Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez most mi? Egy világ omlott...

Ez most mi? Egy világ omlott össze bennem?!

Figyelt kérdés

[link]


Mi az hogy 6 hetesen elvitte a kölyköt? És ő mondja magát szakembernek, jó példát mutat a szaporítóktól vásárlóknak!


Nem vagyok benne biztos, de ezt hiszem ezt a csajt láttam a T.V.-ben amikor arról beszél hogy két IVAROS kutyája van békességben, minden szép és jó a tükörmódszernek hála?!!!



2013. aug. 15. 14:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Persze, hogyne.

Én meg azért kardoskodjak, hogy ne vigyék el a kölyköt 6 hét előtt.

Ő meg elviszi, mert Dogóéknál nem gyerekjáték 12 kölyök?

Ő meg nem is foglalkozott vele, nem is volt ideje rá!

Még a kutyaoviba se tudta vinni!

Komolyan azt gondoljátok jobb helye volt ott mint az alomtestvéreivel, a szüleivel?


Azt mondja a videóban, hogy az ivaros kanját még tüzelő szuka sem érdekli,

erre meg ivartalanítja a kanját, mind a kettőt.

Azt írta a másikat is ivartalanítja hogy ne zaklassa a idősebb kutyáját a kangörcseivel.

Ő írta!


Akkor ez most mi?

Ő egy szakembernek állítja be magát és ilyet csinál?


Tisztelem és becsülöm benne,

hogy bevallja azt hogy tisztában van azzal,

hogy az Ő hibája is.

De ezek után meg kell kérdezzem, mi alapján mondja magát szakértőnek valaki?

2013. aug. 15. 15:43
 12/16 anonim ***** válasza:
én is 6 hetesen hoztam el a kanom, mert munkára szántam, és sosem járt kutyaoviba. de attól még egy nagyon jó kutya. nem mindenkinek abból áll a kutyázás, hogy lebattyog a futtatóba pletykálni, a kutyák meg eszetlenkednek. Ettől van ennyi neveletlen kutya. mert a fajtatársaival könnyebben tud kommunikálni, a gazdájával meg nem, mert a gazda nem tud vele játszani.
2013. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

hát én nem nagyon tudom hogy mióta van törvényben magyarországon (nem ott élek) ez a 8 hetes dolog és azt sem hogy mi a konkrét oka amiért törvénybe hozták.


de én úgy tudom hogy rengeteg dolog van amiért a kölyöknek fontos hogy a szüleinél maradjon. sőt minél jobban belemerülök a kölyök szocializáció témába és egyéb kommunikációs elméletekbe annál jobban tolják ezt ki akár 12 hetes korig is . szóval én már bocsánat de nem értek azzal egyet hogy egy kölyköt 6 hetesen válasszanak el. engem nem érdekel hogy az a szomszéd néni, vagy egy mocskos szapi, vagy egy tenyésztő, vagy a tükrös csaj a tévéből ez a kutya kommunikációs fejlődésében nagy törést okoz. főleg ha még beleszámoljuk az oltás miatti 22es csapdáját, tehát hogy addíg a kölyök nem mehet oviba se, meg nem találkozhat semmilyen fajtársával. ez lényegesen megnehezíti a kölyök helyzetét és valamilyen szinten a gazdiét is.


az ivartalanításhoz nem tudok sokat fűzni, ha ez valóban igaz hogy a tükrösök egyik mondata hogy az ivaros kannal is elbánnak akkor valóban h-lyén veszi ki magát a szitu, de hát ő tudja.


én nem vagyok szakértő de őszintén szólva furcsálltam hogy a kölyök domináns viselkedésével -ami lehet nem lett volna ennyire durva ha a kölyköt még otthagyja mert az anyja kicsit ráncba szedte volna- nem tudott és nem is igazán akart mit kezdeni, illetve az is megütötte a szememet hogy más kollégái is értetlenül álltak a helyzet előtt.


én azt látom hogy egy totál jó jellemű nyugis kutya mellé magához vett egy domináns ámde félős egyedet amivel már megállt a tudomány. ugyanakkor ne feledjük hogy egy ilyen kutya tényleg bitang nehéz eset, és sajnos az írás szerint neki nem volt túl sok ideje ezzel foglalkozni. ez lényegesen megnehezíti a helyzetet. furcsa nekem az is hogyhogy úgy választott kutyát ahogyan egy átlag ember tenné és hogyhogy nem tesztelte le a kutyát hogy tisztában legyen a jellemével.


viszont ha meg a végeredményt tekintem akkor meg értelmetlen bármiről is beszélni hiszen egy irányítható kutya -igaz nem ivaros- lett belőle akivel ha jól olvastam még terápiázni is szokott. és azt hiszem ez a lényeg, az meg hogy végig kellett szenvedjen x időt az meg az ő baja és nyilván tanult belőle. kétlem hogy olyan sokan lennének akik egyáltalán ennyit ki tudtak volna hozni a kutyából végeredményben. sőt talán más kezek között totál el is lett volna rontva.

2013. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem hogy ez a 8hetesen hozzuk el a kutyát mert csak úgy lehet nem egy 100éves törvény.. Pontosan nem tudom mikor hozták..

Amúgy meg én is hoztam el kutyát 6hetesen és semmi gondja nincs ezzel a világon..

Hozzáteszem hogy nem a Nóri az egyetlen akinek két ivaros kanja van... teljesen jól el lehet velük lenni az hogy ki miért ivartalanít az más kérdés..


Azt meg nem is értem hogy hogy jönnek ide a szapik.. miközben mind két kutya kennelből van?!?!

2013. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A cikk egyébként 2012.06-havi minimum, az első hozzászólásból.
2013. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért tudni kell, hogy a nem foglalkozott vele, Nóri esetében, az nem egyenértékű azzal, ha egy átlaggazdi azt mondja, hogy nem foglalkozik a kutyájával.

Nem hiszem, hogy volna olyan budai kutyás aki valamelyik rendezvényen, sporteseményen, sétán ne akadt volna össze Peruval és Pákóval, szóval iszonyú sok foglalkozást kaptak, jóval többet mint a legtöbb kutya.


Azonkívül Nóri is bevallja, hogy nagyon sokat változott, sok mindent másként lát.

2013. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!