Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves gazdik! Ti hogyan...

Kedves gazdik! Ti hogyan etetitek a kedvenceiteket (BARF-fal/nyersen, kereskedelmi forgalomban kapható táppal/konzervvel, vagy házi koszttal), és miért?

Figyelt kérdés

Állatorvossal meg szoktátok beszélni a kedvenceitek táplálását, vagy az internetről, fórumokról tájékozódtok? A válaszaitokat előre is köszönöm :) Mindenkinek megy majd a zöld kéz :)

Csak szeretném látni, átlagban ki hogyan etet.



2013. aug. 15. 15:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

PREY szerint etetek.

Azért nem BARF mert nem tudom mire allergiás és ezzel jobban tudom szűrni őke. Hozzáteszem hogy nekem és a kutyának is jobban bejön ez a fajta etetés(már a BARF hoz képest is )


Állatorvossal meg nem érdemes ez ügyben konzultálni. Nem igazán képzettek takarmányozás ügyileg, ráadásuk a legtöbb szerződésben van 1-1 tápgyártóval és mi mást is tanácsolhatna mint azt? :)

2013. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

RAW-osan vagy Prey szerint ha úgy tetszik. Olcsóbb, mint a táp, amivel amúgy is küszködtünk és természetesebb is valamint a tápos és a főtt etetéshez képest rengeteg pozitív változás ment végbe a kutyán.

Minden tiszteletem az állatorvosoké, de mivel nagy részük leszerződött valami tápgyártó céggel és mindenre az ő terméküket ajánlja, így nem igazán kérem ki a véleményüket. Viszont az ezzel kapcsolatos szakirodalmakat átolvasgattam, a fő tájékozódási pontnak nálam egy több 10e tagot számláló angol fórum adta, segítőkészek és sokan közülük évtizedek óta így etetnek és több nemzedéknyi kutyát neveltek fel (sok köztük a tenyésztő is) és azért a számok is meggyőzőek.

2013. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

BARF étrend. Dokikra nem hallgatok, a témában sok sületlenséget hordtak már össze :)

Fórumokról, de legfőképp egy, a témában igen jártas személytől tájékozódom/tam.

2013. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Diesel 23, pillanatnylag BARF-ozok de érdekelne a PREY tudnál segíteni arányokkal, meg hogy miben különbözik? Azt tudom hogy nincs zöldség. De akkor mi és mennyi? Nem nagyon találok magyar leírást, angolul meg nem tudok. Kiegésszítők esetleg vannak, ha igen milyenek? Köszi szépen.

Bocs az off-ért.

2013. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Prey:

80% hús, 10%csont, 5%máj és 5%egyéb belsőség

Ha egész állatot tudsz adni akkor nem kell számolgatni semmit,úgy jó ahogy van (pl tyúk, nyúl, kacsa...)

Egészséges kutyánál általában az egyetlen kiegészítő az a lazacolaj. Ha csontoshúsként csirkét tudsz adni (farhát, szárny, nyak) akkor azt átlagban lehet úgy számolni hogy 50%hús 50%csont. Van egy nagyon jól összeszedett könyv pdf formátumban amiben össze van szedve egész jól, hogy mi kb hány %hús és hány %csont, igaz angol, de ezt a pár felsorolást megéri akár google translate-el is lefordítani:

[link]

Remélem nem baj, hogy én válaszoltam Diesel helyett/előtt

2013. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Maxitabi ***** válasza:
100%

Állatorvossal csak kevéssel lehet erről beszélni sajnos, ahogy már írták-amíg szerződése van tápforgalmazásra... ill az RC tanszéket fizet a magyar állatorvosi egyetemen.

Tájékozódás: internet:fórumok, cikkek -én németes vagyok, azokat olvasom elsősorban,de angol/amerikaiakba is érdemes bekukkantani.

Etetés:macskák (egy Maine Coon és egy házi):orijen száraztáp, mellé konzerv v tasakos( jó minőségű)ill néha nyers marha v csirkehús(ebből nagyon keveset esznek).

Kutya:orijen adult,(naponta 2x,bár már már 5 éves lesz;) hetente/kéthetente egyszer leforrázott v fagyasztott (és felengedett) húsos csont. Sajna nem bírja a gyomra a nyerset,érzékeny nagyon az emésztése./És felénk nem találni megbízható húsforrást sem./ Mellé kefír (naponta,kaukázusi), zöldség is előfordul.

2013. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát, és az idejét :) Sok hasznos tanácsot kaptam tőletek :)
2013. aug. 15. 23:01
 18/18 anonim ***** válasza:
15-ös, nem baj hogy te válaszoltál, köszönöm:-)
2013. aug. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!