Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ezt az újonnan...

Hogy lehet ezt az újonnan felvett rossz viselkedést megszüntetni?

Figyelt kérdés
Kábé két hete sétáltam a kutyámmal (pórázon volt) és pont, mikor jött szembe egy másik kutya, akihez odament volna szaglászni, megcsúsztam az aszfalton (tiszta törmelékes) és estem egy jó nagyot. A kutyám meg sajnos megugrott, úgyhogy rászóltam, mert így is sikerült jól belemaszatolni a térdembe a kis kövecskéket. Ezt az egész feszkót viszont szerencsétlen módon a másik kutyával kötötte össze és el kezdett rá ugatni (soha nem ugatott eddig más kutyára séta közben, mindenkivel le szoktunk pajtizni, aki szintén barátilag közelít). Gyorsan felkeltem, elindultunk ellenkező irányba, mikor megnyugodott, rádicsértem, de egyébként nem nagyon foglalkoztam ezzel, azt hittem, elfelejti. Azóta viszont minden szembejövő kutyára ugat, ami soha ezelőtt nem volt jellemző. Ha rászólok, akkor persze elhallgat, de az már épp elég arra, hogyha egy kisebb kutyával jönnek szembe, akkor már gyorsítanak és mennek is el, azt hiszik, hogy támadni akar. Hogy tudom elérni, hogy ne rögződjön ez a felvett rossz viselkedés? Ráadásul ahogy látom, ez az ugatás inkább szorongásból fakad a múltkori miatt és gondolom, hogy nem pont tiltani kéne, mert akkor csak benne marad a feszültség. Valami javaslatotok van esetleg? (egyébként járunk kutyák közé futtatóra, ha elengedem, semmi gond nincs, ugyanúgy játszik)

2013. aug. 16. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős kutyásokkal beszélj össze, hozzátok létre direkt a szituációt, menjetek egymás felé pórázon tartott kutyákkal, és már amikor látod, hogy csak ugatni készül a kutyád, akkor tiltsd le. A másik gazdával álljatok meg egymás mellett, beszélgessetek, fogjatok kezet, mutasd a kutyának, hogy jóban vagytok, nincs veszély. A kutyák ne érjenek össze, tiltsd, ha ugatna, de egyébként ne foglalkozz vele. Ha normálisan viselkedik, engedjétek el őket játszani. Dicsérgetni nem kell, ne erősítsd bele, hogy ez valami nagy dolog. Ezt lehetőleg többször csináljátok meg minden sétán, de azért a szünetek legyenek elég hosszúak ahhoz, hogy a kutya teljesen kioldódjon és elfelejtse, mi is volt, különben megintcsak azt sulykolod bele, hogy ez fontos, erre oda kell figyelni, másik kutya pórázon, úristen.

Fontos, hogy te se parázz rá a szituációra, mert ha a kutya érzi, hogy ideges vagy (ha miatta, az is elég), akkor attól csak ő is idegesebb lesz. Lazán, nyugodtan, de határozottan :)

2013. aug. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és lehetőleg minél több különböző emberrel csináld meg, sőt, idegen normálisnak tűnő kutyásokat is megkérdezhetsz, hogy nem segítenének-e ebben :)
2013. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Minél többet belekkl vinni iylen szituációba,és ha ugatni készül rögtön rákell szólni ennyi.
2013. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Akumi, köszönöm a részletes választ, mindenképp összebeszélek pár emberrel, remélem, így megoldódik. :)

2013. aug. 16. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!