Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova vigyem a kutyám sétálni?

Hova vigyem a kutyám sétálni?

Figyelt kérdés

Elsozktam vinni a kutyám sétálni 3-4 utcával arrébb, majd vissza. De, sajnos aza baj, hogy itt ahol lakom (kertváros) minden 1-2. háznál kutya van. És eszeveszettül ugatnak folyton. És már 1x beszoltak, hogy takarodjak a kutyámmal a.... ba! Ezen kiakadtam, és vissza szoltam, hogy maga csak fogja be, mert én legalább mozgatom a kutyám, nem ugy mint ő akinek bevan zárva a kertbe. Akkor nem szolt vissza semmit. De, ezek után nincs kedvem arra mászkálni, nehogy egyszer lelőjenek, vagy ilyesmi. Van itt egy nagy szántóföldes nagyon nagy, de magánterület, meg levan kerítve. És itt ahol lakom, van egy kisebb erdő, de vadásznak.. akkor meg aza baj. És nagyobb üres hely nincs, csak jóval, de jóval meszebb. Olyan messze, meg nem akarok elmenni. Gondoltam elmegyek a másik irányba, de arra meg a hááát, hogyis mondjam, nem a tegnap barnult igen jól kúlúrált emberek laknak. Akkor milegyen? Sétáljak fel-alá az utcámban? Ahol 100-1 kutya van? Az meg nem csak nekem, de a kutyámnak is dög unalmas. Meg hangos.

Van valaki lyesmi helyzetbe?


2009. okt. 27. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát egészen hasonló a mi helyzetünk is a kutyámmal. forgalmas utcák, tele kutyákkal. majd szétdöntik a keritést mikor arra járunk. Messzebb van egy bicikliút a város felé, arra néha elmegyünk, ott el is tudom engedni. de odáig ritkán megyünk ki. egyszer arra gondoltam, hogy bedobom a kocsiba, aztán beviszem a városba sétálni.. ott nincs kutya csak sok ember:D

amugy nem tudom ilyen helyzetben hova vihetnéd az eddig megszokott utvonalon kivül..

2009. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én vagyok ilyen helyzetben most akartam feltenni a kérdést de te már feltetted és így nekem nem kellet.nállunk határ van csak ott az a gond hogy egy csomó kutya van az úton ami odavezet.én se tudom mit csináljak mer kocsiba meg nem ülhet meg minek is arra a két utcára.
2009. okt. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha porázon sétáltatod a kutyád végig, akkor szerintem nyugottan vidd el az erdőbe. Remélem nem vadászkutyád van ;)
2009. okt. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is az erdőt javaslom. Persze pórázzal.

2009. okt. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem érteni, milyen marha szerencsés vagyok :)

Mi falun lakunk egy hatalmas mező és végeleáthatatlan erdő mellett, ahogy kilépek a kapun, már előttem terül el a szemhatárig húzódó mező, mögöttem a tölgyerdő, mellettem meg a picike falu (427 lakossal a tavaszi népszámlálás szerint).

Persze aprobléma nálunk is fennáll, hogy vadásznak az erdőben, sokszor magijedek amikor messzebb elfut (egyébként BH vizsgás munkakutya). Beszéltem ez egyik vadász ismerősömmel (van egy pár), és azt mondta, ha bármilyen olyan felszerelés látszik már messziről is a kutyán, ami arra utal hogy csak sétáltatva van, és nem kóbor (nyakörv, hám, póráz, ruha, satöbbi), akkor először megpróbálják befogni, azután lőnek.Persze ha egy németjuhász éppen nyírja ki a nyulat,akkor nem teketóriáznak. Ezért én beszereztem neki egy tuti hámot a kutyusnak, fényvisszaverőkkel és élénk piros színnel, szóval így már nyugodt vagyok. Ráadásul a környékbeli vadászok ismerik a kuyámat, tudják, hogy nem fog vadat űzni. Szerintem te is bátran viheted a kutyust, ám ha nem biztosan behívható akkor inkább 3-4 méteres kiképzőpórázt ajánlok, vagy flexit. (ÉN is utálom a flexit, hát kutyasuliba is járunk már három éve, rühellem, ellene vagyok, borzasztóan utálom) de szerintem egy ilyen helyzetben, amikor a kutya élete múlhat rajta, szerintem nem rossz megoldás. Nem tudom mekkora kutya, de még mindig jobb hogy 7-8 méteren rohangálhat, minthogy rövidpórázon nézze végig a sétát, vagy pedig kilőjék.

2009. okt. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát elég szerencsétlen helyzetben vagy.

Ha van kocsi, akkor uccu be a kocsiba, menjetek át a falun ki a rétre vagy máshova, be a városba.

Ha nincs kocsid, tömegközlekedéssel kicsit bonyolultabb, ha nem is minden nap, de heti pár alkalommal megoldható azért.


"És nagyobb üres hely nincs, csak jóval, de jóval meszebb. Olyan messze, meg nem akarok elmenni."

Mit jelent a messzi hely? Negyed óra, fél óra séta?

Mi a fontosabb, a kutya mozgatása vagy a te kényelmed, lustaságod?

2009. okt. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem faluban lakom. Pesten. És nem gél, negyed óra, hanem vagy 1. és eléggé sokat kell sétrálni, és arra fele is mindnehol kutya. De, majd elmegyek akkor arra.
2009. okt. 28. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!