Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek a kutyusa lett már...

Valakinek a kutyusa lett már beteg az olcsó tápoktól? (Chappi, Friskies, darling. )

Figyelt kérdés

Mi mind a 4 kutyánkat Chappivel etetjük, amióta nálunk vannak. Az egyikük már 9 éves. Csak mostanában tudtam meg, hogy a magas sótartalmuk miatt vesebetegség alakulhat ki náluk emiatt.

Nem tudom, ez mennyire gyakori?

Nem sajnálnám tőlük az Orijent meg ilyeneket, de sajnos nem tudjuk megvenni.

Próbálunk majd gazdaságos alternatívát keresni.

Addig is a kérdés: mik a hosszútávú tapasztalatok a címben említett tápokkal kapcsolatban?


2009. okt. 28. 08:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%

Én személyesen nem ismerek ilyen tápoktól tönkrement kutyát, de ezen a fórumon és más helyeken is olvastam már nem egy történetet, hogy nagy baj lett belőle. Pl. az egyik 1 éves korára alig bírt járni, mert nem tudott rendesen kifejlődni, megnőni.

Viszonylag elfogadható minőségű táp a Dog Chow, a Biomill, a Happy Dog. Ezekből 6000-8000 Ft egy 15kg-os zsák, és olyan 20% körül van a hústartalmuk.

Ha emellé veszel farhátat (húsosabb fajtát, nem az állateledeles kis nyeszlettet), nyakat, esetleg csirkecombot, heti 2 alkalommal megfőzöl neki egy adagot némi zöldséggel (répa, fehérrépa, zeller, karalábé), rizzsel, és mondjuk adsz neki gyümölcsöt (ha megeszi), esetleg kevés joghurtot, müzlit (olyat, amiben van olajos mag) alkalmanként, akkor rendben lesz a kutya.

2009. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen az enyém. Nem egy díszkutya, szóval nem azért mert a szellőtől is felfordul... Azt nem tudom hogy belül mi baja van, és túl élt egy-két durva dolgot de- ronda mint a bűn. Hullik a szőre és fénytelen, korpás, egy perc alatt piszkos és büdös lesz, a fogai sárgák ás a szája is büdös. Most 8 éves. Fiatalon még szép volt. Van fiatal kutyám is aki kis korába jó kaját evett de aztán amikor nagyobb lett akkor már csak az ilyen sz*rokat. De most váltottunk Acana-ra (olcsóbb mint az Orijen) és szerencsére rajta már nem látszik meg. Dagonyázhat is, akkor is szagtalan és szép. Sajna az öreg kutya már nem lesz szép, még szerencse semmi komoly baja, bár én merem állítani hogy azért mert olyan fajta amilyen, attól a táptól simán kipurcanhatott volna... Ja és nagyon sokat pisil. Bár lehet attól hogy egyszer megbetegedett a kullancstól. Mióta van beleszólásom,a zóta jó kaját esznek, csak sajna ennyi idő után neház átállni... Én inkább spórolok. De ott van Biomill, Dog chow, Happy dog stb.
2009. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sokan ajánlják a Dog Chow-t mint alternatívát, de akkor nem értem miért volt tök lágy a széklete a (kölyök) kutyámnak tőle és másoktól is hallottam, hogy fostak tőle? Amint abbahagytam,... keményet kakált.
2014. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!