassa el magában, vagy egye fel?

2013. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Akárhányszor bent végzi a dolgát, takaríts fel utánna alaposan, és minden nap adott időbe vidd le sétálni, amint a dolgát végzi lent, dícsért, kapjon jutit. Fontos, hogy miután a dolgát végzi, ne vidd egyenesen fel, még pár percig sétálj vele, adj pár parancsot, ismét jutit, és azután vidd csak fel. Mivel sok gazda a kutyát rögtön felviszi, miután elvégezte a dolgát, összeköti a kutya a dolga végzését a séta végével, és inkább tartogatja, majd mikor felviszed, ott végzi el.
2013. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen.. Valoban kusza a magyarazatom... :D ;/ (mobilrol...es menetkozben irni nem egyszeru, elnezest kerek. )

tehat 16 honapos koraig nem volt megoldhato h levigyem ezert pelenkara jart a lakasban. Aztan elkoltoztunk; itt igeny szerint 2-3 orankent vagyok kint vele. Ez van ot honapja. Van egy babank akire eleg nyitott szerencsere viszont megoszlik a figyelmem es termeszetes h nem tudok vele annyit foglalkozni mint elotte. Szerintem emiatt a fizyelemhiany miatt (erre irtam h bosszubol... ) tojik be a haz eyes reszeire. Es lehet azert is mert mgkavarta ez a kettos lehetoseg h kint is lehet es bent is wc.zni (mivel amellett h lkiviszem a pelenka tovabbra is ott vsn neki ha kell) . Roviden ennyi. Bekakil a hazban pedig elvileg ott is megvan a kijelolt helye ha valami miatt nem tud kimenni. Mit tehetek hogy ez maskent legyen?

2013. aug. 12. 10:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Rakd el a pelenkát, egy egészséges felnőtt kutyának semmilyen körülmények között nem kell becsinálnia a lakásban, neki sem természetes, hogy a saját életterét összepiszkítsa.

A családon belüli falkasorrenddel kezdjetek el aktívan foglalkozni, érdemes lehet szakember tanácsát is kikérni, hogy hogyan tegyétek helyre a kis fejében a dolgokat. Ugyanis most az van, hogy nem bosszúból kakál be, hanem egyrészt azért, mert frusztrált, mert nincsenek letisztázva otthon a dolgok, másrészt mert így megkapja azt a plusz figyelmet, amit megszokott. A szidás is figyelem, ha bármit foglalkozol vele, annak ő inkább örül, mint nem.

2013. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!