Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elszokdosik a kiskutyam,...

Ha elszokdosik a kiskutyam, mikent fegyelmezzem, hogy tanuljon belole?

Figyelt kérdés

A szobaajtom kifele nyilik az udvarra,ahol egybol egy kisforgalmi ut van,ha szemtelenkedik es eppen nem hallgat a marad-szora,kisiklik a labamnal.Legtobb esetben azert eleg jol hallgat a marad-ra es var turelmesen.

De eleg egy alkalom,es eddig szerencseje volt,hogy el nem utotte egy auto.

Parkban is futott mar el tolem,porazzal a nyakaban,amig biztam benne,leultettem,szepen vart egy pillanatig,csak a pulcsim vettem le,o meg kihasznalta az alkalmat.

Nem kapott meg ezert,kulonben is egy fenekrehuzast jateknak venne(sztafi).Mindig erte mentem es behoztam olyankor szo nelkul.

Nem erti,miert nem szabad ilyet csinalnia.

Valahogy buntetni kellene,de akkor,mikor vegre megall nekem,ahogy futok utana rettegve,hogy lehet,most lattam utoljara,nem tartom jo otletnek,hogy rahuzzak,mert akkor utana sose allna meg nekem "menekulese"kozben.

Kulonben sem ertem,hogy miert menekul igy mintha az elete mulna rajta.Hihetetlen,7 honapos,es mar tobbszor tett ilyet,nem unatkozok mellette:)


2013. aug. 16. 16:22
1 2
 1/13 Jázi&Csenge ***** válasza:
90%

Neked kell figyelned rá, nem szabad alkalmat adni arra, hogy elszökjön. Utána sose fuss, és büntetni se büntesd, nagy valószínűséggel nem tudná értelmezni, pl. ha akkor bünteted valahogy, amikor már visszament hozzád, akkor abból az jön le neki, hogy azért kapta, amit kapott, mert visszament. Szerintem érdemes lenne kutyasuliba járnotok (tükörsulit különösen tudom ajánlani), valamint a falkavezérséggel kéne foglalkoznod alaposabban, néhány tipp hozzá:

[link]

2013. aug. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kutyusnak a lakásban olyan, mint a börtön. Olyan, mintha te sem mehetnél ki naponta csak akkor, amikor kivisznek egy órára pisilni!
2013. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nem szabad kutya után futni mert játéknak veszi!
2013. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 sippara ***** válasza:
Könyörgöm, menj el egy kutyaiskolába. Egyáltalán mi az anyámnak kellett amstaff, ha egy ilyen gondot nem tudsz megoldani???
2013. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Oggi Doggi ***** válasza:
Jázi&Csenge-nek igaza van abban, hogy nem szabad leszidnod a kutyát akkor mikor elkaptad, mert olyankor már nem fogja érteni, miért kapott. Mellesleg elég nehéz esetet választottál, pont egy Amstaff-ot. Jobb lett volna meggondolnod ezt, mielőtt bevállalsz egy ilyen kutyát. Válj falkavezérré, azt ajánlom, és akkor nem lesznek ilyen problémák, a kutya tisztelni fog, és szeretni. Utoljára pedig: Biztosíts megfelelő mennyiségű mozgást számára, mert valószínű, hogy hogyha futkos, és pörög, nincsen eleget mozgatva.
2013. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Csak a kiigazitas kedveert,nincs amstaffom,staffbull terrierem van,lenyegesen kisebb,csak 13kg,es kislany.Suliba nem viszem,mert nem Mo-n elek,a kutyahoz viszont magyarul beszelunk,mit ertene meg,teljesen osszezavarodna.azzal van problemank,hogy nem alakult meg ki benne a kotodes,es abban a korban van,amikor egyebkent is feszegeti a hatarait,es az idegeinket:-)

Arra meg most sem kaptam valaszt,hogy hogyan ertessem meg vele,a szokdoses nem jo dolog.

2013. aug. 16. 18:57
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem utana futok,bocsi,felreertheto volt,hanem elfutok a masik iranyba,de o oda se nez,csak fut tovabb,es ha eltunik a latoterembol,azert csak erte megyek...
2013. aug. 16. 19:35
 8/13 anonim ***** válasza:
nem értem miért nem vihetnéd attol kutyasulliba hogy nem magyarországon laksz? az edző neked mondja a feladatot, hogy hogyan kell elvégezni nem a kutyának. attól te még adhatod a parancsot magyarul...
2013. aug. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hat lehet,van olyan suli,ami igy mukodik,de ahol voltunk kolyokoviban,ott mindenki beszel a kutyakhoz,nem csak a gazda.
2013. aug. 16. 19:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Kamaszodik. Az enyém is csinál ilyet, én rászólok és utánavágok egy botot. Mivel nagyon nagy a szőre, nem fáj neki, csak nagyon meglepődik és szót fogad.
2013. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!