Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fegyelmezzem meg?

Hogyan fegyelmezzem meg?

Figyelt kérdés
Van 1 kiskutyám aki egész szépen már megtanult dolgokat,de amikor valami rosszat csinál pl.: rágja a papucsokat , hogyan fegyelmezzem meg? rákoppintsak a fejére?
2011. aug. 17. 10:27
 1/2 sabrina99 ***** válasza:

Szólj rá erélyesen, hogy nem szabad. Ha rágáson kapod ne üsd meg, próbálj meg az elméjére hatni.

Érints meg, s szólj neki: " nem szabad" ha pedig folytatja megint szólj rá. Ha pedig nem folytatja adj neki valami jutalom falatot, és dicsért meg, amiért nem rágja a papucsot.


Én úgy tanítottam meg neki, hogy mikor rágta a papucsot, kizökkentettem az adott szituációban, és egy kis idő után megint elé raktam egy másik papucsot.

S azt mondtam neki: "nem szabad" s ha nem foglalkozott a papuccsal megdicsértem, simogatással. S ha ezt mindig betartod vele,akkor megfogja tanulni, hogy nem szabad.


UI: Ha nincsenek játékai vegyél neki, hogy azt harapdálhassa papucs helyet. Ne az ilyen sípólós izét vedd neki, hanem ami kicsit keményebb, amivel eltudja foglalni magát.

2011. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm,és megfogadom a választ...:) van neki sok játéka (egyik sem sípolós)
2011. aug. 17. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!