Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért teszitek fel mindig azt...

Miért teszitek fel mindig azt a kérdést hogy mi baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Sosem tudom megérteni... az ilyen apróbbakat igen, például mikor haza jövök miért ugrál rám a kutyám és szaladgál körbe?


de aminél még a kistestvérem is rávágja, hogy orvos mint például: nem eszik a kutyám 3-4 napja de véres vizelete van akkor mi baja lehet meg a többi hasonló esetnél miért kérdezik meg?


akkor már legalább annyira megtisztelem a kutyát, hogy elviszem orvoshoz.


Na de az ilyen emberek mit csinálnak esetleg ha majd gyerekük lesz?... eleinte az sem tudja megmondani mi baja van.... -.-



2013. aug. 14. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem azért mert vagy sajnálják a pénzt az állatorvosra, vagy lusták megmozdítani a valagukat ha el kéne cipelni a kutyát dokihoz, és azért kérdezősködnek hogy hátha majd valaki valami "házi gyógymódot" tud mondani nekik


amúgy igazad van, de hát sok ember egy 5 éves gyerek agyi szintjével sem ér fel :/

2013. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én múltkor kérdeztem ilyet, de csak mert nem volt nyitva az állatorvos és nagyon aggódtam, nem tudtam eldönteni, hogy várjam-e meg az 5 óra múlva esedékes nyitást, vagy rohanjunk ügyeletre, ami elég messze van, főleg autó nélkül, egy beteg kutyával. Végül ügyeletre mentünk, de szerencsére kiderült, hogy feleslegesen. :)
2013. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyerekszakmában dolgozom. Hidd el, hogy rengeteg szülő van aki ezt a saját gyerekével is pontosan így csinálja.

Mikor az én kutyám beteg volt még azt a 4 órát is nehéz volt kivárnom, míg kinyitott a rendelő, nemhogy napokig ülni a problémán... Szörnyű...

2013. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Sok gyerek van itt, akiket nem abba a szellemben nevelnek, hogy megértse ennek a súlyát. Illetve ha meg is érti, a szülők nem hajlandóak pénzt és időt áldozni rá. Illetve vidéken, kisebb falvakban egészen máshogy tekintenek a kutyákra. Sok helyen nem családtag, hanem mondjuk egy riasztó, ami könnyen pótolható.

Egy gyerek részéről ilyen helyzetben még ok, de egy felnőttől megbocsájthatatlan ilyen kérdést olvasni.

2013. aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Persze nálunk is mindig vannak és voltak kutyák bizonyos céllal mondjuk a házőrzés, de ha valamelyik betegeskedett és rögtön vittem az állatorvoshoz.
2013. aug. 16. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:

én sem viszem el a kutyámat még állatorvoshoz, mert kettőt f.sik. gyakran az ellenkezőjét tapasztalom annak amit írsz, hogy sok ember már akkor ott ül az állatorvosnál, amikor még nem lenne indokolt. hajlamosak a gazdik túlzásokba esni.

persze látom azt is, amit te írsz, hogy amikor egyértelműen toklász van a kutya fülében és percenként kerül közelebb az agyához, akkor is még otthon ül és a gépet nyomogatja.

nem tudom a saját kezelésetekkel hogy vagytok, de én speciel, ha szombat délelőtt belázasodom, akkor megpróbálom előbb otthon kúrálni magam egy szintig és nem az ügyeletre rohangálok, mert szívesebben megyek a saját orvosomhoz a rendelési idejében.

sok dolog a kutyáknál is hamar elmúlik, elcsapják a gyomrukat stb... néha elég lenne csak egy telefon az orvosnak.

természetesen a példádban felhozott véres vizeletes dolog egészen más, olyankor én is rácsodálkozom.

2013. aug. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!