Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja a kutyámnak?

Mi baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Tegnap este észrevettem, hogy levert, nem örült, hogy kimentem, pedig eddig, bármilyen álmos is volt, azért egy kis lelkesedést mutatott. Nem evett, könyörögni kellett neki, hogy legyűrjön egy-két szem tápot. Anya azt mondta, hogy nincs semmi baja, meg, amikor aggódva néztem a vánszorgó kutyát, hogy ,,Ilyenkor normális vagy?!" Milyen kedves. Ma reggel ugyanúgy volt a kutya, nem evett, kedvetlen, és játszani sem akart. Az ürülékében nem látok semmi rendelleneset, bár egy kicsit sárgás, de nincs hasmenése és szorulása sem. Közepes termetű, keverék kutya, eddig soha nem volt beteg (1,5 éves). Minden oltást, és féreghajtót megkapott, többnyire csak tápot kap, de azért néha házi koszt is kerül az asztalára. Tegnap, vagy tegnapelőtt fogtak egy egeret, az egyik felét a macska ette meg, a másikat ő, de nem vettem észre, hogy a macskának bármi baja lenne, ezért nem hiszem, hogy mérgezett volt. Fogai fehérek, szerintem nem azért nem eszik, mert fáj neki. A farkát lógatja, nem csóválja és szomorúan néz. Kullancsot nem találtam benne, elég dús a szőre. Lázat eddig nem mértem, félek, hogy elrontom...

Senki nincs itthon, csak én, de ha megjönnek anyáék, akkor sem hiszem, hogy ki akarnák hívni az állatorvost, mert szeretik az ilyen dolgokat úgy elintézni, hogy csak legyintenek, mert nincs semmi baja úgysem. Mit tehetnék?

Lehet, hogy májgyulladása van? Nagyon aggódom.



2013. aug. 14. 12:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha iszik,nagy baj nem lehet,mert ez az időjárás a kutyákat is megviseli,vagy csak a gyomra nem az igazi.Ha viszont tartósan levert,az orra száraz és meleg,nem iszik,orvoshoz kell vinni.
2013. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha nagyon levert a szokásos viselkedéshez képest, akkor valószínű, hogy beteg és nagyon nem jól érzi magát.


Az, hogy megkapta az összes oltását jó, de nem véd ki minden betegséget. Az is jó, hogy leellenőrizted a székletét, fogát..stb.


Közel sem biztos, hogy májgyulladása van, bármi baja lehet, én a helyedben ragaszkodnék ahhoz, hogy lássa állatorvos. Vagy ha nem hívjátok ki, vigyétek el.


Tudom, hogy ez nehéz neked, mert otthoni konfliktusforrás, de tényleg el kéne vinni a kutyádat orvoshoz. Hajrá!

2013. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát valószínű h beteg.Jó lenne megnézetni egy orvossal,de nem lehet nagyon nagy baj ezek alapján.de jó lenne megnézetni! max holnapig várjatok vele!
2013. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Oké. Mondjuk, amúgy sem eszik sokat, akkor sem, ha semmi baja sincs. De a labdát eddig sosem utasította vissza, és nagyon élénk, mindig össze-vissza futkos, alig lehet megálljt parancsolni neki. A macskára féltékeny, de tegnap este nem is tiltakozott ellene, hogy a macskát simogatom és nem őt.
2013. aug. 14. 13:01
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha nem javul az állapota, remélem, meg tudom győzni anyáékat... Egyszer a papagájom esetében későn szóltunk a dokinak, és maghalt... :((
2013. aug. 14. 13:05
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem szabad varni, allatorvos azonnal.

Barmi baja lehey, ezt csak orvos tudja megmondani, de eleg baj, amilyen tuneteket leirsz, hogy bagyadt, nem eszik.

Vigyetek el orvoshoz, mert igy csak kinlodik szegeny.

2013. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha látod a kutyádon, hogy nem a megszokott intenzitással viselkedik akkor biztos, hogy valami probléma van, nem feltétlenül kell más jelnek lennie, mert ez már elég nyomós indok.


Hiszen van olyan, hogy hasmenésnél hányásnál is vígan ugra-bugrál, eszik is de ha a kedve vacak akkor irány a doki!

2013. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Imola Ágnes ***** válasza:
Lehet kullancsfertőzés is, azzal sürgősen doki..vagy bármi... harcolj érte és vidd orvoshoz...
2013. aug. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnallak, nekem is ilyenek a szuleim, hogy mindenkepp el akarjak kerulni, mindig az allatorvost. Ilyenkor nekem sirva kell konyorognom, hogy elmenjunk. Hany eves vagy amugy?

Szerintem, ha kozel van az allatorvos akkor fogd a kutyat es setaljatok el a dokihoz, vagy esetleg busszal is elmehettek?! Valahogy oldd meg meg nem ernek haza a szuleid. Az allatorvosnak meg megmondod, hogy nem voltak otthon a szuleid es majd rendezik utana a szamlat. Csak gondolj bele, lehet, hogy ezzel az eletet mented meg, szerintem ennyit meger akkor is, ha leszidnak a szuleid.

Az egeszseges kutya nem igy viselkedik! Es a legnagyobb kanikulaba se hinnem, hogy ilyen egy kutya, raadasul most mar epp az, hogy nincs olyan meleg. Na mind1, jussatok el a dokihoz!

2013. aug. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor hivatkozz a papagájos esetre, hogy azért is kell vinni a kutyát orvoshoz, hogy ne járjon úgy, mint a papagáj. Emlékezzenek csak!
2013. aug. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!