Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reménytelen helyzet a 10...

Reménytelen helyzet a 10 hetes Golden retriever kan kiskutyámnál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olyan 2 hete folyamatosan harapdálja a kezemet, játék közben és azon kívül is. Nagyon sokat böngésztem a neten hogy mi a teendő ilyenkor, de egyik módszer sem vállt be. Ha elfordulok és nem foglalkozok vele amíg le nem nyugszik akkor csak tovább ugrál, ha harapja a kezemet és határozottan rászólok hogy nem, esetleg ott hagyom őt 20 perc múlva ugyan úgy nekem esik. A segítségeteket kérem!
2013. aug. 17. 06:08
 1/10 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy amit az anyjuk szokott csinálni velük, hogy a nyakánál a bőrt megráncigálja egy picikét, én is alkalmaztam de csak rám morgott elfutott és vissza jött és újból nekem esett...
2013. aug. 17. 06:10
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
csináld azt amit jónak látsz, ne a könyvből, meg a módszerekeből akarj mindent megtanitani. Én azt tenném, ha megharap, akkor felül a pofájánál rányomnám a bőrt az inyére, egy nem, és eltolod. Arról meg nem is beszélve, hogy ki terjeszti az a sületlenséget, hogy az anyakutya a nyakbőrénél megrázza a kölykét ugy neveli?????
2013. aug. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
úristen egy kutyát nem úgy kell nevelni, hogy ha rosszat csinál csinálsz vele valamit (ami esetleg fáj is neki), ilyenkor vedd el a kezed és határozottan mond neki ,hogy nem szabad hidd el ha ewzt megtanulja akkor akármikor amikor azt mondod neki ,hogy nem szabad fogja tudni, hogy rossz amit csinál én is ezt csináltam a kutyusommal és hamar megtanulta
2013. aug. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Mondd, mennyi idős vagy? "reménytelen helyzet"....10 hetes kiskutyámnál.....

Mi lesz veled a későbbiekben, ha már most reménytelennek érzed a kutya nevelését? Egy kölyök nem úgy működik, hogy bekapcsolom , egyszer-kétszer megmutatok neki valamit, és onnantól tökéletes lesz. Folyamatos, kitartó nevelés kell.

Hamarosan lehet vinni kutyaóvodába. Nagyon ajánlatos volna számodra.

2013. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Nekem is harapós kölyökkutyám van, de én amilyen videókat találtam a leszoktatásról, ott mind azzal kezdték, hogy kölyök kutyát nem lehet leszoktatni a harapdálásról, úgyhogy kicsit várni kell vele.

Egyrészt természeténél fogva kíváncsi, így mint egy kisgyerek mindent a szájába vesz. Másrészt ha jön a foga viszket neki, muszáj valahogy megvakarnia.

2013. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Én inkább azt javasolnám neked ha nem akarsz pénzt/energiát ölni kutyaiskolába, kutyakiképzésbe h még most keressetek gazdát neki amíg kicsi... ebből ugyanis megjósolom h mi lesz: egy kezelhetetlen 35 kilós golden aki 1-2 éves korára ki fogja borítani az egész családot és majd akkor jön a felismerés h nektek nem való - megy a kennelbe, láncra, elajándékozásra, de lényeg h csak a nyűg lesz vele...

Gondold át h mennyire gondolod komolyan a kutyatartást, nevelést és h hajlandü vagy e rá áldozni, mert az látszik, h neked muszáj lesz mert semmi tapasztalatod, semmi eszköz a kezedben amivel kontrollálhatod és a megfelelő helyen jutalmazhatod, és ha ezek nincsenek meg, csak elrontani tudod.

2013. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Francokat nem lehet leszoktatni! Rá kell fogni a pofájára, h kicsit fájjon (nem nagyon, kicsit, jelzés értékűen), nagyon hamar befejezi!


Nem ékszer ez, h babusgatni kell állandóan!

2013. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

10 hetes :)

nagyon-nagyon kölyök még.

a száján keresztül ismerkedik meg a világgal! ez a dolga !

most még!

türelem, nyugalom,és határozott NEM :)

ennyi most elég!

2013. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, az anyja is ezt tenné mi, Felkiáltana h édes kisfiam, nem!!! XD
2013. aug. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
dehogy kiáltana fel az anyja, ne irj már hülyeséget. csak határozottan azt mondaná neki "NEM"..
2013. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!