Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja a kutyámnak?

Mi baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Tegnap este észrevettem, hogy levert, nem örült, hogy kimentem, pedig eddig, bármilyen álmos is volt, azért egy kis lelkesedést mutatott. Nem evett, könyörögni kellett neki, hogy legyűrjön egy-két szem tápot. Anya azt mondta, hogy nincs semmi baja, meg, amikor aggódva néztem a vánszorgó kutyát, hogy ,,Ilyenkor normális vagy?!" Milyen kedves. Ma reggel ugyanúgy volt a kutya, nem evett, kedvetlen, és játszani sem akart. Az ürülékében nem látok semmi rendelleneset, bár egy kicsit sárgás, de nincs hasmenése és szorulása sem. Közepes termetű, keverék kutya, eddig soha nem volt beteg (1,5 éves). Minden oltást, és féreghajtót megkapott, többnyire csak tápot kap, de azért néha házi koszt is kerül az asztalára. Tegnap, vagy tegnapelőtt fogtak egy egeret, az egyik felét a macska ette meg, a másikat ő, de nem vettem észre, hogy a macskának bármi baja lenne, ezért nem hiszem, hogy mérgezett volt. Fogai fehérek, szerintem nem azért nem eszik, mert fáj neki. A farkát lógatja, nem csóválja és szomorúan néz. Kullancsot nem találtam benne, elég dús a szőre. Lázat eddig nem mértem, félek, hogy elrontom...

Senki nincs itthon, csak én, de ha megjönnek anyáék, akkor sem hiszem, hogy ki akarnák hívni az állatorvost, mert szeretik az ilyen dolgokat úgy elintézni, hogy csak legyintenek, mert nincs semmi baja úgysem. Mit tehetnék?

Lehet, hogy májgyulladása van? Nagyon aggódom.



2013. aug. 14. 12:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

17 vagyok. Most megint kimentem hozzá, és amikor felkelt, sántított az egyik hátsó lábára, nem engedte le a földre! :((

És odajött a macska is, ő is bágyadtnak tűnik... Remélem, nem az az egér volt a bűnös. A macska fogta, de a felét meghagyta, csodálkoztam is, mert egyébként nagyon haspók... De az már néhány nappal ezelőtt volt, úgyhogy ha mérgezés lenne, már korábban jelentkezett volna a tünet, nem?

2013. aug. 14. 13:24
 12/19 A kérdező kommentje:
Felhívtam apát, hogy mi van, miután veszekedtünk egy sort, hogy rájuk sose lehet számítani, hajlandó volt felhívni az állatorvost, és lefesteni neki a helyzetet, ő pedig azt mondta, hogy lehet, hogy sok a sava, ezért néha tésztát vagy rizst kellene neki adni, plusz egy cseppet, ami ilyen immunerősítő féle. A nevére már nem emlékszem, de van itthon, mert a papagájnak is azt adtunk. A papagájos dolog úgy volt, hogy először csak egy nagy seb volt a hátán, nem tudtuk, miért, valószínűleg csipkedte magának vitaminhiány miatt, de akkor nem volt a földön véres toll, vagy ilyesmi. Mondtuk az állatorvosnak, hogy mi van, ő adta ezt a cseppet, meg spray-t a hátára, hogy keserű ízt érezzen, ha csípi, és leszokjon róla. De aztán nem javult a helyzet, és egyre ziláltabban nézett ki. Rosszat sejtettem, és meleg helyre vittem, akkor már nedves volt a csőre mellett. Felhívtam az állatorvost, ő azt mondta, hogy valószínűleg tüdőgyulladás, de mielőtt hozhatott volna antibiotikumot, elvesztettük. :(
2013. aug. 14. 13:51
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja, és egyedül nem tudom elvinni az orvoshoz, 10-20 km-re van az ügyelet, és a busz sem megy oda, vagy legalábbis nem tudok róla. De egyébként is elég félénk kutya, nem viselné jól, ha buszoznánk.
2013. aug. 14. 14:00
 14/19 anonim ***** válasza:

Ilyet meg nem hallottam, hogy egy orvos telefonon diagnosztizaljon. Ugy, hogy nem is latta a kutyat.

Szerintem hivd fel ujra, hogy menjen ki es nezze meg.

2013. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Na jó. Vacak a helyzeted, de próbáljuk meg.

Iszik a kutya?

A sérült lábát nézted? Hol fáj neki? Duzzadt?

Más változást nem észleltél?

Végigtapogattad? Jelez valahol fájdalmat (lábán kívül)?

2013. aug. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen, láttam, hogy ivott. Miután láttam, hogy sántított, letette a lábát, és aztán meg már nem tartotta felemelve...Talán csak elzsibbadt neki, legalábbis remélem, de amikor megtapogattam, nem tűnt úgy, hogy fájna neki. Nincs egyéb változás, csak álmosnak tűnik, ásítozik, és kiábrándultan néz. De most, hogy újra kimentem, már élénkebb volt, csóválta egy picit a farkát.
2013. aug. 14. 17:40
 17/19 anonim ***** válasza:

OK. Ha iszik, akkor nagy gond nincs szerintem. A vizeletét figyeld, ha véres akkor azonnal doki!

Jó hír, hog fájdalmat nem jelzett.

Ha letette a lábát, akkor valószínű, hogy csak elfeküdte.

Lehet, hogy semmi komoly gond nincs tényleg. Figyelgesd!

Kajálni én ma light kosztot javasolnék neki.

Konzerv pl.

Ne sajnálgasd, mert a kutyák is nagy színészek ám.

Jobbulást neki! Ügyes legyél!

2013. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, en mar elvittem volna dokihoz. Sokszor amig var az ember, rosszat tesz, es kesobb keso.

Baratnom kutyajanak pl.ilyen tunetekkel veseko zarta el a hugyvezeteket, ha nem vittuk volna el,meghalt volna.

Tud pisilni?????

Szeklete van?

Nyalkahartyaja nem vilagosabb?

Nem lazas?

Ezeket otthon nem igen lehet megallapitani, ezert kell a doki.

2013. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Már játszott velem egy keveset. Viszont...láttam, ahogy megeszi az ürülékét, vagyis vitaminhiánya van. Hogyan tudnám vitaminokhoz juttatni?
2013. aug. 14. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!