Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan 1éves lesz a kutyám és...

Lassan 1éves lesz a kutyám és még nem volt oltva se chipezve! Nem sokára jön az állat orvos ezeket lebonyolitani, számon fog kérni, hogy eddig miért nem volt oltva, chipezve a kutyám?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 09:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%
Akkor mi a p..csának tetted fel a kérdést (amiből érződik, hogy szorongsz, hogy mit fog szólni az orvos, mert te is tudod, hogy ez így nem helyes) ha nem érdekelnek a válaszok???
2013. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
semmit nem fog szólni a doki, nyugi. nekem is van itthon egy oltatlan chip nélküli kutya, vagyis csak egy kombinált oltást adattam neki. majd ha lesz annyi pénzem, megkapja ő is. Itt is 2 választás volt. Vagy az utcán hagyok megdögleni egy ilyen idős kutyát, vagy hazahozom. Az utóbbit tettem, és majd be lesz pótolva a többi is.
2013. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Elmagyarázom :) egyszerübb.. Decemberben hoztuk el a kutyit a szomszédból (1hos volt) akartunk oltást chippet is, csak egyik ismerösék elköltöztek angliába és a 2kutuájukat elakarták altatni, mert nem lett volna gazdi, ezért ugy döntöttünk hogy befogadjuk őket és GONDOSKODUNK MINDENÜKRÖL. Az ő oltásuk minden év oktoberében történik, ezért ugy határoztunk hogy 2xes kiszállási dijjat nem fizetünk a dokinak (eldugott tanyán élünk minden messze) ezért inkább egyben oltatjuk (+két chip a két kölyök ebnek) a 4 kutyát mert időközben vettünk egy kicsit aki oktoberben lesz 4és fél hos. Így az egész egyszerübb!!! Köszönöm a normális válaszokat. Remélem mindenki megnyugodott.
2013. aug. 13. 21:32
 14/20 sippara ***** válasza:
Tehát elhoztál egy négy hetes kölyköt (most tekintsünk el attól, hogy még elválasztási fázisban volt, és egyszerűen nem hiszem el, hogy képes vagy egy ekkora kölyköt felnevelni), aztán elhoztál mellé két felnőtt kutyát. Ezek után pedig azt állítod, hogy három kutya nevelésére, tartására, etetésére volt pénzed/időd/energiád, DE arra már nem, hogy egy - így gyakorlatilag életveszélyben élő - kölyök(!!!!!!) kutyával elbuszozz/villamosozz/vonatozz/vízisízz/akármizz egy szerencsétlen állatorvoshoz, és beoltasd? Komolyan? Komolyan???
2013. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha októberben akartad oltatni, akkor miért megy a doki augusztusben?
2013. aug. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Tehát volt 3 kutya akit "megmentettél" és időközben vettél egy negyediket...na az minek kellett? Amikor sajnálod a többszöri kiszállási díjat megfizetni az orvosnak vállalva, hogy az a pici kutya bármikor meghalhat, erre veszel egy negyediket...Gondolom azért jársz a városba vásárolni vagy valami, tehát el lehet menni arról a tanyáról, akkor miért nem vitted magaddal a kutyáidat is és akkor nem kellett volna kiszállási díjat fizetni az orvosnak csak az oltásokat. Tényleg nem értem.
2013. aug. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

siparra: te kinek érzed magad? Ismerni se ismersz egy történetet irtam le és abbol így eldöntöd mi volna jo? A 4 hetes dobi tulélte igen mert nem az anyjátol hoztuk el hanem a szomszédbol akikhez kidobták a kölyköt!! És mivel van egy kisfiam aki szopizik a kutya kapott anyatejet+anyatej alapu tápot is(1200.-ft/kg ha nem hiszed kérdezz utána) meg kémélő konyhai kosztot.. Milyen életveszélyről beszélsz te? Bennt a lakásban biztos sok baja lehet.. -_-

És mi franc közötök van ahoz hogy vettem egy kutyát 4.nek?

Ja és csak azért nem viszem be a dobit mert mindenre támad, amikor erre jön valaki harapja a vas keritést.. De minek magyarázkodok én? Nem ez volt a kérdésem nyomorul_tak ;) ÉN UGATOK A TI ÉLETETEKBE KÉRTLENÜL? Nem!! Na akkor ti is ehhez tartsátok magatokat! ;)

2013. aug. 14. 10:32
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha mindenre támad és harapja a vaskerítést akkor ott komoly nevelési problémák vannak illetve annak teljes hiánya azon felül, hogy még oltások sincsenek. Akkor mi van? Kaja? Az aztán kutya tartás a javából :D Beleugatunk az életedbe? Minek teszel fel ilyen kérdést? Mit gondoltál mik lesznek a válaszok? Jajj dehogy probléma, hogy se oltás se chip a kutyának, ne aggódj, te jó gazda vagy, sorra mented a kutyákat, igaz, hogy csak az etetéssel foglalkozol, de az éppen elég, megnyugodhatsz. Ilyeneket vártál? :D
2013. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
nem nem azt vártam.. Olyanokra voltam kiváncsi aki volt hasonló helyzetben!! Nem az ilyen majmokra ;) és igen jol van tanítva remélem hallottál a csibészeltetésről akkor tudod remélem miért ilyen a kutya ;)
2013. aug. 14. 11:22
 20/20 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Bocs, én csibészeltem már be kutyát, és a sajátom is örző-védő kiképzést kapott, de semmire nem támad ok nélkül, bevihetem hatalmas tömegbe is....... ne húzd már le kérlek a saját primitív szintedre az örző védő kiképzést.... az hogy csesztettétek a kapu előtt mert dobi és akkor majd milyen fasza az NEM CSIBÉSZELÉS!
2013. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!