Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava szaporitotol? Tovabbia...

Csivava szaporitotol? Tovabbiak lennt.

Figyelt kérdés
sziasztok. van 2 csivavam az egyik 5 honapos es 2 hetes a masik 5 honapos es 3 hetes. nincs torzskonyvjuk mivel szaporitotol Lettek megmentve (Reszletekert emailben: beatrixcsipkes@yahoo.com)szoval a lenyeg h szeretnek egy vizsgalatot amivel tenyeszto es szulok nelkul is megallapithato h fajtisztak e vagy sem?szeretnem torzskonyvezteni oket. nem tudom h ez mennyire lehetseges. kerem aki tud barmiben segiteni irjon?!

2012. nov. 20. 00:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Semmilyen formában nem tudod törzskönyveztetni a kiskutyákat, és mint olvasom, hogy mentettek, igy valószinűleg teljesen ismeretlen felmenőktől származnak. ha jól tudom Amerikában csinálnak olyan DNS vizsgálatot, amiből x%-ban megéállapitható, hogy fajtatiszta-e vagy sem. De ugy tudom, csak bizonyos fajtáknál lehetséges egyenlőre, na most, hogy a csivava bele tartozik-e nem tudom. Mentett kutyák, szereted őket, hasonlitanak a csivavára, miért lényeges, hogy fajtatiszták-e ill. legyen törzskönyvük?
2012. nov. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges így. Ha ismertek lennének a szüleik, és azoknak lenne törzskönyvük, akkor egy nagyon drága genetikai teszttel (mintavétel mindhárom kutyától) elintézhető lenne. De mi szükséged lenne törzskönyvre? Kiállításozni lehet hobbi kategóriába nevezéssel is, versenyeknél meg csak magas szinten kell. A törzskönyv nem több, mint származási lap a kutya őseivel. Biztos erre gondoltál?
2012. nov. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha a mind a két szülőnek lenne törzskönyve akkor 6 hónapos korig DNS vizsgálat nélkül meglehet csináltatni a törzskönyvet!

ha van tk + kennel név akkor, ( ha nincs kennel név felejtős az egész )

Törzskönyv 5500.- ebben benne van a chip is,

alomjegy 2000.-,

fed.jegy 2000.- ezt a kan gazdájának kell adnia a szuka tulajdonosnak,

éves tagsági ha nincs befizetve akkor az 9000.- mert ha nincs befizetve akkor mindennek a duplája...


ha a szülőknek nincs tenyészszemléje akkor a tk kiskutyánként 9000.-

nagyjából ennyi...


Ha olyan rossz helyről vannak nem hiszem, hogy van tenyészszemléjük vagy törzskönyvük a szülőknek így kár is vele bajlódni!!!

2012. nov. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kizárt, hogy legálisan valaha is törzskönyvük legyen. A törzskönyvben tartják nyilván a kutyák családfáját. Szerinted kiket írnának be felmenőnek, ha ismeretlenek a szülők? Amire te gondolsz, azt régen B törzskönyvnek hívták, amikor egy tenyészszemlével ismeretlen eredetű egyed is bekerülhetett a törzskönyvbe. Ezt csak olyan ritka fajtáknál csinálták, ahol mindenképp szükség volt minden fellelhető egyedre a fajta megmentésének érdekében. Na, a csivava nem ilyen. Van belőle elég. Ráadásul ezt azért csinálták, mert ezeket a B törzskönyves egyedeket tenyésztésbe akarták vonni. Mivel gondolom te amúgy is ivartalaníttatod a mentett kutyáidat, ezért ha lehetne törzskönyveztetni, akkor se lenne semmi értelme.
2012. nov. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Most őszintén, ha csak hobby kutya és nem fogod szaporítani, akkor nem mindegy hogy van-e törzskönyve vagy nincs?

Még ha lenne is ilyen vizsgálat megérne neked több tízezer forintot?

2012. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igazsag szerint en torzskonyves kutyakat akartam venni.kulon alombol ha ztan bejeletett tenyeszet lehessen.oket csak azert hoztam el mert nagyon rossz allapotban voltak es megsajnaltam oket.az eredeti zulajdonosnak torzskonyveztetve vannak a kutyaik de az almot nem jelentettek be az ado miatt...vagyis nem legalisan tenyesztik a kutyakat...viszont az allat orvos is megmondta h szerinte 100osan fajtisztak.vele meg nem beszeltem a torzskonyveztetesrol.azert irtam itt.
2012. nov. 20. 16:09
 7/15 anonim ***** válasza:

milyen adó miatt?

Ez kamu szöveg volt attól akitől vetted.....

2012. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

hát persze, hogy fajtiszták a kutya maga egy faj :-)


az állatorvosnak nem az a dolga, hogy ismerje a fajtákat hanem az, hogy gyógyítson !!!

2012. nov. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy tenyésztő legyél nem kell feltétlenül rögtön 2 kutya, sőt! Inkább egy jó vérvonalú szuka, azzal járni kell kiállításokra, megismerni más tenyésztőket és ha az a kutya beválik, valóban tenyésztésre alkalmas lesz, akkor lehet neki kant keresni a többi magar vagy külföldi tenyésztőnél. Ehhez nem kell saját kan. Sőt, vannak olyan kan kutya gazdik, akik maguk nem tenyésztők, de a kutyáiknak megvan minden szükséges minősítése és azokkal is lehet fedeztetni. Később jöhet egy újabb szuka, vagy egy saját alomból megtartassz egy kicsit ami tovább viszi a vérvonalat, de kant csak akkor érdemes, ha már nagyon benne vagy a témában. Saját kannal ugyanis nem fogod agyba-főbe fedezni a saját szukáidat, mert semmi értelme. Max. 1-1 alom, ha illenek egymáshoz. Ráadásul hiába veszel vagy tartassz meg kiskutyát, egyáltalán nem biztos, hogy az felnőve alkalmas lesz rá, hogy tenyésztésbe vond. Szóval ez nem annyiból áll mint amit te gondoltál, hogy "veszek 2 kutyát és tenyésztek"!
2012. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Csak én érzem az iróniát?

Elhozok 2 kutyát (feltételezem hogy kan és szuka) a szaporítótól, és azon jár az eszem hogy beszerezzem azokat a dolgokat amik csak akkor kellenek ha én is tovább akarnám őket szaporítani.

Csöbörből vödörbe?

Javítsatok ki ha félreértettem valamit de nekem az jött át hogy ezeket a szaporított egyedeket ő beakarná vonni tenyésztésbe, ergó folytatná azt amitől azt hitték megmenekültek.

2012. nov. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!