Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetés? Eddig még senki nem...

Etetés? Eddig még senki nem írta, de talán nem is olyan hülye ötlet.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a kutyám a husihoz kaphatna babáknak való pürét, almás csirkés. répás,rengeteg féle van és azok gondolom elég egészségesek,ha a kisbabák megehetik akkor a kutyámnak is jó lenne nem? Azért gondoltam rá, mert egyszerűbb lenne azt venni mint külön a zöldségeket és még turmixolgatni mindennap. Ti mit gondoltok? Adnátok ilyet a kutyátoknak?
2013. aug. 13. 08:59
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Hát a fagyasztó mindig fullon van a mi és az ő kajájukkal, de majd megpróbálok a résekbe betuszkolni kis zöldség turmix adagokat, de nekem már az is jó ha heti 1-2 napot ki tudok váltani ezzel a pürével. A cukortartalomra nem is gondoltam, majd alaposan átnézem az összetevőjüket.

Ágnes! Sajnos nemhogy a kutyáknak még magamnak sem tudom megoldani, hogy mindig teljesen egészséges ételt egyek, egyszerűen lehetetlen. Csak akkor menne, ha magamnak termeszteném a növényeket és állatokat nevelnék akiket a saját termesztésű növényeimmel etetnék.

2013. aug. 13. 09:37
 12/31 anonim ***** válasza:
68%
Imola Ágnes újabb okos hozzászólásai! Hallgassatok rá, érdemes!
2013. aug. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Mivel csirke allaergiás a kutyám, az alapból kiesik. Helyette van kacsa, liba, nyúl, birka, marha, őz, szarvas. Természetesen emberi fogyasztásra alkalmas, nyersen kapják.
2013. aug. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Imola Ágnes ***** válasza:
20%
Etessétek csak nyugodtan a kutyáitokat divatkajával...mert a BARF az menő.... majd elválik...
2013. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%
én rendszeresen adok a kisbundiknak bébi sütőtök pürét, és a nagyok is kapják, ha épp nincs szezonja:)))
2013. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
90%
Okos Ágnes!Te meg divatozzál a főtt kajáddal meg sznoboskodj.Mindenki dögölöjön meg, aki panelben él és nem földtúró paraszt?Főtt kaja miért jobb mint a nyers szerinted?
2013. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
90%

14# Én nem BARFfal etetek, mivel az idősebbik kutyám autoimmun beteg és neki rosszabbította a helyzetet, ezért neki főzök. Hozzátartozik, hogy ez a betegsége sajnos öröklött. A fiatalabbnak adok időnként nyerset, semmi baja.

Egyébként nem azt mondtuk, hogy baj van azzal, ahogy eteted a kutyáidat, csak azt nem értjük, hogy a főtt kajában mitől lenne kevesebb nemkívánatos anyag. Ha háztájiból származik a zöldség, a hús, akkor meg ugyanúgy nem árt nyersen, mint főve. (Persze disznót főzni kell, de ha mondjuk tápszeres a csirke, az nyersen és főzve is tápszeres csirke marad.)

A macskánk meg vegyesen kap nyerset és főttet. Korábban tápos macska volt, volt is baja belőle.

2013. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Imola Ágnes ***** válasza:
17%
Ott élsz ahol akarsz, pont les*arom. Arra próbáltam rávilágítani, hogy a nyers hússal, főleg csirkével egy csomó szennyező anyagot viszel be a kutya szervezetébe, egyszerűen azért, mert nem tudod előteremteni neki azt a minőségű táplálékot amit régen a farkas vadészott. de mindenki etet amivel akar. Előre szóltam hogy a fanatikus BARF ososk rámugranak majd, de az sem érdekel. Mondtam egy véleményt, senkit nem akartam megtéríteni. Az nekem bevált, amivel én etetek, azért hoztam fel a példát...aki BARF-al etet nem tudhatja milyen szövődményei lesznek idős korára a kutyának... kb ennyi...nem érdekel ki mennyit költ a kutyájára, a sznoboskodást meg a lenézést meghagyom nektek....
2013. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Csak megsúgom, hogy a kutya félig dögevő. Nem hiába van olyan erős gyomorsava. A dögben pedig sokkal több a káros baktérium, mint bármilyen táppal etetett hormonos csirkében.


Egyébként én sem barf-al etetek, mert szerintem valóban csak divat és túl van misztifikálva.


Személy szerint fagyasztott nyers húst, húsos csontot adok és hozzá valami ballasztot, általában rizs vagy zab megfőzve, illetve szoktam beletenni egy kis zöldséget, leginkább sárgarépát.

2013. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Én meg pont azt sz@rom le amit is fröcsögsz...
2013. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!